Легалізація ПЗ починається з держави
Кабінет Міністрів України створив міжвідомчу робочу групу, покликану координувати дії із легалізації комп’ютерних програм, які використовують держоргани, а також затвердив порядок такої легалізації. Обов’язковою умовою легалізації є позитивний висновок держекспертизи з питань технічного або криптографічного захисту інформації. Органи виконавчої влади під час щорічної планової інвентаризації повинні складати перелік і визначати кількість програм, які необхідно легалізувати. Програмне забезпечення (ПЗ), що не підлягає легалізації через моральне старіння, невідповідність функціональним завданням або вимогам захисту інформації, виводиться з експлуатації до кінця поточного року.
Триває складання першого Ан-148
На АНТК ім. Антонова проводяться роботи з остаточного складання першого льотного екземпляра регіонального реактивного пасажирського літака Ан-148. На початку березня до Києва доставили агрегати хвостового оперення, виготовлені Воронезьким акціонерним літакобудівним товариством (РФ). Нині на літаку вже встановлені основні стойки шасі, виготовлені «Південмашем» (Дніпропетровськ). Зараз проводиться монтаж агрегатів усіх систем літака, зокрема системи кондиціонування повітря, гідравлічної системи, системи підготовки повітря, паливної системи, системи пожежного захисту. Проект нового реактивного Ан-148 реалізовується Україною за широкої участі партнерів з Росії, США, Франції, Німеччини на основі «розділеного ризику».
Справ про банкрутство побільшало на 9%
Господарські суди України в 2003 році порушили 8102 справи про банкрутство, що на 9% перевищує показник 2002 року. Про це повідомив заступник директора Департаменту реформування відносин власності Мінекономіки та з питань європейської інтеграції Сергій Грицай. За даними С. Грицая, минулого року господарські суди розглянули 17958 справ про банкрутство, що на 13% перевищує показник попереднього року. У зв’язку з санацією в 2003 році було припинено 20 справ (у 2002 році — 22), з укладенням мирової угоди — 388 (322), із затвердженням відповіді ліквідатора та ліквідаційного балансу — 5955 (3670), із виконанням усіх зобов’язань перед кредиторами — 245 (291).
Новий генеральний
Володимира Пономаренка призначено генеральним директором енергопостачальної компанії ВАТ «Полтаваобленерго». Посаду генерального директора в ВАТ «Полтаваобленерго» було введено одночасно з призначенням В. Пономаренка. До серпня 2002 року В. Пономаренко обіймав посаду заступника голови правління ВАТ «Тернопільобленерго».
Емісія на «розширення»
ЗАТ «Кримський страховий альянс» (Красноперекопськ), що надає послуги із добровільного й обов’язкового страхування, планує збільшити статутний фонд на 66,7% — до 10 млн. грн. за рахунок здійснення додаткової емісії акцій на суму 4 млн. грн. шляхом реінвестиції дивідендів. Питання про випуск акцій номіналом 1 грн. винесене на розгляд зборів акціонерів 15 квітня. Вилучені від емісії кошти спрямують на розширення господарської діяльності компанії.
У UМС — нова посада
Директор СП «Український мобільний зв’язок» (UМС), одного з провідних операторів мобільного зв’язку в Україні, Адам Вояцький призначений заступником генерального директора — директором із маркетингу та продажу СП UМС. Раніше в UМС такої посади не було. 39-літній А. Вояцький в 1992 році отримав ступінь бакалавра із бізнесу (маркетинг і фінанси) в університеті Південної Австралії. Працював в Австралії, Німеччині та Польщі (в Era GSM, що є найбільшим оператором польського мобільного зв’язку, спочатку заступником директора із маркетингу, пізніше — директором із маркетингу та продажу).
Замість лікеру та горілки — коктейль
Компанія Nemiroff (Вінницька обл.), найбільший український виробник міцних спиртних напоїв, розпочала виробництво слабоалкогольних коктейлів під торговою маркою SPY на другому лікерогорілчаному заводі, введеному в експлуатацію 29 лютого в Немірові. Під найменуванням SPY випускається два види коктейлів: газовані, міцністю 7 об.% (JollySPY) й негазовані. Першу партію продукції вже відвантажили ділерам компанії.