Європозика для українського мобільного зв’язку
Другий за величиною український оператор мобільного зв’язку ЗАТ «Київстар GSM» розмістив на західних ринках п’ятирічні облігації на суму $265 мільйонів із прибутковістю 10,375%. Цінні папери номіналом $1 тисяча були повністю розміщені у вівторок. Лід-менеджерами випуску є Dresdner Kleinwort Wasserstein і Citigroup. Виплати прибутків проводитимуться раз на півроку, погашення заплановане на 17 серпня 2009 року. Із загальної суми випуску облігації на $130 мільйонів будуть передані держателям попередніх випусків із погашенням 2005 року в рамках обміну. Інші облігації, на суму $135 мільйонів, планується розмістити серед інвесторів. Статутний фонд ЗАТ «Київстар GSM» становить $123 мільйони. Через законодавчі обмеження українські емітенти випускають єврооблігації через схему сертифікатів участі в позиці.
Кран без аналогів... у СНД
Портальний кран вантажопідйомністю 40 тонн, що немає аналогів у СНД, відвантажило АТ «Азовмаш» (Маріуполь) на адресу компанії «Тольятті-Азот» (РФ). Кран дістанеться до замовника водним шляхом по Азово-Чорноморському басейну, подолавши 400 кілометрів. Це дозволить скоротити терміни його введення в експлуатацію з трьох місяців до декількох днів. Складання агрегату проводили фахівці херсонського ЗАТ «Південмормонтаж». Нині підприємство закінчує роботу над другим таким краном. У перспективі «Азовмаш» постачить своєму російському замовнику ще чотири такі крани.
Ліцензії на надра продаватимуться з аукціону
Держкомітет природних ресурсів визначив «Контрактовий дім УМВБ» переможцем спеціалізованого конкурсу на визначення біржі, на базі якої проводитимуться аукціони з продажу спеціальних дозволів на надрокористування.
У червні цього року уряд запровадив аукціонний порядок надання ліцензій на надра. Продавець розміщує в газеті «Урядовий кур’єр» оголошення про проведення торгів, що містить дані про стартову ціну, вартість інформації про ділянку надр, плату за участь у торгах. До аукціону не допускаються покупці, які перебувають у стадії ліквідації або ті, проти яких порушено справу про банкрутство.
Крадії нафти об’явили терор
У м. Охтирка влаштовано замах на начальника служби безпеки Охтирського нафтопромислового району Управління безпеки ВАТ «Укрнафта» Володимира Корнієнка. Злочинець облив його кислотою та зник. Постраждалого госпіталізовано з тяжкими опіками. І це — непоодинокий випадок. Кожному подібному замаху передували неодноразові погрози телефоном, повідомляє прес-служба компанії.
А справа тут у тому, що «Укрнафта» посилила боротьбу з розкрадачами нафти з магістральних нафтопроводів компанії. Та організована злочинність, яка почувала себе досі безкарною, мабуть, вирішила не відступати. Замахи на працівників служби безпеки компанії почастішали. Серед постраждалих на охороні нафтових магістралей також провідний спеціаліст служби безпеки Полтавського нафтопромислового району Олександр Павлов та начальник відділу безпеки Качанівського газопереробного заводу Микола Гриб. Кримінальні справи заведено, але імена злочинців досі не встановлені.
Ціна життя та смерті
«Страхова компанія «Орадон» (Донецьк) має намір виплатити страхові відшкодування сім’ям загиблих гірників шахти «Краснолиманська» (Донецька обл.). Усі 36 загиблих були застраховані цієї компанією. Передбачувана сума становитиме близько 250 тисяч гривень, це близько семи тисяч на одного. Зараз компанія готує необхідні документи. Але, як уточнили в компанії, конкретна сума виплат сім’ям загиблих залежатиме від умов договорів страхування.
СК «Орадон» у середньому щорічно виплачує за договорами страхування від нещасних випадків понад 400 тисяч гривень. У 2003 році компанія здійснила понад 40 тисяч виплат на загальну суму понад 10 мільйонів гривень.