Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

5 лютого, 2004 - 00:00

Продати краще пізно, ніж ніколи

RSI Erste Beteiligungsgeselschaft mbH (Німеччина) придбала на торгах у ПФТС 89,48% акцій ВАТ «Кримський содовий завод» за 352,6 млн. грн. Цю операцію узгоджено з Фондом держмайна. Покупець узяв на себе зобов’язання, які визначені умовами грудневого конкурсу. Зокрема, він повинен протягом двох років направити 31,5 млн. грн. на реконструкцію парового кальцинатора підприємства, добудування ТЕЦ, установку нової пакувальної лінії. Ще 3 млн. грн. знадобляться на погашення заборгованості перед Пенсійним фондом. Покупець також повинен забезпечити виконання зобов’язань заводу перед комерційними банками, зберегти протягом п’яти років нинішню кількість робочих місць і не зменшувати фонд заробітної плати.

Ігоря Ярославцева введено до ради директорів «Інтерпайпу»

Голову правління корпорації «Науково-виробнича інвестиційна група «Інтерпайп» (Дніпропетровськ) Ігоря Ярославцева введено до складу ради директорів корпорації. Рішення про це прийняла рада директорів корпорації. При цьому І. Ярославцев також продовжить роботу на посаді голови правління корпорації. В «Інтерпайпі» також введено посаду першого заступника голови правління. І. Ярославцев працював у міжнародній консалтинговій компанії McKinsey&Company, був членом правління ВАТ «Північсталь» (РФ), із травня минулого року — голова правління корпорації «Інтерпайп».

Світліше в країні не стало

Львівський завод «Іскра», єдиний в Україні виробник ламп розжарювання з повним циклом, завершив 2003 рік з доподатковим прибутком у розмірі 9,39 млн. грн., що на 65% перевищує цей показник за підсумками 2002 року (5,7 млн. грн.). Разом з тим, як повідомив агенції Інтерфакс-Україна комерційний директор ВАТ «Іскра» Олексій Тивончук, минулого року підприємство випустило 201 млн. ламп загального призначення (ЛЗП), що на 3% менше, ніж 2002 року. Він також зазначив, що через скасування в травні мита на ввезення електроламп із Росії, Білорусі, Польщі та Угорщини, а також із урахуванням дії угоди про безмитну торгівлю в рамках СНД, у другому півріччі почався масовий імпорт електроламп із Білорусі. У результаті «Іскра» втратила 25% ринку електроламп в Україні. Разом з тим, за словами О. Тивончука, зростання прибутку стало наслідком підвищення цін на продукцію заводу орієнтовно на 20%, що, своєю чергою, викликано зростанням цін у російських виробників аналогічної продукції.

Закріплення в держвласності на новий термiн

Уряд України пропонує занести до переліку заборонених до приватизації об’єктів ВАТ «Турбоатом» (Харків) — головне підприємство із проектування та виготовлення турбін для атомних електростанцій. Відповідний законопроект Кабінет Міністрів схвалив учора. На сьогодні у власності держави знаходиться 75,22% акцій ВАТ «Турбоатом». Фонд держмайна України планує 11 лютого провести публічний захист закріплення в держвласності пакета 50%+1 акція ВАТ «Турбоатом» на новий термін. Закріплення пакета ще на три роки відбувається з метою збільшення обсягів виробництва і прибутку, відрахувань до фонду дивідендів, а також для підвищення вартості компанії на фондовому ринку.

Польський інвестор посилює позиції

Антимонопольний комітет України дав згоду ТОВ «Кроно- Інвест» (Польща) на придбання великого пакета акцій ЗАТ «Солоницевський комбінат меблевих деталей» (Харківська обл.). Дана покупка забезпечить польській компанії перевищення 50% голосів у вищому органі управління ЗАТ. «Кроно- Інвест» здійснює інвестиційну діяльність на території України та країн Східної Європи. Солоницевський комбінат меблевих деталей діє на ринку виробництва та реалізації деревостружкових плит.

Газета: 
Рубрика: