Вантажівки в експортному виконанні
Холдингова компанія «АвтоКрАЗ» (м. Кременчук Полтавської обл.), що виробляє вантажні автомобілі, в січні — травні збільшила випуск автомобілів у 2,9 разу порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 724 одиниць. У травні компанія випустила 173 автомобілі та машинокомплекти КрАЗ (у тому числі 12 автомобілів, що відповідають вимогам Євро-2). Обсяг продажу автомобілів за цей період збільшився на 51%. Частка експортних поставок перевищила 75%. Автомобілі постачають, зокрема, в Україну, Росію, Узбекистан, машинокомплекти — у В’єтнам. Зараз холдинг працює над створенням нових моделей автомобілів КрАЗ та модернізацією продукції, яку випускають серійно.
Візитери створили нові робочі місця
Відома німецька компанія «Фольксваген» створює в Луцьку спільне підприємство на кілька тисяч робочих місць. На базі ВАТ «ЕНКО» (колишній електроапаратний завод союзного значення) випускатимуть електрообладнання для «Фольксвагена». Ще одне СП — у деревообробній промисловості — має забезпечити роботою дві сотні волинян. Такі підсумки перебування на Волині членів Міжнародного трейд-клубу. Іноземних інвесторів, мабуть, приваблює близькість Волині до кордону, а також хороші перспективи для бізнесу та туризму. Якщо у 2002 році область отримала у вигляді інвестицій майже $3 млн., то за п’ять місяців цього року — вже втричі більше. Під час візиту представники трейд-клубу побували у місті гірників Нововолинську, котре ще недавно називали «мертвим», бо шахти майже стоять. Нині це територія пріоритетного розвитку зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності, де діє 19 проектів загальною вартістю понад $30 млн. А свідченням позитивних змін стало різке подорожчання житла в місті, повідомляє Наталія МАЛІМОН, Луцьк.
Трактор без передоплати
Харківський тракторний завод відправив велику партію тракторів до кубанського Усть-Лабінська. Цього разу головний український виробник сільгосптехніки не вимагав від свого російського партнера — Краснодарської машиновипробувальної станції — передоплати, а погодився надати машини в кредит. Як пояснив генеральний директор ХТЗ Петро Тодоров, розстрочка платежу дозволить підприємству, незважаючи на сезонний спад попиту, не знижуючи випуску продукції, підтримувати колишні обсяги продажу. Подібні кредитні угоди підписані й з іншими компаніями. Термін відстрочки платежів для посередників у Росії становить 30 днів, а в Казахстані — 60, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Судно здали «під ключ»
На суднобудівному заводі Damen Shipyard’s Ocean (Миколаїв) спущено на воду четверте судно серії комбіфрейтерів для німецької компанії «Інтерсі». Судно під назвою «Надя» водотоннажністю 10,5 тис. тонн призначене для перевезення контейнерних і навалювальних вантажів і зерна. За словами директора з виробництва заводу Семена Волошина, від попередніх випущених серій судно відрізняється більш високою якістю виконання робіт, а також тим, що воно першим буде здане замовнику в повній готовності — «під ключ». Таким чином, Damen Shipyard’s Ocean поступово переходить на випуск повнокомплектних суден.
Автобус для столиці
Київська міськдержадміністрація до кінця поточного року планує закупити близько 50 автобусів CityLAZ у ЗАТ «Львівський автомобільний завод» (ЛАЗ). Про це повідомив глава КМДА Олександр Омельченко у ході презентації нового міського низькопольного автобуса CityLAZ. За його словами, у цей час сторони обговорюють умови контракту і, у зв’язку з оптовою закупівлею, Київ розраховує на певні знижки у ціні автобусів. Низькопольний 12- метровий автобус CityLAZ А-183, призначений для великих міст, здатний перевозити до 100 пасажирів (місць для сидіння — 28). Використання комплектуючих провідних європейських країн значно підвищує ресурс автобуса.
Пробний пуск турбогенератора
На другому енергоблоці Хмельницької АЕС 20 червня здійснили пробний пуск турбогенератора від стороннього джерела — пусково-резервної котельні, повідомив учора інформаційний центр ХАЕС. Прокрутка турбогенератора тривала 56 хвилин. Випробування, які минули без зауважень, підтвердили готовність турбогенератора до роботи в нормальному режимі експлуатації від ядерної паропровідної установки. На сьогодні повністю введено в дію обладнання автоматизованої системи управління технологічними процесами, енергоустаткування реакторної установки.
Підключення до енергосистеми ХАЕС-2 заплановане на другу половину серпня.