Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

3 червня, 2004 - 00:00

«Близькосхідне» замовлення на Ан-32

Київський завод «Авіант» у 2004 році складе та передасть замовникам близькосхідного регіону 7 літаків Ан-32, повідомив агентству Інтерфакс-Україна генеральний директор «Авіанта» Олег Шевченко. Він уточнив, що йдеться про Лівію, Туреччину й ОАЕ. Передача першого літака — для лівійського партнера — запланована на літо. Цього року Лівії нададуть 2 літаки, ще 2 — в 2005 році. Легкий транспортний Ан-32 має максимальне комерційне навантаження 7,5 тонни, дальність польоту — 800 км, крейсерська швидкість — 470—530 км/год. Літак здатен перевозити 42 військовослужбовці. Згідно з експертними оцінками, вже продано понад 350 літаків Ан-32 у 20 країн світу. Більшу частину — понад 120 машин — експлуатують в Індії.

Розслідування на ринку грошових переказів

Антимонопольний комітет України порушив справу щодо компанії Western Union (США) за ознаками зловживання нею монопольним становищем. Як повідомила прес-служба АМК, таку ухвалу прийнято за підсумками розгляду заяви Нацбанку України та Асоціації українських банків. За даними АМК, через систему переказів Western Union у цей час здійснюється понад половину грошових переказів фізичних осіб в Україну, що свідчить про монопольне становище компанії на ринку. При цьому, як інформує АМК, Western Union, укладаючи угоди з банками, нав’язує їм умови, які перешкоджають їхній роботі з іншими операторами в сфері грошових переказів. Крім того, ця компанія встановила підвищені тарифи при здійсненні переказів в Україну в порівнянні з іншими країнами.

Зростає попит на квартири-офіси

У Києві зростає попит на переведення житлових приміщень до нежитлового фонду, а також на помешкання перших поверхів, придатні для використання їх під офіси чи об’єкти обслуговування. Про це повідомив агенцію Інтерфакс-Україна голова Київського міського відділення Асоціації фахівців з питань нерухомості України Сергій Злидень. За його словами, така тенденція формує окремий сегмент комерційної нерухомості і новий вид ріелторської діяльності. С. Злидень зазначив, що надання послуг із переведення приміщень із житлового в нежитловий фонд потребує більш високої кваліфікації ріелторів, оскільки «має на увазі спілкування з міською і райдержадміністраціями». У той же час, за словами ріелтора, міськдержадміністрація не перешкоджає переведенню перших поверхів житлових будинків до нежитлового фонду.

Джерело хлору — озеро Сиваш

ВАТ «Бром» (Красноперекопськ, Крим) планує створити власне виробництво хлору і каустику з застосуванням сучасної та рентабельної технології Uhde De Nora. Таке рішення інвестор — науково-виробниче підприємство «Завод «Сиваш» — прийняв у зв’язку з нестабільністю поставок та кон’юнктурними коливаннями цін на хлор (основна сировина для виробництва брому). Для створення нового виробництва є необхідні передумови: могутня сировинна база (природне джерело — ропа озера Сиваш) та домовленість із турецькою компанією «Корума» про поставки обладнання для отримання хлору та каустику.

Узаконене призначення

Отримано дозвіл Антимонопольного комітету України на призначення генерального директора компанії «Український алюміній» Івана Саханя головою спостережної ради ВАТ «Миколаївський глиноземний завод» — найбільшого в СНД виробника глинозему. І. Сахань увійшов до складу спостережної ради МГЗ в травні 2003 року згідно з ухвалою загальних зборів акціонерів ВАТ, однак для затвердження його головою був потрібний дозвіл АМК. «УкрАл» — партнер холдингу «Русский алюминий» — у березні 2000 року придбав 30-вiдсотковий пакет акцій МГЗ за $100 млн. і займається розвитком і модернізацією виробничої бази МГЗ.

Готовність до роботи на усіх родовищах

ВАТ «Укрнафта» виконала всі вимоги чинного законодавства України, які визначають правові, економічні та організаційні особливості користування нафтогазоносними надрами. Компанія, зокрема, отримала акти від Держнаглядохоронпраці про надання гірничих відводів для видобування нафти і газу на всіх нафтових і газових родовищах, які перебувають у процесі промислової розробки. Для введення всіх родовищ у промислову розробку компанія має відповідні ліцензії на видобування нафти і газу, затверджені геолого-економічні оцінки запасів родовищ за результатами розвідувальних робіт, акти на користування земельними ділянками, затверджені технологічні схеми промислової розробки родовищ, а також комплексні проекти їх облаштування.

Газета: 
Рубрика: