Комбайнова інвестиція не відбулася
Близько 150 зернозбиральних комбайнів «Славутич» планує реалізувати цього року ВАТ «Херсонські комбайни» (2003 року — 96). Продаж здійснюється спільно з НАК «Украгролізинг». Вартість «Славутича» 450 тисяч гривень («Дон» коштує 470 тисяч гривень). Минулий рік підприємство завершило із збитком 13,7 мільйона гривень. Тепер же, згідно з розпорядженням уряду, НАК «Украгролізинг» з коштів держбюджету, передбачених на операції з фінансового лізингу вітчизняної сільгосптехніки, виділив 14 мільйонів гривень для прискорення робіт із випуску 70 зернозбиральних комбайнів «Славутич». Про намір інвестувати 10 мільйонів гривень у виробництво комбайнів на ВАТ «Херсонські комбайни» заявляла корпорація «Інтерпайп», однак активних дій в цьому плані на підприємстві поки не відчули.
Ротація в Жовтих Водах
Генеральним директором розташованого в місті Жовті Води (Дніпропетровська обл.) держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» призначено Петра Перкова, котрий протягом останніх двох років займав посаду міського голови. Міністерство палива й енергетики видало відповідний наказ з ініціативи обласної влади. Раніше Перков очолював держпідприємство «Східний ГЗК». Колишній гендиректор комбінату Михайло Бабак, який працював на підприємстві понад 10 років, із 11 червня звільнився за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію.
Київ купує львівські труби?
ВАТ «Київенерго» та корпорація «Енергоресурс-Інвест» (Львів) уклали контракт вартістю 28 мільйонів гривень на поставку ізольованих труб й арматури для реконструкції теплових мереж Києва. Львівська компанія стала переможцем конкурсних торгів, проведених «Київенерго» в рамках реалізації проекту реабілітації та розширення централізованого теплопостачання столиці. Його загальна вартість становить $250 мільйонів. Для здійснення цього проекту Світовий банк надає кредит у розмірі $200 мільйонів, проте лише за умови виділення $50 мільйонів на реалізацію проекту зі сторони «Київенерго».
В антиконкурентних діях обвинувачується...
Європейська комісія обвинуватила групу міжнародної платіжної системи Visa International у порушенні правил конкуренції, пише газета Financial Times. Висунені обвинувачення демонструють нові акценти Європейської комісії на відстеження зловживань у фінансовому секторі, спрямовані на подолання недостойних дій фондових бірж, банків і платіжних систем у сфері конкуренції. Мотивом для обвинувачення стало рішення Visa, а також асоціації банків і фінансових груп (клієнтів Visa) стосовно американської Morgan Stanley, що мала намір надавати послуги із випуску карток із брендом Discover для магазинів і оптових компаній у Європі. Цій фінансовій компанії було відмовлено в доступі до клієнтів Visa: з’явилося обмеження, згідно з яким банкам-членам мережі забороняється поширювати кредитні картки інших компаній.