«Тракторний» десант у близьке зарубіжжя
Харківський тракторний завод планує до 1 травня 2004 року виконати контракт про поставки до Пензенської області (Росія) 300 колісних тракторів ХТЗ-150К-09 (контракт підписали наприкінці січня), повідомив заступник генерального директора ХТЗ із питань маркетингу Дмитро Сергієнко. Інший контракт — про поставку до Казахстану 200 гусеничних машин ХТЗ-150-07 планують реалізувати до 15 березня. Зі слів Д. Сергієнка, існує велика ймовірність отримання замовлення на поставку до Казахстану ще 110 машин різних модифікацій. В опрацюванні на найближчий час перебувають, зокрема, контракти на поставку 100 машин до Бєлгородської області та 50 тракторів для республіки Башкортостан (РФ).
Оплата праці актуальна, як і 107 років тому
Маріупольському металургійному комбінату виповнюється 107 років. Напередодні цієї дати на ММК оприлюднили підсумки виробничої діяльності за 2003 рік. Капвкладення в реконструкцію та технічне переобладнання становили 550 млн. грн. Вироблено основних видів продукції на суму понад 9 млрд. грн. Народний депутат України Володимир Бойко, який відвідав комбінат, особливо відзначив покращання екологічної ситуації на підприємстві: шкідливих викидів стало на 50% менше, ніж у 1990 році. В. Бойко виступає проти необгрунтованого підвищення цін в енергетиці, передусім — на газ. Це, вважає народний депутат, у кінцевому результаті «повернеться» до людей у вигляді подорожчання м’яса, молока, масла. А заробітній платі дуже важко наздогнати зростаючі ціни. Головний принцип оплати праці В. Бойко сформулював так: «Платити за виконані роботи, а не за підписаний рапорт». Цього місяця на комбінаті заробітну плату підвищили на 16%, повідомляє Галина АЛЕКСАНДРОВА, Маріуполь.
Третина підприємств — банкроти
На 1 січня 2004 року в стані банкрутства знаходилися 92 підприємства із 294, державними пакетами акцій яких у розмірі 50% і більше управляє Фонд держмайна України. З них у стадії ліквідації — 22 підприємства, санації — 34, розпорядження майном — 39. Протягом 2000—2004 років ФДМ ухвалив рішення про реструктуризацію 50 акціонерних товариств, 28 із яких є стратегічно важливими для економіки України. За цей період реструктуризували 15 АТ. Згідно з інформацією ФДМ, через різні причини припинена реструктуризація таких ВАТ: «Слов’янський керамічний завод», «Кримбуд», «Лаванда», «Завод «Альбатрос», «Коломиясільмаш».
Вивіз ковбаси з ВЕЗ обмежено до 1 квітня
Уряд України продовжив до 1 квітня 2004 року обмеження на ввезення на територію України товарів, зроблених або перероблених у ВЕЗ «Донецьк». Згідно з документом, граничні обсяги вивозу ковбасних виробів із території ВЕЗ до вказаної дати становлять 1600 тонн, готових або консервованих продуктів із м’яса — 6400 тонн. Раніше уряд ввів до 31 грудня 2003 року обмеження на ввезення на територію України товарів, зроблених або перероблених у ВЕЗ «Донецьк», у таких граничних обсягах: ковбасні вироби — 410 тонн, готові курячі вироби та м’ясні консерви — 4500 тонн.
Харків переходить на цифровий зв’язок
ВАТ «Укртелеком» починає програму переходу телефонного зв’язку на цифрові технології. І одним із перших міст обрано Харків. Між дирекцією ВАТ «Укртелеком» та підприємством «МКМ — Телеком» (66% акцій належать Siemens) уже підписано контракт про цілковиту модернізацію телефонного господарства Харкова. Протягом двох років у місті збільшать ємність цифрової міжнародної станції та міжнародного центру комутації, а також замінять застаріле обладнання на цифрове. З’явиться понад 20 тис. нових телефонних номерів і відбудеться заміна 100 тис. наявних. Важливо відзначити, що покращання якості зв’язку не спричинить збільшення вартості послуг для споживача, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.