Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНІЙ

2 березня, 2011 - 00:00

Турецька компанія купила склозавод

Група компаній Development Construction Holding (DCH) завершила операцію з продажу ТОВ «Мереф’янська скляна компанія» (Мерефа Харківської обл.) турецькій компанії Turkiye Sise ve Cam Fabrikalari A.S. (Sisecam) в особі підконтрольної компанії Balsand B.V. (Нідерланди). Як повідомляється в прес-релізі групи, сума угоди —32 мільйони євро, виходячи з оцінки компанії, яка базується на повній вартості підприємства.

Одеський морський порт прийме два танкери з азербайджанською нафтою

Державне підприємство «Одеський морський торговельний порт» (ОМТП) в березні чекає прийняти під обробку два танкери з азербайджанською нафтою, по 80 тисяч тонн кожен. Очікується, що танкери прибудуть із нафтою для Кременчуцького нафтопереробного заводу (ПАО «Укртатнафта», Полтавська обл.). Приблизна дата заходу першого танкера в порт — 2-3 березня, другого — в третій декаді березня. Як повідомлялося, Кременчуцький НПЗ почав отримувати азербайджанську нафту марки Azeri light у 2009 році, зараз ця сировина становить близько 50% в балансі переробки заводу.

У розвиток київських тепломереж інвестують 370 мільйонів гривень

ВАТ «Київенерго», що експлуатує енергокомплекс столиці, в 2011 році має намір інвестувати 370 мільйонів гривень у розвиток тепломереж. Як повідомив генеральний директор енергохолдингу ДТЕК (найбільший приватний акціонер компанії) Максим Тимченко під час відкриття першої черги теплової станції «Позняки», з них близько 140 мільйонів гривень — власні засоби компанії, а решту — близько 200 мільйонів гривень — залучать на зовнішніх ринках. За словами Тимченка, для приведення рівня теплових мереж Києва до стандартів європейських столиць потрібно інвестувати в них 12-15 мільярдів гривень у найближчі п’ять-сім років. «Якщо говорити просто, нам за рік потрібно реконструювати не менше 100 км теплових мереж», — уточнив він, додавши при цьому, що основними джерелами коштів будуть гроші компанії й позики, які планують залучити через співпрацю з ЄБРР і Світовим банком.

На доступні метри з держскарбниці дадуть лише 150 мільйонів гривень

Кабінет Міністрів України спрямує 150 мільйонів гривень на реалізацію в поточному році Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (купівлі) доступного житла на 2010-2017 роки із запрошуваних профільним міністерством 340 мільйонів гривень. Як повідомляється в прес-релізі Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, відповідну постанову «Деякі питання використання коштів держбюджету з метою надання держпідтримки для будівництва (купівлі) доступного житла» уряд ухвалив 28 лютого. При цьому віце-прем’єр-міністр Віктор Тихонов повідомив, що після освоєння виділених 150 мільйонів гривень міністерство клопотатиметься про додаткове виділення коштів на реалізацію програми в поточному році. За словами Тихонова, міжвідомча комісія з добору об’єктів незавершеного житлового будівництва підібрала для участі в програмі 133 об’єкти із загальною вартістю квартир, яка пропонується забудовниками, у розмірі 2,784 мільярда гривень.

Перший серійний Ан-158 буде побудовано 2011 року

Завершення будівництва і передача замовникові першого нового українсько-російського регіонального реактивного пасажирського літака Ан-158, як планується, будуть забезпечені до кінця 2011 року, повідомив у ході зустрічі з прем’єр-міністром Миколою Азаровим глава ДАК «Антонов», генеральний конструктор ДП «Антонов» Дмитро Кива. За його словами, на сьогоднішній день український виробник уже уклав контракт із російською лізинговою компанією «Ильюшин Финанс и Ко» на постачання 10 літаків. «Плануємо передати першу машину замовникові до кінця цього року», — уточнив він. Вартість нової машини становитиме близько 27-30 мільйонів дол. Кива також уточнив, що в ході зустрічі з прем’єр-міністром керівництво ДАК «Антонов» ставило питання про необхідність внесення коректив до закону про тендерні закупівлі для підприємств авіапрому, оскільки його застосування уповільнює терміни виконання контрактів. За словами Киви, в уряді знають про цю проблему і шукають можливості її розв’язання.

Автокомпанія запускає в Україні реалізацію лізингової програми

Компанія «Рено Україна» спільно з компанією «РСІ Файненшіал Сервісис Юкрейн», яка входить до складу RCI Banque SA (Франція), з 1 березня почала реалізацію проекту з надання послуг фінансового і оперативного лізингу для фізичних і юридичних осіб — Renault Leasing («Рено Лізінг») — у своїй дилерській мережі. Як повідомила прес-служба компанії, фінансовим партнером «Рено Україна» й «РСІ Файненшіал Сервісис Юкрейн» з надання лізингових послуг в Україні була вибрана компанія VAB Leasing («ВіЕйБі Лізинг»). У рамках програми клієнти дилерської мережі Renault можуть придбати в лізинг автомобіль Renault за ставкою від 11% річних у національній валюті з авансовим платежем від 20%. Крім того, при авансі 40% для фізичних осіб досить показати паспорт та ідентифікаційний код, а при авансі 35% для юридичних осіб можливе оформлення без надання фінансових документів.

Газета: 
Рубрика: