Світовий виробник сталі зацікавлений у співпраці з Україною
Компанія LNM Group зацікавлена в інвестиціях у металургійну галузь України та реалізації спільних проектів. Про це заявив голова компанії Лакшмі Міттал у ході зустрічі з президентом України Леонідом Кучмою, повідомляє прес-служба глави держави. У ході зустрічі він висловив «серйозну зацікавленість компанії в інвестиціях у металургійну галузь», а також відзначив готовність компанії в реалізації спільних проектів в Україні, зазначають у прес-службі. Л. Кучма проінформував голову LNM Group про економічну ситуацію в Україні, відзначивши, зокрема, стійке зростання економіки, що спостерігається протягом останніх років. За даними прес-служби глави української держави, компанія LNM Group — друге за величиною світове промислове об’єднання, один із найбільших виробників сталі у світі, з поточною потужністю близько 38 млн. тонн, що виробляють на 28 сталеплавильних заводах у низці країн. Її щорічний обіг сягає близько $10 млрд. Виробнича група постачає сталь майже до 100 країн, зокрема, лідерам автомобілебудування, приладобудівної та машинобудівної галузей.
SMS — дорожче
Один із лідерів мобільного зв’язку СП «Український мобільний зв’язок» (UMС) з 1 лютого збільшує вартість відправки коротких текстових повідомлень (sms) за кордон до 0,7 грн. Раніше вартість такого повідомлення становила від 0,33 грн. (для контрактних абонентів) до 0,46 грн. (для абонентів передплачених послуг). Вартість відправки sms до Росії та Білорусі не змінилася. Як пояснили співробітники компанії, раніше деякі зарубіжні оператори (наприклад, MobilkomAustria, OptimusPortugalia, TelefonicaMovilesSpain, TurkcellTurkey, VodafoneSpain, VodafonePortugal) блокували sms-повідомлення з України та Росії. Тепер UМС уклала з цими компаніями договори, згідно з якими український оператор розраховуватиметься за кожне повідомлення. Для взаєморозрахунків UМС і вводить новий тариф 0,7 грн. за одне повідомлення, відправлене до мережі зарубіжного оператора.
Новий господар
АТ «VACUNA INTERNATIONAL S.A.» (м.Люксембург), створене як холдингова компанія для управління активами компаній з метою отримання прибутку, має намір купити і вже отримало дозвіл Антимонопольного комітету України на придбання 100% акцій компанії «SANDOS INTERNATIONAL POWER COMPANY LIMITED» (м. Лабуан, Малайзія) та відповідно дозвіл на опосередковане придбання акцій українських енергопостачальних компаній, що забезпечить товариству перевищення 50% голосів у їхніх вищих органах управління. Відтак новий господар з’явиться у ВАТ «Кіровоградобленерго», ВАТ «Херсонобленерго», ВАТ «Енергокомпанія «Севастопольенерго», ВАТ «Енергокомпанія «Житомиробленерго».
Ринок «шарму» на підйомі
З 6 по 8 лютого 2004 року в Києві пройде Друга міжнародна виставка «InterCHARM-Україна», в якій будуть брати участь 257 компаній із 10 країн світу. Ця найбільша виставка парфумерії та косметики прийшла в Україну не випадково. Нинішній український ринок можна охарактеризувати як такий, що динамічно розвивається. За словами віце-президента з маркетингу асоціації «Стара фортеця» Андрія Малигіна, річний обсяг продажу парфумерії та косметики в Україні у 2002 році становив $933 млн., що є третім показником серед країн Східної Європи (після Росії та Польщі). За попередніми оцінками експертів, минулого року обсяг вітчизняного ринку парфумерії вже перевищив $4 млрд. І це далеко не межа: його потенційні можливості оцінюються у $7 млрд. Щоправда, відзначає А. Малигін, за обсягом продаж на душу населення Україна (19,36 євро) ще значно поступається європейському лідеру — Швейцарії (225,75 євро), повідомляє Петро ІЖИК , «День».
Південно-Західна на біржі в цiнi
Укрсоцбанк (Київ), який є лід-менеджером випуску облігацій Південно-Західної залізниці (ПЗЗ), за станом на вівторок розмістив понад 80% емісії облігацій (номінальна сума позики 500 млн. грн.) цього державного територіально-галузевого об’єднання. Довжина залізничних шляхів ПЗЗ — 4668 км., за підсумками 2002 року обсяг чистого доходу підприємства перевищив 2,35 млрд. грн., що на 24% більше, ніж минулого року). Умови позики передбачають щомісячну виплату купона за ставкою 12% річних. Облігації гаситимуть рівномірно щомісячними траншами з січня 2004 року по травень 2006 року. 20 січня 2004 року найкраще котирування на купівлю облігацій ПЗЗ у торговій системі ПФТС становило 995 грн., найкраще котирування на продаж — 1001 грн.