Реконструкцію Херсонського нафтопереробного заводу готова профінансувати китайська компанія
Китайська нафтогазова корпорація China Petroleum &Chemical Corp (Sinopec) готова профінансувати реконструкцію Херсонського нафтопереробного заводу (НПЗ) за умови надання Україною державних гарантій, повідомив співвласник заводу Ігор Єремєєв у ході засідання регіонального комітету реформ Херсонської області. У свою чергу, власники можуть запропонувати державі увійти до складу акціонерів НПЗ або передати акції підприємства у заставу держави. Він стверджує, що за наявності фінансування реконструкцію заводу може бути здійснено впродовж чотирьох років. Як повідомлялося, власники Херсонського НПЗ неодноразово декларували наміри залучити інвестора для модернізації підприємства, вартість якої складе 800—850 мільйонів доларів. Передбачається, що після її завершення підприємство перероблятиме 4,5 мільйона тонн нафти на рік. При цьому Єремєєв заявляв про готовність передати державі 50% акцій підприємства в обмін на участь в модернізації компанії.
Iндійські бронемашини їздитимуть на українських двигунах
У Бангалорі (Індія) під час Міжнародної авіакосмічної виставки AeroIndia-2011 дочірнє підприємство державної компанії «Укрспецекспорт» — ГХВП «Спецтехноекспорт» — і Індійська організація оборонних досліджень і розробок (DRDO) підписали контракт на поставки індійській стороні пробної партії українських двотактних композитних двигунів 3ТД-2 для індійської бронетехніки. За умовами контракту після спільних випробувань українського двигуна в Індії буде ухвалено остаточне рішення про масштаб і формат співпраці. Не виключено також створення СП. Порівняно з установленим на індійських БМП-2 російським двигуном УТД-20 потужністю 280 кінських сил, розроблений Харківським конструкторським бюро двигунобудування (ХКБД) 3ТД-2 має потужність 400 кінських сил і кращі експлуатаційні характеристики в умовах високих температур. За деякими даними, загальна потреба Індії в модернізованих двигунах для БМП-2 оцінюється приблизно у дві тисячі штук.
Реакторні установки для Хмельницької АЕС куплять в Росії
НАЕК «Енергоатом» і ЗАТ «Атомбудекспорт» (РФ) підписали контрактну угоду на розробку технічного проекту реакторних установок для 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС і погодили графік оформлення двосторонніх контрактів на виробництво й постачання устаткування. Як повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну, «Сбербанк России» підтвердив свою готовність надати кредит «Енергоатому» для спорудження двох енергоблоків ХАЕС. Ці кошти необхідні, передусім, для фінансування розробки техпроекту реакторів та поставок основного устаткування реакторних установок. У повідомленні вказано, що Київський інститут «Енергопроект» закінчив роботу над першою редакцією техніко-економічного обѓрунтування будівництва енергоблоків N3 і N4 ХАЕС. У тому числі — оцінкою впливу на довкілля. Зараз ці матеріали погоджують із фахівцями «Енергоатому». Нагадаємо, 9 червня 2010 року Кабінет Міністрів України та уряд Росії підписали міжурядову угоду про співпрацю щодо будівництва енергоблоків N3 і N4 ХАЕС. 12 січня 2011 року угоду було ратифіковано Верховною Радою та підписано Президентом України.
Україна купить два чеські двоповерхові поїзди
АТ Skoda Vagonka (Чехія) має намір поставити статутному територіально-галузевому об’єднанню «Південна залізниця» (ПЗ) два двоповерхових міжрегіональних двосистемних поїзди в II кварталі 2012 року. Як повідомила прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту України —«Укрзалізниці», поїзди можуть бути задіяні на таких маршрутах, як Полтава — Харків, Харків — Куп’янськ. Кожен склад включатиме шість вагонів по 620 місць. Нагадаємо, що ПЗ і Skoda Vagonka 12 січня підписали контракт на постачання двох двоповерхових двосистемних поїздів загальною вартістю 39,9 мільйона євро.
На Кіровоградщині після трьох років простою запрацює цукровий завод
Російська група компаній «Домінант» надасть підконтрольному ПАТ «2-й ім. Петровського цукровий завод» (Олександрівський цукровий завод, Кіровоградська область) позику 89 мільйонів гривень для запуску заводу 2011 року після трьох років простою, повідомляє прес-служба облдержадміністрації (ОДА) з посланням на директора підприємства Миколу Обідіна. За його словами, власники готові інвестувати близько 15 мільйонів гривень на ремонт, а ще 10 мільйонів гривень витратять на вугілля, дизпаливо й інші матеріали. Як наголошується в прес-релізі ОДА, про запуск у поточному році Олександрівського цукрового заводу повідомив під час апаратної наради губернатор Сергій Ларін за підсумками проведених днями в Києві переговорах із власником заводу — президентом групи «Домінант» Павлом Демидовим. «Коли я спілкувався із власником заводу — російським підприємцем Демидовим, то умовами запуску заводу були визначені готовність керівництва району до спільної роботи, рентабельність підприємства і підтримка цього проекту обласною владою», — цитуються в повідомленні слова глави облдержадміністрації. Ларін уточнив, що впродовж останніх трьох років, коли завод стояв, там проводилися ремонти і консервація устаткування, а головні фахівці продовжували отримувати заробітну плату. Крім того, кілька років тому на заводі було встановлено лінію з виробництва цукру з цукрового очерету, а також лінію грануляції жому. Планується, що після запуску на заводі працюватимуть понад 500 робітників.