Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

30 червня, 2004 - 00:00

Меткомбінати видобуватимуть руду

Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча і меткомбінат «Запоріжсталь» спільно розроблятимуть відкритим способом Куксунгурзьке родовище залізняку в Приазовському районі Запорізької області. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив голова правління ММК ім. Ілліча, народний депутат Володимир Бойко. «З огляду на те, що це родовище в Запорізькій області, де працює і меткомбінат «Запоріжсталь», ми вирішили об’єднатися та спільно видобувати руду», —зазначає В. Бойко. На думку голови правління, розвідані запаси родовища оцінюють на рівні 2,5 млрд. тонн руди, при цьому вміст заліза в ній — близько 30%.

Попит на регіональні кредити

Банк «Володимирський» (Суми) з початку року збільшив кредитний портфель на 46% та планує в другому півріччі довести його розмір до 110 млн. грн. Як повідомив агентству «Інтерфакс- Україна» заступник голови правління банку Анатолій Дроб’язко, основними клієнтами банку є регіональні підприємства. У структурі кредитного портфеля банку питома вага кредитів для сільськогосподарських підприємств становить 13,5%, для підприємств із переробки сільгосппродукції та харчової промисловості — 37,5%, торгівлі — 23,8%, машинобудування — 11,4%, фізичних осіб — 4,3%.

Російське пиво наступає

Російська компанія «Тінькофф» почала експортувати до України ультрапреміальне пиво та має намір продавати 0,5 млн. пляшок на місяць. Раніше в Україну здійснювали одиничні, незначні поставки пива «Тінькофф», — інформує Інтерфакс-Україна. «В Україні почав активно формуватися середній клас, який готовий купувати якісні продукти. Крім того, українці дуже лояльні до російських виробників, тому ми розцінюємо ринок України як дуже привабливий для пива «Тінькофф», — вважає директор продажів компанії «Тінькофф» Андрій Родіонов. Обіг компанії «Тінькофф» у 2003 році становив $33 млн.

Завершився весняний «призов»

Банк «Фінанси і Кредит» підбив підсумки рекламної кампанії «Весна-2004» із залучення строкових депозитів клієнтів-фізичних осіб, що відбувалася з 15 березня по 15 червня 2004 року. Усі вкладники банку, які уклали в цей період депозитні договори на строк понад шість місяців, брали участь у розіграші грошових призів — від $50 до $1500. Кожен вкладник у період проведення акції міг оформити платіжну карту VISA чи MasterCard із 50% знижкою або VISA Electron-безкоштовно. З початку року приріст коштів фізичних осіб-клієнтів банку становив 137,7 млн. грн.

Головою «Вінницяобленерго» обрали Олега Ковтуна

Головою правління енергопостачальної компанії ВАТ «Вінницяобленерго» обрали Олега Ковтуна, який займав посаду фінансового директора компанії. Раніше О. Ковтуна працював в облдержадміністрації, де займався питаннями паливно-енергетичного комплексу області. Колишній голова правління Олександр Бірюков подав заяву про звільнення за станом здоров’я. 75% акцій ВАТ, які належать державі, найближчим часом передадуть до статутного фонду ВАТ «Національна акціонерна компанія «Енергетична компанія України».

МФК підтримала виробництво соків

Міжнародна фінансова корпорація (МФК) надала ТОВ «Сандора» (Миколаїв) — провідному виробнику соків і нектарів в Україні — кредит у розмірі $10 млн. «Сандора» має намір використати позикові кошти на модернізацію виробничих потужностей, збільшення обсягів виробництва продукції, розвиток дистриб’юторської мережі. Крім того, компанія планує розширити коло постачальників сировини. Як відзначив директор департаменту агробізнесу МФК Жан-Пол Пінард, «інвестиція в «Сандору» відображає стратегію корпорації, спрямовану на підтримку лідерів ринку в аграрному секторі України: «Такі компанії, як «Сандора», встановлюють високі стандарти в секторі, розвивають конкуренцію, а також дають поштовх до розвитку сільського господарства в Україні».

Новий трубопровід у Полтавській області

23 червня введено в експлуатацію новозбудований трубопровід довжиною близько 6 км, який з’єднав нафтогазозамірну сепараційну установку «Чижівка» з розподільчим газовим пунктом Глинсько-Розбишівського родовища. Із введенням у дію трубопроводу вирішується низка технологічних проблем з видобутку нафти із Чижівського родовища та збору й транспортування газу. Зокрема, завдяки цьому збільшиться видобуток нафти на 10-15 тонн за добу, покращиться утилізація газу низького тиску, забезпечиться стабілізація роботи свердловин з ресурсом газу низького тиску. Введений в дію трубопровід є складовою частиною комплексного плану організації транспортування газу низького тиску з «Полтаванафтогазу» та «Охтирканафтогазу» для його переробки на Качанівському газопереробному заводі. Введення в дію трубопроводу є також необхідною передумовою запланованого будівництва нових газо- та нафтопереробних потужностей у регіоні.

Сотий «Вісник НБУ»

Вийшов сотий номер журналу «Вісник НБУ». Його випуски — це деталізований літопис становлення сучасної банківської системи у відродженій український державі. Географія і читацька аудиторія журналу розширюються завдяки виданню таких постійних додатків, як «Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності» та інформаційно-довідковий журнал «Банкноти і монети України» (українською та англійською мовами). Крім цього, до друку готуються такі популярні в Україні і за кордоном офіційні передплатні видання, як «Бюлетень Національного банку України» (український та англійський) та «Платіжний баланс України» (український та англійський), повідомляє Людмила ПАТРІКАЦ .

Газета: 
Рубрика: