Одеський аеропорт реконструює багатонаціональний консорціум
Реконструювати будівлі та споруди Комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Одеса», найвірогідніше, буде багатонаціональний консорціум, заявляє мер Одеси Олексій Костусєв. «Минулого тижня відбулася презентація проекту реконструкції Одеського аеропорту. Зараз документи доопрацьовуються, оскільки у нас є низка запитань. Якщо ми підемо цим шляхом, який нам запропонували, то буде створено консорціум, до якого увійдуть австрійська компанія «Аеропорт «Відень», іспанська компанія Ineco, «Украеропроект», Macquarie International Infrastructure Fund, ЄБРР і проектна компанія Odessa airport development, — розповів Костусєв. Проект, за його словами, буде поділено на дві фази по 18 міс. За підсумками першої фази, пропускна спроможність аеропорту збільшиться з 800 тисяч пасажирів за рік до 1,5 млн. пасажирів за рік, а за підсумками другої фази — до 3,5 — 4 млн. пасажирів. Проект передбачає будівництво злітно-посадкової смуги вартістю 100 — 120 мільйонів доларів і будівництво терміналу та інфраструктури загальною вартістю 50 — 60 мільйонів доларів. «Усе це робитиметься без жодної копійки з міськбюджету — лише за рахунок інвесторів. Але місто входить до консорціуму власністю і також отримує свою частку. Зараз ми близькі до того, щоб прийняти на виконкомі й на сесії цей проект, тоді він почне реалізовуватися», — підкреслив Костусєв.
Донецький метзавод виведе чотири мартенівські печі до травня 2012 року
Донецький металургійний завод (ДМЗ) продовжує реконструкцію сталеплавильного комплексу в мартенівському цеху підприємства і має намір вивести з експлуатації чотири мартенівські печі до 1 травня 2012 року. Згідно з прес-релізом мерії Донецька, про виведення мартенівських печей до 1 травня 2012 року повідомив на прес-конференції міський голова Олександр Лук’янченко. За словами мера, над проектом з обмеження мартенівського виробництва працюють дві експертні групи — працівники заводу й фахівці міської ради та виконкому.
Податківці створюють єдиний національний офіс по роботі з великим бізнесом
Державна податкова служба України (ДПСУ) ініціює створення єдиного національного офісу по роботі з великим бізнесом. За словами голови ДПСУ Віталія Захарченка, в основу роботи податкової служби будуть закладені нові принципи, а саме — безконтактне надання послуг громадянам. «Ми змінюємо формат спілкування з бізнесом, перетворюємо його на реальний, а не декларативно довірчий. Відкритість інформації про діяльність з боку підприємців і попередження щодо існуючих ризиків з боку податкової — необхідні умови цивілізованого спілкування. Це дасть можливість запобігти негативним наслідкам діяльності й збільшить податкову віддачу підприємництва», — зазначив голова ДПСУ.
Вітчизняне нафтогазове устаткування працюватиме в Узбекистані
ВАТ «Сумське науково-виробниче об’єднання ім. Фрунзе», один із провідних світових виробників устаткування для газової, нафтової та хімічної промисловості, має намір у третьому кварталі 2011 року поставити установку комплексної підготовки газу (УКПГ) на родовище «Урга» (Узбекистан), розташоване в колишній акваторії Аральського моря. УКПГ призначена для добування важкого вуглеводню і вологи з газу з подальшою його подачею в магістральний газопровід Бухара-Урал. До складу установки увійде теплообмінне, сепараційне, ємнісне устаткування, апарати повітряного охолоджування. Як повідомила прес-служба об’єднання, відповідний контракт, вартість якого не розголошується, підписано в кінці січня 2011 року. Згідно з прес-релізом, кінцевим замовником устаткування виступила малазійська компанія Petronas, що є одним із найбільших світових інвесторів у нафтогазову галузь. Важливо відзначити, що участь у оснащенні родовища «Урга» — перший спільний проект компанії Petronas і сумських машинобудівників.
Бездротовий інтернет-доступ нового формату запустили в Києві та Одеській області
ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» («Інтертелеком», Одеса), другий за кількістю абонентів CDMA-оператор України, запустив послугу бездротового інтернет-доступу на основі технології CDMA-2000 EV-DO Rev.A в Києві, Одесі та Одеській області. Згідно з повідомленням оператора, модернізація існуючої мережі дозволила здійснювати передачу даних із максимальною швидкістю до 3,1 Мбіт/с. «Початок експлуатації став можливим завдяки завершенню процедур оформлення дозволів на експлуатацію більшості базових станцій на додаткових частотних каналах, отриманих у липні 2009 року. Найближчим часом компанія планує завершити процес введення в комерційну експлуатацію 3G-мережі (за технологією EV-DO Rev.A — ІФ) на додаткових частотних каналах у інших регіонах України», — говориться в повідомленні.