Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Новини компаній

6 квітня, 2011 - 00:00

Тепловики у квітні отримають газ лише за умови 100% погашення боргів

Із квітня ДК «Газ України» виділяє підприємствам комунальної теплоенергетики (ТКЕ) планові обсяги природного газу на місяць за умови стовідсоткової оплати ресурсу, спожитого протягом січня — лютого поточного року, повідомляє прес-служба компанії. Якщо до 16 квітня 2011 року підприємства ТКЕ не здійснять розрахунків за спожитий у січні — березні природний газ, підприємства з газопостачання та газифікації відключать теплопостачальників — боржників від газоспоживання. Таке рішення зумовлено незадовільним станом розрахунків тепловиробників за спожитий протягом опалювального періоду 2010—2011 рр. Адже станом на 4 квітня, за даними оперативного моніторингу підприємства, ТКЕ заборгували ДК «Газ України» за спожитий природний газ понад шість мільярдів гривень (без АЕК «Київенерго»). Рівень розрахунків становить 53%. Так, у поточному опалювальному сезоні найбільшу заборгованість накопичили підприємства ТКЕ Донецької (1,06 мільярда гривень), Дніпропетровської (824 мільйони гривень.), Харківської (793 мільйони гривень), Луганської (353 мільйони гривень.), Запорізької (305 мільйонів гривень), Одеської (286 мільйонів гривень), Київської (223 мільйони гривень), Львівської (222 мільйони гривень), Полтавської (200 мільйонів гривень), Житомирської (143 мільйони гривень) областей та АР Крим (254 мільйони гривень). Столична енергокомпанія АЕК «Київенерго» за 2010—2011 роки заборгувала ДК «Газ України» 1,75 мільярда гривень При цьому оплата становить 69%. Оперативний моніторинг ДК «Газ України» свідчить, що населення загалом сумлінно і вчасно сплачує вартість спожитих комунальних послуг, у тому числі теплової енергії. Проте внаслідок порушення окремими тепловиробниками вимог постанови Кабінету Міністрів України № 1082 від 3 грудня 2008 року сплачені людьми кошти вчасно до компанії не надходять, ідеться в прес-релізі компанії, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».

У Житомирському селі зведуть комплекс із продажу сільгосптехніки

ТОВ «Ерідон Тех», підконтрольне малому приватному підприємству «Фірма «Ерідон» з річним обсягом продажів близько 1,8 мільярда гривень, що спеціалізується на торгівлі засобами захисту рослин і сільгосптехнікою в жовтні 2011 року планує завершити будівництво комплексу з обслуговування й продажу сільгосптехніки в Житомирській області. Згідно з повідомленням на сайті Житомирської облдержадміністрації, закладання першого каменя під будівництво комплексу відбулося наприкінці минулого тижня в селі Глибочиця. У реалізацію вказаного інвестиційного проекту компанія планує вкласти понад вісім мільйонів гривень і створити близько 50 робочих місць. «Аграрна галузь області вийшла на достатній рівень, аби мати ефективну систему обслуговування сільгосптехніки», — наведено в повідомленні слова голови Житомирської ОДА Сергія Рижука. За його словами, щодо будівництва цього об’єкту були перешкоди на адміністративному та законодавчому рівні, які подолали після втручання обласної влади. «Житомирщина була й залишається аграрною областю, тому таке підприємство нам украй необхідне», — сказав керівник області. Комплекс включатиме адміністративно-побутовий корпус, цех передпродажної підготовки техніки, миття й склад запасних частин. За словами Рижука, обласна влада зацікавлена у виробничих обслуговуючих кооперативах, що створюватимуться на базі сільрад із жителів села.

Російська видобувна компанія купить в Україні устаткування на суму 1,5 мільйона доларів

Великий український виробник фільтрувального та теплообмінного устаткування Бердичівський машинобудівний завод (БМЗ) «Прогрес», підписав контракт на постачання трьох комплексів сушки золотовмісної руди на адресу провідної російської компанії з видобутку дорогоцінних металів ВАТ «Поліметал». Як повідомила прес-служба підприємства, сума контракту становить 1,5 мільйона доларів. Устаткування постачається для родовища Майське. Комплекс є технологічно закінченою ділянкою сушки, що включає сушильний апарат діаметром 2,2 метра, теплогенератор, двохстадійну систему пилогазоочищення й автоматичну систему управління технологічним процесом. У прес-релізі наголошується, що в тендері на постачання устаткування брала участь низка європейських та російських компаній зі світовими іменами, проте пропозиція заводу «Прогрес» була визнана найоптимальнішою. У прес-релізі також повідомляється, що в першому кварталі цього року також проведені роботи з пуско-наладжування раніше постачених на адресу «Поліметалу» фільтрів на Омсукчанській фабриці та сушильних комплексів на родовищі Албазіно.

Завтра буде запущено дослідну експлуатацію торгів опціонами

Фондовий майданчик «Українська біржа» (УБ, Київ) з 7 квітня поточного року починає дослідну експлуатацію торгів новим інструментом термінового ринку — опціонами. Як повідомляється на веб-сайті УБ, дослідна експлуатація призначена для того, щоб учасники ринку, здійснюючи між собою мінімальні операції без участі клієнтів, змогли протестувати програмне забезпечення, торговельні, клірингові й бек-офісні процедури. При цьому, за даними біржі, торги здійснюватимуться опційним контрактом, базовим активом якого є ф’ючерсний контракт на індекс українських акцій UX-6.11. Офіційні торги опціонами почнуться після завершення дослідної експлуатації, яка, як прогнозують в УБ, завершиться до кінця поточного місяця. Нагадаємо, що нова редакція Правил торгівлі в секції термінового ринку УБ, яка включає визначення операцій з опціонами, набрала чинності з 24 березня 2011 року.

Газета: 
Рубрика: