Молочного «гіганта» морозиво більше не приваблює
Великий молочний виробник в Україні та Росії, «Мілкіленд», вийшов із бізнесу з виробництва морозива, продавши його місцевому покупцеві, повідомляється в прес-релізі компанії. «У рамках політики, спрямованої на оптимізацію продуктового портфеля та концентрацію зусиль на стратегічно привабливих ринкових сегментах, «Мілкіленд» вийшла з неосновного бізнесу виробництва морозива», — говориться в прес-релізі. Компанія, зокрема, продала устаткування для виробництва морозива, запаси готової продукції, а також торговельні марки «Каштан», «Столиця» та «Казкове». Суму угоди та інші її деталі компанія не уточнює. «Мілкіленд» зазначає, що питома вага продажів морозива в загальному її доході 2010 року не перевищувала 1%.
Українські шини постачать армії Сирії на суму 230,5 тис. євро
ЗАТ «Росава» (Біла Церква Київської обл.), найбільший український виробник шин, 2011 року постачить міністерству оборони Сирії легкові шини на загальну суму 230,53 тис. євро. Згідно з прес-релізом компанії, «Росава» постачить армії Сирії 7 тисяч легкових шин. Відвантаження продукції заплановано на другу половину 2011 року.
Держзакупівлі — на електронні торги
Антимонопольний комітет України (АМКУ) має намір розробити законопроект про впровадження системи електронних торгів при здійсненні державних закупівель, повідомив державний уповноважений АМКУ Сергій Шершун. За його словами, проведення тендерів у електронній формі дозволить виключити людський чинник під час закупівель і заощадить державні кошти. Зокрема, уточнив Шершун, система проведення тендерів базуватиметься на повній анонімності їхніх учасників. У той же час представник антимонопольного відомства додав, що для запровадження відкритих електронних торгів необхідно вирішити ряд проблем. Зокрема, повинна працювати система електронного документообігу та електронного підпису.
Агрохолдинг виростить кадри
Одна з провідних агропромислових компаній України, «Миронівський хлібопродукт» (МХП), починає роботу з впровадження спеціально розроблених програм у контексті корпоративної соціальної відповідальності. Так, у рамках проекту, спрямованого на залучення та працевлаштування молодих фахівців, компанія спонсорує профільну аграрну освіту, працівників і їхніх дітей, приймає на практику студентів провідних агропромислових ВНЗ, надає житло молодим фахівцям, прийнятим на роботу за результатами участі в програмі. А з травня 2011 року в МХП починає діяти освітня програма для старшокласників і випускників шкіл — «Дорога до професії». У рамках проекту проводитиметься серія ознайомлювальних екскурсій на підприємства холдингу, повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».
За продаж 11 енергокомпаній держава хоче не менше шести мільярдів гривень
Фонд державного майна (ФДМ) України розраховує 2011 року виручити 6 мільярдів гривень від продажу держпакетів акцій двох енергогенеруючих компаній і дев’яти енергопостачальних. За словами голови ФДМ Олександра Рябченка, перші торги буде оголошено наприкінці червня — в липні поточного року енергокомпанії виставлятимуться трьома групами. Дві перші групи буде сформовано в складі однієї генкомпанії і трьох обленерго кожна, а до третьої ввійдуть лише три обленерго. За словами Рябченка, одним із зобов’язань інвестора при придбанні генкомпаній буде обов’язкова закупівля енергетичного вугілля в українських шахт. Нагадаємо, що Україна 2011 року має намір приватизувати дві генкомпанії і п’ять-шість обленерго. З цією метою уряд виключив із переліку стратегічних теплові енергогенеруючі компанії «Дніпроенерго» (Запоріжжя), «Західенерго» (Львів), «Центренерго» (Київська обл.) і «Донбасенерго» (Донецьк), 19 обласних енергопостачальних компаній (обленерго) та «Київенерго».
Нову ділянку газопроводу «Союз»планують запустити на початку липня
Дочірня компанія Національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтогаз України», «Укртрансгаз», 5 — 7 липня має намір підключити нову ділянку до магістрального газопроводу «Союз» у рамках винесення газопроводу зі зсувонебезпечної ділянки в Черкаській області. За даними прес-служби компанії, загальна довжина винесення становить 3,847 км, ділянка нараховує 330 стиків, на сьогодні «Укртрансгаз» зварив «у нитку» 84% ділянки й провів рентгеноконтроль 90% стиків. У період з 15 до 22 квітня компанія здійснила укладання 40% труб. Магістральний газопровід «Союз» (Оренбург-Держкордон) побудований СРСР в 1975 — 1979 рр. спільно з Болгарією, Угорщиною, НДР, Польщею та Чехословаччиною. Його початок — Оренбурзьке газоконденсатне родовище. Проектна продуктивність газопроводу — 26 мільярдів кубічних метрів на рік, довжина — 1568,5 км.
Під Києвом відкрили виробництво сендвіч-панелей
Нещодавно відбулося офіційне відкриття першої лінії з виробництва сендвіч-панелей Ruukki в Україні. Нові потужності розташовано на заводі компанії в селі Копилів Макарівського району Київської області. Сендвіч-панелі виробництва «Рууккі Україна» стануть конкурентнішими, в порівнянні з панелями, які компанія раніше імпортувала із заводів Рууккі в Польщі, запевняє керівництво компанії. Так, за словами Юрія Обуха, генерального директора ТОВ «Рууккі Україна», завдяки відкриттю нової лінії, український споживач зможе отримувати сендвіч-панелі Ruukki за ціною на 30% нижчою і із швидкістю доставки на 50% швидше, ніж він їх отримував із заводів Ruukki Польщі. Так «Рууккі Україна» планує отримати 15% українського ринку сендвіч-панелей до кінця 2011 року. Обсяг інвестицій у нове виробництво становить п’ять мільйонів євро. Частина продукції реалізовуватиметься локально, а частина — в Росії та інших сусідніх країнах. Лабораторія «Рууккі Україна» має єдину в Україні установку «вакуум-бокс», яка дозволяє тестувати цілісні сендвіч-панелі завдовжки до 12 метрів. При цьому імітується дія снігових, вітрових навантажень включаючи власну вагу панелі в процесі експлуатації, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».