ЄБРР інвестує 13,3 мільйона євро в перший вітроенергетичний проект в Україні
Європейський банк реконструкції та розвитку вперше інвестує у потужності вітрогенерації в Україні. Сума інвестицій становить 13,3 мільйона євро, і їх отримає компанія «Еко-Оптіма», яка експлуатуватиме вітроелектростанцію (ВЕС) у Старосамбірському районі на заході України. Кредит складатиметься з двох паралельних траншів: 10-річного кредиту ЄБРР на суму 9,5 мільйона євро і 15-річного кредиту Фонду чистих технологій (ФЧТ) на суму 3,8 мільйона євро. Надані кошти використають для будівництва і експлуатації ВЕС загальною потужністю 12,5 МВт, яка складатиметься з 5 вітряних турбін і генеруватиме не менше 25,5 ГВт-год щороку. Даний проект підвищить якість і надійність енергопостачання у Львівській області та забезпечить електроенергією понад 10 000 домогосподарств. ВЕС, що буде введена в експлуатацію до кінця 2012 року, також забезпечить скорочення вуглецевих викидів приблизно на 26 000 тонн щороку. «Україна має великий потенціал для розвитку генеруючих потужностей відновлюваної енергетики, і даний проект є внеском в його використання. Ми готові підтримувати реалізацію проектів вітряної та сонячної енергетики, малої гідроенергетики й виробництва енергії з біомаси в Україні шляхом надання власних коштів і технічної допомоги», — зазначив Керуючий директор ЄБРР у Туреччині, Східній Європі, на Кавказі та в Центральній Азії Олів’є Декамп. Нагадаємо, що це перший проект, який отримає фінансування в рамках Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF) — інвестиційної програми обсягом 70 млн євро (50 млн євро виділено ЄБРР, 20 млн євро — ФЧТ), призначеної для фінансування приватних українських підприємств, які бажають інвестувати в проекти відновлюваної енергетики в Україні, повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».
Антимонопольний комітет попередив АЗС, що підстав для подорожчання бензину немає
Антимонопольний комітет України (АМКУ) і Міністерство енергетики та вугільної промисловості мають намір зберегти вартість нафтопродуктів в Україні на існуючому рівні, і комітет реагуватиме на його підвищення при стабільному валютному курсі та світових цінах на нафту. «Якщо ми зараз, при стабільному курсі долара та євро і тенденції зниження ціни на нафту побачимо підвищення ціни в роздрібі, ми його вважатимемо необгрунтованим і застосовуватимемо конкурентне законодавство до основних нафтотрейдерів», — сказав перший заступник голови АМКУ Рафаель Кузьмін. За його словами, вартість нафтопродуктів після обгрунтованого його підвищення в лютому-березні у зв’язку із зростанням світових цін на нафту стабілізувалася. «Нині ціна більш-менш стабільна на всі марки бензину», — зазначив керівник антимонопольного відомства.
Всесвітній банк готовий фінансово підтримати реформу тарифів на газ та теплоенергію
Всесвітній банк (ВБ) готовий фінансово підтримати реформу тарифів на газ і теплоенергію в Україні. «ВБ розуміє, наскільки важливим і нагальним є вирішення в Україні питань ціни на газ та енергоефективності. І ми готові підтримати уряд у впровадженні масштабної програми реформ. ВБ готовий підтримати проект у сфері енергоефективності, який розв’язуватиме проблему централізованого теплопостачання. Банк також готовий підтримати програми адресної соціальної допомоги, які допоможуть домогосподарствам із низьким рівнем доходів пом’якшити вплив високих тарифів у тому разі, якщо влада готова здійснювати тарифні реформи», — йдеться в повідомленні. Як зазначається, масштабну програму реформ слід починати з реформи тарифів і підтримувати її програмою надання адресної допомоги соціально незахищеним громадянам, а також здійсненням заходів щодо поліпшення енергоефективності. Між ВБ і Міжнародним валютним фондом (МВФ) не існує жодних суперечностей з цього питання, повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, посилаючись на дані в повідомленні.
Міжнародний банк видаватиме гривневі кредити
Український малий та середній бізнес отримає змогу кредитуватися у гривні від міжнародного банку. Як повідомив «Дню» під час прес-конференції у Києві керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у Туреччині, країнах Східної Європи, Казахстану та Центральної Азії Олів’є Декамп, банк уже підготував механізм для гривневого кредитування. За його словами, ЄБРР надаватиме кредити українським банкам, а ті — кредитуватимуть реальний сектор економіки. При цьому валютні ризики розподілятимуть 50 на 50. «Це стимулюватиме банки видавати кредити», — каже Декамп. Як уточнив директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек, ЄБРР сьогодні співпрацює з 12 українськими банками. За словами прес-секретаря ЄБРР Антона Усова, 2012 року можливе відкриття двох кредитних ліній для кредитування в гривні, повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».