Металурги зацікавлені у страхуванні
Отримавши дозвіл Антимонопольного комітету на купівлю понад 50% акцій харківської страхової компанії «Страховий захист» ще в жовтні 2004 року, Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча придбав 60% акцій цього підприємства. Близько 93% акцій ВАТ «ММК ім. Ілліча» належать ЗАТ «Ілліч-Сталь» (Маріуполь). 93,7% ЗАТ «Ілліч-Сталь» належать товариству орендарів ММК ім. Ілліча, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Безпека понад усе
До банківської програми з пільгового кредитування малого і середнього бізнесу для придбання ліцензійного програмного забезпечення Microsoft приєднався ще один банк — ВАБанк. Сам банк на власному досвіді пересвідчився у перевагах використання ліцензійних програмних продуктів. Як відзначив перший заступник голови правління банку Петро Переверзєв, упровадження в інфраструктуру банку ліцензійного ПЗ значно підвищило рівень безпеки клієнтів і надійність операційної діяльності банку. На відміну від «піратського» ПЗ ліцензійне, за словами генерального директора компанії «Майкрософт Україна» Валерія Лановенка, дає ще одну перевагу: банку гарантовано доступ до нових версій продуктів, пов’язаних із безпекою інформації.
Наш завод під Москвою
Українсько-датська компанія «Імідж Холдинг» планує у 2005 році розпочати будівництво у Підмосков’ї (РФ) нового лікеро-горілчаного заводу (ЛГЗ) і випускати на його потужностях продукцію під торговою маркою «Хортиця». Про це повідомив директор торгового дому «Мегаполіс» (Запоріжжя), який є ексклюзивним дистриб’ютором ТМ «Хортиця», Євген Черняк. За його словами, передбачувана потужність нового заводу вартістю близько $30 млн. складе 10 млн. декалітрів продукції на рік. ЛГЗ «Хортиця» було запущено у жовтні 2003 року. Черняк відзначив, що за підсумками 2004 року, ТМ «Хортиця» зайняла 10% українського ринку горілки і вийшла на третє місце після Nemiroff і «Союз Віктан».
Збіг інтересів
Корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Донецьк) і польська Zlomrex S.A. підписали угоду про створення спільного підприємства з робочою назвою «Індустріальна металургійна компанія» для реалізації проектів у металургійній галузі. ІСД також купив у польського АТ Ropczyce S. A 50% акцій заводу вогнетривких матеріалів у Хшанові. Угода з Zlomrex S.A. набере чинності з дня створення СП (до 3 березня 2005 року), при цьому частка ІСД становитиме 75%, Zlomrex S.A. — 25%. ІСД розраховує, що створення СП дозволить отримати ефект синергії у сфері поставок сировини та металургійної шихти, оскільки Zlomrex є лідером на польському ринку кольорового металолому і металовиробів, а також єдиним виробником круглих заготовок, які використовуються у трубній промисловості. Водночас ІСД володіє великим фінансовим потенціалом, сировинною базою та міжнародною дистриб’юторською мережею.
Більше будувати житла в регіонах
Холдингова компанія «Київміськбуд» у 2005 році здасть у регіонах України 11 житлових будинків або 1135 квартир загальною площею 81,9 тис. кв. метрів житла. У 2004 році в регіонах було побудовано 780 квартир у шести житлових будинках. Усього за 1999-2004 роки холдинг побудував у регіонах 2717 квартир у 32 житлових будинках загальною площею 206 тис. кв. метрів. За словами президента холдингу Володимира Поляченка, розвиток програми будівництва житла за кошти населення, що реалізовується холдингом спільно з його фінансовим партнером банком «Аркада», залежить «від позиції місцевої влади». Він висловив надію, що «нові мери та губернатори поставляться до експерименту «Київміськбуду» з належним інтересом» і сприятимуть житловому будівництву в регіонах.
У зв’язку з політикою
Реєстрація нових автомобілів Volkswagen в Україні 2004 року скоротилася майже на 10% порівнян о з 2003 роком і становила 4916 одиниць. Про це повідомив генеральний директор компанії «Інтеркар-Україна» — генеральний імпортер Volkswagen в Україні Сергій Савицький. При цьому, за його словами, реєстрація легкових автомобілів VW минулого року становила 4237 одиниць (на 9% менше, ніж 2003 року), комерційних — 679 (на 11% мен ше). Минулого року імпортери були змушені працювати за складних політико-економічних умов, із урахуванням чого результати діяльності минулого року, за словами Савицького, «можна оцінити як позитивні». Він зазначив, що «істотно виросла й розвинулася дилерська мережа, введено в експлуатацію новий імпортерський центр, розпочато складання найбільш популярних моделей Volkswagen в Україні».