Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

24 червня, 2004 - 00:00

Металурги обійдуться без посередників

Акціонери Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча вирішили в 2004—2005 роках відкрити представництва в Об’єднаних Арабських Еміратах, Швейцарії, Туреччині, США, Чехії, Польщі, Китаї, Сингапурі й Росії. Представництва займатимуться продажем закордонним компаніям продукції комбінату без посередників. Зараз комбінат має 42 іноземні представництва, зокрема, в Аргентині, Бразилії, Німеччині, Єгипті, Чилі, Японії, Туреччині. Упродовж 2004—2005 років підприємство має намір відкрити також нові представництва на території України — у Києві, Одесі й Севастополі.

У залізничникiв — новi постачальники

На початку року вітчизняні заводи, що виробляють комплектуючі для залізничного транспорту, підвищили ціни на свою продукцію. Так, ВАТ «Азовсталь» підвищило ціну на рейки Р-65 на 33%, ВАТ «Нижньодніпровський трубопрокатний завод» — на бандажі в три рази, на колеса суцільнокатані — в 2,5 разу, ВАТ «Харківський підшипниковий завод» — на підшипники на 14%. Тому, щоб уникнути значних витрат, Укрзалізниця була змушена закупати продукцію за кордоном — виробництва ВАТ «Нижньотагільський металургійний комбінат» (Росія), ЗАТ «Степногорський підшипниковий завод» (Росія), румунської та американської компаній. З останньою домовлено про постачання експериментальної партії коліс суцільнокатаних. Продукція альтернативних постачальників виявилася якіснішою та дешевшою, повідомляє прес-центр Укрзалізниці. Вже зекономлено 787 тис. грн., а до кінця року економічний ефект складе близько 35 млн. грн.

Печі змінять свій «профіль»

Стаханівський завод феросплавів (Луганська обл.) проводить капітальний ремонт печей №7 і 8 з можливістю їхнього перепрофілювання під випуск інших видів продукції. Про це повідомив агентство Інтерфакс-Україна перший заступник голови правління з питань економіки та фінансів підприємства Денис Сисуєв. На печі №8 провели більшу частину ремонтно-реконструкційних робіт. Передбачається, що через півтора місяця її введуть в експлуатацію. На початку червня було зупинено на капремонт піч №7. Її запуск очікується через три-чотири місяці. На печах планують випускати продукцію, запитану ринком.

З «Утелу» — в UМС

Технічним директором СП «Український мобільний зв’язок» (UМС) призначено Володимира Пащука. Раніше 38-річний В. Пащук працював першим віце-президентом із планування, розвитку й експлуатації мереж оператора міжнародного зв’язку ЗАТ «Утел», дочірнього підприємства ВАТ «Укртелеком». У UМС В. Пащук займатиметься плануванням і будівництвом мобільної мережі, технічним обслуговуванням та експлуатацією станцій і підсистем, технічною підтримкою біллінгу та біллінгових систем, розробкою і техпідтримкою продуктів і сервісів.

Інтеграційні наміри страховиків

У Празі відбулася сесія Генеральної асамблеї Європейського комітету страховиків, який об’єднує національні страхові ринки 32-х країн і є найбільшою й найвпливовішою федерацією страховиків Європи. У рамках форуму відбулася зустріч президента ЄКС Жерара де ла Мартіньєра та президента Ліги страхових організацій України Олександра Філонюка. Основним питанням переговорів було надання Україні членства в ЄКС. За ініціативи ЛСОУ було подано відповідну заяву, яку планується розглянути на наступній сесії у 2005 році в Парижі. Окрім того, обговорювалося питання створення в Україні незалежного інституту страхового омбудсману — третейського судді у вирішенні суперечок між страховими компаніями та їхніми клієнтами.

На прибуток вплинуло будівництво пивзаводу

Пивобезалкогольний комбінат «Славутич» (Запоріжжя), що належить скандинавському холдингу Baltic Beverages Holding AB (BBH), у 2003 році отримав чистий прибуток у розмірі 15,6 млн. грн. — удвічі менше, ніж рік тому. Про це агентство Інтерфакс-Україна повідомив заступник генерального директора із питань комунікацій та інформації комбінату Ігор Товкач. Зниження прибутку він пояснює тим, що частину коштів комбінат спрямував на будівництво нового пивзаводу в Києві. У 2002 році чистий прибуток ПБК «Славутич» становив 33,1 млн. грн. — на 51,2% більше, ніж у 2001 році. Холдингу BBH належить в Україні також пивзавод «Львівська пивоварня». Українські пивоварні підприємства, що належать до ВВН, у 2003 році збільшили продаж пива на 11% порівняно з 2002 роком — до 30,95 млн. декалітрів.

Газета: 
Рубрика: