Новий енергетик
ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент», м. Донецьк (володіє великими активами в металургії, машинобудуванні, зв’язку та харчовій промисловості переважно в Донецькій області, 90% акцій належать Ринату Ахметову) має намір купити частку статутного фонду енергогенеруючої компанії ТОВ «Східенерго» (Донецьк). Це забезпечить йому понад 50% голосів у вищому органі управління цієї компанії. Антимонопольний комітет України не заперечує. «Східенерго» орендує в ТОВ «Техремпоставка» три електростанції колишнього «Донбасенерго» — Луганську, Кураховську та Зуївську сумарною потужністю 4160 МВт, які було продано на аукціоні в квітні 2000 року. Минулого року «Енергоринок» заплатив «Східенерго» за придбану електроенергію 1,7 млрд. грн. (92,3% вартості). На частку компанії припадає близько 10,4% у структурі продажу електроенергії в Україні.
Боротьба за ринок за допомогою сертифіката якості
Один із найбільших автоскладальних заводів України Кременчуцький (КрАСЗ, Полтавська обл.) наприкінці 2003 року сертифікував систему якості під час виробництва автомобілів за стандартом ISO 9001:2001 в національній системі сертифікації УкрСЕПРО. Аудит на відповідність системи якості підприємства цьому стандарту провів Кременчуцький державний центр стандартизації, метрології та сертифікації. На заводі сподіваються, що сертифікат якості сприятиме збільшенню попиту на продукцію підприємства (російські автомобілі ГАЗ, ВАЗ, УАЗ, ІЖ) та зміцнить його позиції на ринку. Цього року КрАСЗ (за рахунок зростання поставок машинокомплектів російськими заводами) має намір скласти не менше 22 тис. автомобілів — майже удвічі більше, ніж у 2003 році.
Межа несумлінності — 10 тисяч гривень
Українські банки надаватимуть інформацію до Єдиної інформаційної системи «Реєстр позичальників» про тих юридичних або фізичних осіб, які мають прострочену та сумнівну заборгованість у національній та іноземній валюті на суму понад 10 тис. грн. Цю вимогу закріплено постановою Нацбанку України, яка набуває чинності 31 січня. Раніше в нормативних актах НБУ суму не оговорювали. НБУ також скоротив термін зберігання інформації про «поганого» позичальника з десяти до трьох років у разі, якщо позичальник повністю погасив прострочену заборгованість. А якщо заборгованість не було погашено, інформацію зберігатимуть 10 років.
Облігації приносять дохід
Укрсоцбанк виплатив у повному обсязі дохід за власними облігаціями за четвертий купонний період із розрахунку 12% річних, що становить 30 грн. на одну облігацію номіналом 1 тис. грн. Дохiд за п’ятий купонний період планують виплатити 26 квітня 2004 року також із розрахунку 12% річних. 24 грудня 2002 року Укрсоцбанк зареєстрував перший випуск дворічних облігацій номінальним обсягом 17,5 млн. грн. із щоквартальною виплатою купона та доходністю 12% річних. За облігаціями надається річна оферта.
Дешевого хліба не буде
До магазинів ЗАТ «Лисичанськхліб» (Луганська область) перестав надходити хліб за соціальними цінами, повідомляє ІА «Контекст-медіа». Це пов’язане з припиненням поставок ВАТ «Луганськмлин» дешевого борошна до ВАТ «Паляниця», внаслідок чого таке борошно відсутнє і в ЗАТ «Лисичанськхліб». За даними головного управління економіки Луганської облдержадміністрації, в системі ВАТ «Паляниця» до останнього часу залишалися без змін (на рівні лютого 2002 р.) ціни на три найменування хліба.