Статутний фонд збільшено у 600 разів
ЗАТ «Українські радіосистеми» (УРС) збільшило статутний фонд у 600 разів — до 60,1723 млн. грн. шляхом емісії 600,723 тис. простих іменних акцій номіналом 100 грн. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна керівник ТОВ «Укрфондінвест» (один iз акціонерів УРС) Олег Большешапов, рішення про емісію прийняли акціонери компанії 12 листопада. На даний час статутний фонд ЗАТ складається з 601,723 тис. акцій номіналом 100 грн. Залучені кошти планується направити на поповнення обігових коштів і подальший розвиток компанії. Відповідно до плану емісії, акціонери мали переважне право на купівлю акцій, що випускаються.
Мета — працювати без збитків
На базі ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат» буде створено ТОВ «Херсонський текстиль», одним із засновників якого стане комбінат. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна голова правління ВАТ «ХБК» Володимир Боєв. Рішення про участь комбінату у ТОВ «Херсонський текстиль» прийняли позачергові збори акціонерів ВАТ 12 листопада. За словами В. Боєва, створення такого підприємства передбачено планом реструктуризації комбінату з метою виведення його на беззбиткову роботу. В. Боєв також повідомив, що збори акціонерів затвердили план фінансового оздоровлення економіки комбінату і підвищення рентабельності, що передбачає, зокрема, ряд заходів щодо оптимізації потужностей і земельних ресурсів. Крім того, за його словами, передбачається передача соціальної сфери на баланс міста — у цей час на балансі ХБК перебуває, зокрема, 71 житловий будинок.
Контакти та контракти
Цього року осіння виставка-ярмарок «Сіверські контракти» проходила в рамках виїзного засідання міжнародного трейд-клубу. 38 дипломатів з 25 країн знайомилися з економічним потенціалом області, його можливостями й потребами. Цьому сприяли презентації інвестиційних проектів, а також діяльності регіональної ТПП та єврорегіону «Дніпро», куди, крім Чернігівської, входять сусідні Гомельська і Брянська області. «Сіверські контракти» проводились у Чернігові вже ввосьме і, як завжди, за участю найуспішніших підприємств регіону. Цього року свою продукцію та послуги демонстрували майже 50 виробників з усіх галузей економіки. Учасниками виставки, нарівні з вітчизняними, були представники ділових кіл Росії, Білорусі, Польщі, Угорщини, Німеччини та Італії. Сьогодні Чернігівщина співробітничає більш ніж з 90 країнами світу. Загальний зовнішньоторговельний обiг області за 9 місяців 2004 року склав $344 млн., що перевищує показник аналогічного періоду минулого року більше, ніж на 13%, повідомляє Наталія ПОТАПЧУК , Чернігів.
Запуск супутника застраховано
Страхова компанія «ЛЕМА» (Харків) виграла оголошений Національним космічним агентством України тендер на надання послуг зі страхування космічної діяльності. СК «ЛЕМА» отримала право здійснювати страхування запуску космічного апарату «Січ-1М» українською ракетою-носієм «Циклон-3» з космодрому «Плесецьк» (Росія). У рамках національної космічної програми України цей запуск, який заплановано на грудень 2004 року, є першим, який страхує українська сторона. Як уточнили у компанії, СК «ЛЕМА» здійснює страхування космічної техніки при транспортуванні на космодром, страхування ракети-носія та супутника у процесі підготовки до запуску і при запуску, а також страхування відповідальності перед третіми особами на етапах підготовки до запуску і запуску.
Основна застава — складські свідоцтва
ЄБРР і банк HVB Ukraine (Київ) надали агропромисловій компанії «Євротек» (Київ) кредит на суму $20 млн. За словами голови правління компанії «Євротек» Михайла Весельського, кредитні кошти буде використано для закупівлі сировини й завантаження потужностей, що належать компанії. Директор ЄБРР в Україні Камен Захарієв також повідомив, що головною заставою для цього кредиту є складські свідоцтва. ЗАТ «Євротек» спеціалізується на вирощуванні та переробці соняшника, випускаючи на рік близько 136 тис. тонн соняшникової олії. Крім того, компанія випускає муку, крупи, макаронні та хлібобулочні вироби, комбікорм і шрот.