Створено НАК «Вугілля України»
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 15 жовтня про створення НАК «Вугілля України» у формі відкритого акціонерного товариства. Згідно з документом, статутний фонд НАК формується шляхом передачі до нього 100% акцій ВАТ, які будуть створені на базі майна державних прибуткових і потенційно прибуткових підприємств, державних пакетів акцій і адміністративної будівлі за адресою Київ, вул. Б. Хмельницького, 4. Ця постанова також затверджує статут НАК «Вугілля України» та склад наглядової ради (НР). Головою НР призначений Юрій Ященко (перший заступник міністра палива й енергетики України), заступником голови НР — Михайло Шевцов (заступник міністра палива й енергетики). До складу НР увійшли Ігор Гуменюк (радник прем’єр-міністра), Лариса Гребенникова (начальник управління Мінекономіки), Костянтин Теличко (заступник директора департаменту Мінфіну), Вадим Копилов (заступник голови ДПАУ).
Покупку «молочного» пакета схвалено
Компанія Unimilk Enterprises Limited (Республіка Кіпр) отримала дозвіл Антимонопольного комітету України на придбання понад 50% акцій ВАТ «Галактон» (Київ) — найбільшого українського виробника незбираної молочної продукції. Навесні 2004 року три великі українські молочні підприємства — «Галактон», Кременчуцький міськмолзавод і Павлоградський молкомбінат (ТМ «Фанні», Дніпропетровська обл.) — заявили про об’єднання в новий молочний холдинг «Юнімілк Україна» та вступ до складу «Юнімілк Інтернешнл», що об’єднує 12 російських молочних підприємств і є другим за величиною виробником молочної продукції в РФ.
У Запоріжжі побудують новий міст через Дніпро
У тендері на проведення основних робіт із будівництва мостів у Запоріжжі братимуть участь чотири будівельні компанії, повідомив агентству Інтерфакс-Україна голова правління дніпропетровського ВАТ «Мостобуд» Юрій Іржицький. Ця компанія виграла тендер на проведення підготовчих робіт. Основні роботи, включаючи монтаж й установку металоконструкцій, розпочнуться через рік. Зі слів Ю. Іржицького, крім ВАТ «Мостобуд», у тендері мають намір брати участь ще дві українські будівельні компанії й одна російська. Будівництво двох мостів довжиною 660 та 340 метрів через Дніпро у Запоріжжя, розпочате цього року, планують здійснити протягом п’яти років. Загальна вартість робіт оцінюється в 1,9 млрд. грн. Мости стануть частиною шестирядної магістралі загальною довжиною 9100 метрів, що з’єднує береги Дніпра, на яких розташоване місто Запоріжжя, й острів Хортиця.
Американський інвестор створить ЗАТ
Переможцем конкурсу із відбору інвестора-засновника ЗАТ, що створюється на базі майна Северодонецького державного підприємства «Об’єднання «Азот» (Луганська обл.), стала компанія Woldwide Chemical LLC (США). У конкурсі брали участь три компанії. Згідно з планом санації підприємства Фонду держмайна в ЗАТ належатимуть 50%+1 акція, всi інші акції належатимуть інвестору. Відповідно до умов конкурсу, інвестор бере на себе зобов’язання повністю погасити кредиторську поточну заборгованість, своєчасно фінансувати об’єкти, передані підприємством у комунальну власність, в обсягах і протягом періоду, передбачених законодавством і планом санації.
У Києві з’явиться новий міні-завод
ТОВ «МД Груп» (Київ), що займається торгівлею металопрокатом і виробами з чорних металів, планує в 2005 році в Києві ввести в експлуатацію міні-завод із переробки металопродукції (листовий прокат, сортовий, металевих виробів), повідомив агентству Інтерфакс-Україна директор компанії Володимир Побережнюк. З його слів, минулого року обсяг продажу «МД Груп» зріс на 20—25% порівняно з 2002 роком. Як вважає В. Побережнюк, це зумовлене зростанням ринку металопродукції та хорошим менеджментом підприємства, що забезпечує безперебійність роботи в усіх ланках. Виручка компанії «МД Груп» від реалізації продукції минулого року становила 156,146 млн. грн., чистий прибуток — 12,415 млн. грн. У цей час експорт становить 20% загального обсягу продукції компанії.
Азбест iз хризотiлу визнано нешкідливим для людини
Шифер, який в Україні виготовляється з хризотiл-азбесту, на думку директора компанії «Промтек-2000» Олександра Сєркіна, залишається для більшості населення нашої країни найбільш доступним і надійним покрівельним матеріалом. При цьому він не шкодить здоров’ю, сказав Сєркін на прес-конференції в Києві та навів дані, згідно з якими рівень професійних захворювань на Київському шиферному заводі, а також на інших підприємствах азбоцементної галузі нижче середньостатистичного по країні. Аналогічний висновок відстоювала на засіданні в Женеві й делегація України на міжурядовому переговорному комітеті Роттердамської конвенції, яка покликана регулювати міжнародну торгівлю небезпечними хімічними речовинами. У результаті, за підтримки багатьох країн світу, азбест з хризотiлу, на відміну від амфiболового азбесту, який заборонено в усьому світі, не було внесено до «чорного списку» небезпечних речовин.
На захисті економічної конкуренції
Антимонопольний комітет України оштрафував ЗАТ «Компанія «Приват Інтертрейдінг» (Дніпропетровськ) на 31 тис. грн. за придбання без згоди комітету великого пакета акцій ВАТ «Дніпропетровський металургійний комбінат ім. Комінтерну» (Комінмет). Разом із тим АМК дозволив «Приват Інтертрейдінгу» придбати пакет акцій комбінату в розмірі, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління Дніпропетровського металургійного комбінату. ВАТ «Комінмет» спеціалізується на виробництві труб. За вісім місяців 2004 року підприємство збільшило виробництво цієї продукції на 54,2% — до 89,4 тис. тонн, обсяги реалізації — на 98,4% — до 204,28 млн. грн. Разом із тим його збитки за цей час зросли на 38,7% — до 12,51 млн. грн.
Створюється автономне джерело електроенергії
ВАТ «Дніпрошина» (Дніпропетровськ), найбільший виробник шин для вантажних автомобілів і сільгосптехніки, планує спрямувати кошти від розміщення облігацій у сумі 6,836 млн. грн. на фінансування проекту споруди автономного джерела електроенергії. Як повідомила компанія, ця операція буде проведена в рамках реалізації інвестиційного проекту «Створення автономного джерела електропостачання на базі котельної ВАТ «Дніпрошина». «Дніпрошина» випустила 15 жовтня трирічні відсоткові облігації номіналом 1 тис. грн. на загальну суму 6,836 млн. грн. із номінальною доходністю на перший і другий купонні періоди на рівні 15% річних. Виплату доходу здійснюватимуть раз на півроку.