Телеекран ще не згас
В Україні, та й у всьому СНД, ще пам’ятають кримські телевізори «Фотон», що випускалися за радянських часів у Сімферополі. Підприємство з колись могутньою виробничою базою існує і сьогодні, однак за 13 років кризи, воно так і не змогло знайти шляхи виходу на ринок. Нещодавно проблеми відродження «Фотона» вивчав постійний представник Президента України у Криму Олександр Діденко. На його думку, без державного втручання вести мову про відродження ВАТ «Фотон» неможливо. «Майже 10 років триває розруха на заводі, — сказав О. Діденко, — й до цього часу не вирішено багато питань щодо власності, колись єдине підприємство розділено на масу дрібних, які мають невизначений юридичний статус. Хіба може на підприємство прийти інвестор, якщо не визначене навіть його юридичне обличчя?» — сказав він. О. Діденко звернув увагу на те, що підприємство не має чіткої програми виходу з кризи. Представник Президента в Криму запропонував керівництву заводу у найкоротший термін підготувати антикризову програму, розраховану на надання державної допомоги, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.
Зосередилися на цистернах
ВАТ «Азовзагалмаш», що входить до складу ВАТ «Азовмаш», не виплачуватиме дивіденди за підсумками 2003 року, а спрямує чистий прибуток у сумі 44,8 млн. грн. на поповнення обігових коштів і розвиток виробництва. Так вирішили загальні збори акціонерів ВАТ. Минулого року «Азовзагалмаш» збільшив чистий прибуток від реалізації в 4,5 разу в порівнянні з 2002 роком — до 1349 млн. грн. Таке зростання показників зумовлене, передусім, зосередженням на підприємстві практично всього випуску нафтогазових цистерн — майже 10 тис. одиниць. Крім того, підприємство випускає продукцію важкого машинобудування.
Контракт на $100 тис. на місяць
Завод малогабаритних трансформаторів (ВАТ «МГТ», Запоріжжя) уклав контракт на щомісячну поставку трансформаторів потужністю від 250 до 1000 кВА на $100 тис. на місяць для енергокомпаній Москви і прилеглих до російської столиці регіонів. Поставки обладнання здійснюватимуться до кінця поточного року і можуть бути надалі подовжені. У цей час у ВАТ «МГТ» проходить сертифікація продукції на відповідність вимогам російським стандартам якості, що дозволить активніше просувати її на ринок Росії.
Нові причали приймуть урожай
Великий український зернотрейдер ВАТ «Агроекспорт» (Миколаївська обл.) планує до серпня завершити будівництво двох причалів у Березанському лимані із загальними вантажними потужностями до 3 тис. тонн зерна на добу. Про це повідомив агенції Інтерфакс-Україна директор компанії Геннадій Жильцов. Вартість будівництва — близько $400 тис. Зерно на ці причали надходитиме з двох розташованих поруч із ними елеваторів, які належать також «Агроекспорту» — Озоринського — обсягом 20 тис. тонн і Новоселівського — 67 тис. тонн. Транспортування річковими суднами дозволить значно прискорити та здешевити відвантаження, а також транспортування зернових і олійних культур на цих елеваторах.
Змагаються роботодавці
Близько 80 підприємств Донецької області стали переможцями обласного конкурсу, який проводила облдержадміністрація, на звання «Кращий роботодавець року». Серед переможців у дев’яти групах — ТОВ «ВАСК і К» (Дружківка), «Арта» (Донецьк), СУ № 12 «Стальконструкція» (Маріуполь), АТЗТ «Екопрод А.Т.» (Волноваха), ЗАТ «ВО «Київ-Конті» (Донецьк), ЗАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», ТОВ «Макіївгаз», ВАТ «Харцизький трубний завод» і ВАТ «Маріупольський завод важкого машинобудування». Лауреати отримали можливість поборотися за перемогу також на всеукраїнському рівні. Донецька облдержадміністрація вирішила провести надалі аналогічний конкурс у номінації «Кращий роботодавець року — для інвалідів», повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , Донецьк.
Скорочення до мінімуму
ВАТ «Укртелеком» звільнив із посад заступника генерального директора із загальних питань і зв’язків із громадськістю Сергія Дахнова і заступника гендиректора з питань планування та будівництва мереж зв’язку Анатолія Лейбзона. Крім того, заступник гендиректора з питань планування і будівництва мереж зв’язку Микола Гончар (з 2002 до 2003 рік очолював Держкомзв’язку та інформатизації України) призначений директором науково-технічного центру ВАТ, а заступник гендиректора з питань управління мережами зв’язку і нових технологій Олег Копєйка — директором департаменту інформаційних і перспективних технологій. Таким чином, у компанії залишився один заступник гендиректора — перший заступник із питань стратегії розвитку Олексій Савченко. У компанії кадрові зміни пояснюють скороченням керівної структури «Укртелекому».