Перші збори після приватизації
Акціонери ВАТ «Павлоградвугілля» на загальних зборах, що відбулися 15 жовтня, змінили склад Наглядової ради, обрали генерального директора ВАТ, передали право ведення реєстру новому незалежному реєстратору, прийняли низку інших рішень, що стосуються діяльності товариства. У зборах взяли участь 229 акціонерів та їхніх представників, які в сукупності володіють 99,98% від загальної кількості голосів акціонерів. Акціонери ухвалили рішення про зміну назви підприємства з ВАТ «Державна холдингова компанія «Павлоградвугілля» на ВАТ «Павлоградвугілля». Збори акціонерів прийняли статут товариства в новій редакції. Зокрема, функції виконавчого органу товариства для підвищення оперативності вирішення питань, пов’язаних із поточною діяльністю підприємства, покладені на генерального директора. Гендиректором ВАТ «Павлоградвугілля» обраний Павло Корж. Збори акціонерів ВАТ «Павлоградвугілля» скоротили склад Наглядової ради з 7 до 5 осіб. На першому засіданні новообраної НР ВАТ «Павлоградвугілля» головою наглядової ради обрано Олександра Чмиренка.
Платники податків поділені за «категоріями уваги»
ДПАУ розподілила платників податків за категоріями уваги з боку податкової служби. У міру важливості для податківців підприємства розділені на три групи залежно від задекларованих ними валових доходів: до 1 млн. грн. — малі; від 1 млн. грн. до 10 млн. грн. — середні і понад 10 млн. грн. — великі. Встановлено також чотири категорії уваги до платників податків: «зелений коридор» — для добросовісних платників податків, які не порушують податкове законодавство, «жовтий коридор» — для платників податків помірного ризику; «оранжевий коридор» — для платників податків із високим ризиком; «червоний коридор» — для платників податків високого ризику з ознаками шахрайства. Категорія уваги з боку податкових органів для кожного з платників податків визначається щорічно, оскільки це величина умовно постійна. Рішення про переведення підприємства в менш ризиковану групу приймають лише за результатами планового виїзного аудиту. Підприємства, які не перевіряли понад три роки, автоматично переходять у ризикованішу групу.
«Донька» з Прибалтики
Компанія з управління активами Parex Asset Management, що входить до групи Parex (Латвія), створила в Україні дочірню компанію Parex Asset Management Ukraine зі статутним фондом EUR 700 тис. Минулого тижня вона отримала ліцензію ДКЦПФР на діяльність із управління активами інститутів спільного інвестування. «Українським і зарубіжним клієнтам ми плануємо запропонувати фонди вкладень, які інвестуватимуть кошти в акції й облігації українських емітентів. Ми вважаємо ринок України цікавим як із погляду збільшення кількості потенційних клієнтів, так і у зв’язку зі зростанням вартості місцевих активів», — прокоментував створення компанії президент Parex Asset Management Роберт Ідельсонс. Генеральним директором компанії Parex Asset Management Ukraine призначено Айю Кляшеву.
Державні гарантії щодо німецького кредиту
Уряд України затвердив гарантійну угоду з Deutsche Bank про надання державної гарантії за зобов’язаннями «Укрзалізниці» згідно з договором про залучення кредиту в сумі $700 млн. для проектування та будівництва залізнично-автомобільного моста через р. Дніпро в Києві на залізничній ділянці Київ-Московський — Дарниця. Кабінет Міністрів уповноважив першого віце-прем’єра, міністра фінансів Миколу Азарова підписати цю гарантійну угоду, дозволивши йому в разі необхідності вносити зміни, що не мають принципового характеру. У червні Верховна Рада внесла зміни до закону про держбюджет на 2004 рік, дозволивши надати держгарантії щодо $700 млн. кредиту, який «Укрзалізниця» залучить у відібраного на тендері банку для будівництва нового моста в Києві. На початку жовтня «Укрзалізниця» визнала Deutsche Bank переможцем цього тендера.
Інтеграційна політика в дії
Генеральну угоду про будівництво спеціалізованого перевантажувального вугільного термінала в морському торговому порту Південний укладено між Одеським регіоном і Кемеровською областю (Росія). Документ підписали одеський губернатор Сергій Гриневецький і перший віце-губернатор Кемеровської області Анатолій Дзюбін. Згідно з договором, ВАТ «Кузбаський термінал» від імені ЗАТ Холдингова компанія «Сибірський діловий союз» виступлять інвестором проектування та будівництва вугільного термінала з подальшою експлуатацією. Передбачувана потужність термінала — 10 мільйонів тонн на рік. Зі слів віце-губернатора Анатолія Дзюбіна, будівництво вугільного термінала в порту Південному розпочнеться в травні наступного року. За попередніми розрахунками, перша черга почне роботу через два роки після початку будівництва, друга — ще через рік. Передбачуваний обсяг інвестицій — 50 мільйонів доларів у споруду першої черги та 20 млн. — у будівництво другої. На думку губернатора Одеської області Сергія Гриневецького, підписана угода послугує «ще однією цеглинкою в підмурку» інтеграційної політики, яку реалізовують власті України та Росії, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День».