Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

23 вересня, 2004 - 00:00

Безпрограшний проект

Донецький завод газової та електропобутової апаратури («ДЗГ та ЕБА»), що входить до складу АТ «Група Норд», має намір довести випуск газових і електричних плит до 300 тис. на рік (у 2003 році випустили 160 тис. плит) за рахунок реалізації інвестпроекту реконструкції та модернізації заводу. Проект реалізовували протягом 2002—2004 років у рамках ВЕЗ «Донецьк». Фінансування проекту вартістю 29 млн. грн. здійснювалося за рахунок кредитних коштів (27 млн. грн.) і власних коштів підприємства (2 млн. грн.). На сьогодні освоєна вся сума інвестицій. За рахунок цих коштів побудували новий виробничий корпус і складські приміщення, реконструювали наявний корпус, увели в експлуатацію лінії нанесення порошкових і полімерних покриттів, лінію різки металу, нове складальне виробництво.

Інтерес нерезидентів до ПДВ-облігацій не падає

Нерезиденти придбали близько 40% державних облігацій, випущених у рахунок погашення боргу із відшкодування податку на додану вартість (ПДВ-облігації), і значний інтерес з їхньої сторони до цього фінансового інструмента зберігається. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна заступник міністра фінансів України Анатолій Шаповалов. За його словами, за обсягу емісії ПДВ-облігацій 1926 млн. грн. конкретним одержувачам залишилося видати облігації на суму близько 100 млн. грн., при цьому вони розподілилися за двома серіями приблизно порівну. А. Шаповалов нагадав, що Мінфін не вбачає проблем з купівлею нерезидентами ПДВ-облігацій, оскільки це веде до зростання їхньої вартості та ліквідності, а сам обсяг купівлі незначний, щоби вважатися загрозою для стабільності валютного ринку за збереження високого позитивного сальдо поточного рахунку платіжного балансу, що за перше півріччя становило $4 млрд.

Плани інвестора не змінилися

AES Corporation планує продовжити інвестування коштів в електроенергетику України, заявив учора президент — головний виконавчий директор AES Corporation Пол Ханрахан. З його слів, зокрема, AES продовжить інвестувати кошти в належні їй енергопостачальні компанії «AES-Київобленерго» та «AES-Рівнеенерго». При цьому інвестиційні кошти прямуватимуть на підвищення надійності енергопостачання споживачів цими компаніями. П. Ханрахан відзначив, що AES готова взяти участь у придбанні державних активів інших енергопостачальних компаній України в тому разі, якщо уряд продовжить припинений у цей час процес їх приватизації.

Віталій Гайдук очолив консорціум

Рада засновників консорціуму «Індустріальна група» (Київ) обрала екс-віце-прем’єра Віталія Гайдука президентом консорціуму. Консорціум «Індустріальна група» створений у травні 2004 року в результаті досягнутих домовленостей і консолідованого рішення акціонерів корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД). Засновниками консорціуму «Індустріальна група» виступили Дніпровський меткомбінат ім. Дзержинського, Алчевський КХЗ, «Місто Банк», компанія з управління активами «Автоальянс ХХІ століття», а також закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Східно-Європейський ІФ» (Київ).

Пакет «потягнув» на два мільйони

Надходження до бюджету від продажу на Кримській філії Української фондової біржі 25,49% акцій ВАТ «Керченський металургійний комбінат» становили 1,9 млн. грн. Покупця пакета не називають. ВАТ «Керченський металургійний завод» спеціалізується на виробництві чавуна та сталевого лиття, емальованого посуду, промислових (нестандартних) стрілочних переведень для під’їзних шляхів металургійних і гірничо-видобувних підприємств. За даними Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, за станом на 1 квітня 2004 року у власності Фонду майна АРК є 25,49% акцій меткомбінату, ТОВ «Торговий флот Донбасу» і ТОВ «Укр-ТОК» (обидва — Донецьк) — 21,16% і 14,62% відповідно, ТОВ «Фірма «Оксана» (Дніпропетровськ) — 10%.

«Право на землю» видається безкоштовно

Державні акти на право власності на землю на сьогодні в Україні отримали майже 70% громадян, що мають на це право. Про це повідомив учора голова Держкомітету із земельних ресурсів Анатолій Даниленко під час вручення держактів на землю в с. Ковалин (Переяслав-Хмельницький р-н Київської обл.). Він зазначив, що відповідно до ухвали уряду до кінця поточного року буде безкоштовно видано 1,5 млн. державних актів, що дозволить забезпечити право на землю близько 90% власників земельних сертифікатів (6,8 млн. громадян отримали сертифікати на право на земельний пай). А. Даниленко підкреслив, що роботу з видачі держактів повністю буде завершено до кінця першого півріччя 2005 року.

Газета: 
Рубрика: