Розробник ПЗ пройшов атестацію СММ
«Міратех» першою в Україні атестована за третім рівнем американської моделі СММ (Capability Maturity Model — модель технічної зрілості). За словами президента «Міратех» Миколи Роєнка, це дозволить компанії підвищити конкурентоспроможність на зовнішніх ринках. Компанія має намір пройти протягом двох років атестацію на п’ятий рівень СММ. ТОВ «Міратех Корпорація» надає послуги у сфері розробки ПЗ, аутсорсингу бізнес-процесів.
НАК і НКРЕ розходяться в ціні за газ
Підвищення ціни на природний газ для промисловості не має законних підстав, заявив у вівторок член НКРЕ Василь Котко. Він також повідомив, що НАК «Нафтогаз України», «виправляючи положення, що склалося», 16 січня 2004 року представив комісії документи з аргументацією необхідності такого кроку. В. Котко сказав, що НАК пропонує поетапне підвищення ціни, однак не уточнив, до якого рівня. За його словами, комісія протягом 10 днів розгляне документи НАКу і проведе відкрите для громадськості засідання з цього питання, на ньому, мабуть, і буде прийняте остаточне рішення. В. Котко нагадав, що ще на початку 2003 року право встановлювати ціни на газ, в тому числі й для промисловості, передано НКРЕ.
У той же день прес-служба «Нафтогазу України» виступила зі спростуванням заяви В. Котка. «Рішення компанії є правомочним, оскільки за станом на 20 січня 2004 року в Україні не було здійснено державне регулювання цін на природний газ, який постачається НАК «Нафтогаз України» для промислових споживачів», — говориться в повідомленні. Прес-служба відзначає, що НКРЕ не прийняла нормативного акту, який би встановлював граничний рівень ціни на природний газ для промислових споживачів.
Грошові перекази зростають
Ощадбанк України продовжує освоювати ринок грошових переказів у національній валюті у власній банківській мережі. У 2003 році понад 61 тис. клієнтів банку здійснили перекази на суму 21,4 млн. грн. Підвищенню попиту на цю послугу сприяють низькі тарифи (наприклад, за переказ суми до 1000 грн. відправник виплачує 2%) та широка розгалуженість філіальної мережі банку, що нараховує понад 6,7 тис. установ. Найбільшим попитом ця послуга користується в Автономній Республіці Крим, Києві, Донецькій, Луганській, Миколаївській та Одеській областях.
Дмитро Омельченко очолив ВАТ «ЛиНОС»
Генеральним директором ВАТ «Лисичанськнафтооргсинтез» (ЛиНОС, Луганська обл.) призначено Дмитра Омельченка, який очолював у липні—вересні 2003 року ЗАТ «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» (ЛиНІК, Луганська обл.). Таке рішення прийняло зібрання акціонерів. До призначення головою ЛиНІК Д. Омельченко працював у департаменті підтримки бізнесу ТД «ТНК-Україна». Крім того, акціонери обрали головою наглядової ради ВАТ генерального директора ЗАТ «ТНК-Україна Інвест» Олександра Креденцера. До ради також увійшли Микола Шевцов, Ольга Положенцева, Едуард Розумеєнко та Юрій Райваховський. Представник «ТНК-Україна Інвест», якій належить 78,48% акцій ВАТ «ЛиНОС», очолив ревізійну комісію.
Грудневий розпродаж «нью-запорожців»
Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАТ «ЗАЗ») у 2003 році реалізував 67,9 тис. автомобілів, що в 2,9 раза перевищило обсяги продажу 2002 року. Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в корпорації «Укравто», минулого року завод випустив 69,6 тис. автомобілів. Із них 7,4 тис. автомобілів випущено у грудні (в 2,6 раза більше, ніж у грудні 2002 року), в тому ж місяці реалізувало 10,6 тис. авто (в 3,8 раза більше).
Таке зростання грудневого продажу зумовлене, зокрема, підвищеним попитом на автомобілі наприкінці року, що було викликано очікуваннями підвищення цін на них. За підсумками минулого року, частка ЗАТ «ЗАЗ» на українському ринку становила 43,9%. Як очікується, з 2004 року на потужностях «ЗАЗу» буде щорічно випускатися до 15 тис. автомобілів Opel Astra, до 60 тис. — автомобілів Lanos, до 20 тис. — ВАЗів моделей 21093, 21099 і 25 тис. — автомобілів «Славута» і «Таврія». ВАТ «АвтоЗАЗ», понад 80% акцій якого контролює «Укравто», належить 50% акцій ЗАТ «ЗАЗ», 50% — швейцарській Hirsch & Cie.