Оператори отримали третій код
Держдепартамент зв’язку та інформатизації Міністерства транспорту і зв’язку України у грудні 2004 року видав оператору мобільного зв’язку UМС мережевий код «095», а оператору ЗАТ «Київстар GSM» — мережевий код «096». Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна гендиректор UМС Ерік Франке, UМС збирається використати новий мережевий код у травні поточного року. Водночас він відзначив, що використання цього коду може призвести до деяких незручностей, оскільки багато жителів України звикли використовувати «095» для дзвінків до Москви. На початку 2003 року Україна та Росія перейшли на міжнародні принципи телефонного зв’язку, і з 1 жовтня 2003 року для дзвінків з України до Росії використовується додатковий код міжнародного зв’язку (для дзвінків до Москви необхідно набирати 8-10-7-095). У даний момент UМС використовує два мережевих коди: 050 та 066 (останній — для абонентів віртуального оператора «Джинс», який працює на технічній базі UМС). «Київстар» також використовує два мережевих коди — «067» та «097».
Кредит маргариновому заводу
Банк «Аваль» (Київ) надав кредит ВАТ «Київський маргариновий завод» розміром 5,44 млн. грн. у доларовому еквіваленті для поповнення оборотних коштів. Кредит надано терміном на вісім місяців, відсоткова ставка — 13% річних у валюті. Банк «Аваль» створено у 1992 році і є одним із найбільших. Регіональна мережа банку включає 1400 підрозділів. Чисті активи банку на 1 січня 2005 року становили 11,854 млрд. грн., балансовий капітал — 1,302 млрд. грн., статутний капітал — 1 млрд. грн.
Вагони і платформи для СНД
«Дніпровагонмаш» (Дніпродзержинськ Дніпропетровської обл.) у 2004 році збільшив виробництво продукції на 75% порівняно з 2003 роком — до 463,05 млн. грн. За минулий рік ДВМ випустив понад 3 тис. магістральних та промислових вагонів, що майже вдвічі перевищило обсяги 2003 року. На підприємстві зазначають, що зростання виробництва зумовлене підвищенням попиту на продукцію ВАТ, а також освоєнням нових видів продукції, зокрема, таких перспективних розробок, як платформи для транспортування широкоформатного листового прокату в габариті рухомого складу країн СНД і платформи для труб великого діаметра. На експорт ДВМ поставив понад 75% своєї продукції, переважно до Росії.
Підприємство визнано провідним
Наприкінці минулого року ВАТ «Славутич» було визнано лауреатом рейтингової програми «Провідне підприємство України». Особливу роль у здобутті відзнаки відіграло відкриття у 2004 році нового Київського пивоварного заводу, який втілює світові новації у пивоварінні та будівництві. Також «Славутич» було відзначено як активного й успішного учасника багатьох міжнародних виставок, що сприяє підвищенню престижу України у світовому співтоваристві. Проект «Провідне підприємство України» був створений за ініціативи Мінагрополітики України та Всеукраїнського іміджевого дослідного центру. Це рейтинг кращих підприємств вітчизняного агропромислового комплексу, які у своїй виробничій діяльності використовують прогресивні форми управління виробництвом, удосконалюють технічну базу, запроваджують нові технології й постійно підвищують обсяги та якість своїх товарів і послуг.
Суднобудування на експорт
Підприємства суднобудівної галузі України в 2004 році збільшили обсяг побудованих на експорт кораблів на 3% — до $90 млн. Іноземним замовникам поставили 23 кораблі. При цьому обсяги судноремонту, включаючи внутрішні замовлення, зросли порівняно з 2003 роком на 65% — до 172 млн. грн. За даними Мінпромполітики, в 2004 році підприємства галузі уклали нові контракти на будівництво кораблів на загальну суму $110 млн. З урахуванням контрактів попередніх років портфель замовлень галузі становить понад 60 кораблів на загальну суму приблизно $310 млн.