«Турбоатом» здійснює пусконалагоджувальні роботи на казахстанській ТЕС
Починаючи із січня 2011 року фахівці ВАТ «Турбоатом» виконують комплексні пусконалагоджувальні роботи на блоці № 2 ТЕС Аксу. Як повідомляється в прес-релізі компанії, 2 лютого турбіну К-325-23,5 було успішно включено до мережі для планового освоєння потужності. За повідомленням «Турбоатома», пусконалагоджувальні роботи провадилися в декілька етапів: випробування змонтованого устаткування перед пуском в автономному режимі, пуск турбіни на холостому ходу. І завершальний етап — включення турбоагрегата в мережу для освоєння потужності, в ході якого турбіна поетапно набирає номінальної потужності 325 МВт, при цьому здійснюється контроль системи регулювання і теплових, вібраційних та інших характеристик. Далі буде проведено гарантійні випробування, і енергоблок буде здано в промислову експлуатацію. Всі роботи «Турбоатом» планує завершити до кінця лютого. Нагадаємо, що це третій енергоблок, запущений з обладнанням «Турбоатома», раніше відбулися пуски турбоагрегатів на блоках №№ 1 і 3. Сьогодні у виробництві перебуває устаткування для блоку № 6. На блоці № 2 «Турбоатом» здійснив заміну агрегата К-300-240 на турбіну нового покоління К-325-23,5. Після модернізації потужність турбіни зросла на 25 МВт, збільшився термін служби енергоблоку та електростанції загалом і зменшилася питома витрата палива на 5%, що, в свою чергу, покращить екологічні показники ТЕС. Потрібно зазначити, що на всіх восьми блоках ТЕС Аксу, починаючи з 1968 року, встановлено парові турбіни виробництва ВАТ «Турбоатом», повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
У Донецькій області завершилася реконструкція п’яти підстанцій вартістю 55 мільйонів гривень
Компанія «Сервіс-Інвест» (ДТЕК) 2010 року завершила реконструкцію п’яти підстанцій, які обслуговують великих промислових споживачів Донецької області й ввела в експлуатацію нову лінію електропередач. Вартість робіт склала 55 мільйонів гривень. Як повідомляється в прес-релізі компанії, об’єктами реконструкції стали відкриті розподільні пристрої (ВРП) 110 кВ підстанцій «Донецька-110 кВ», «Вугледар-110 кВ», «Чулківка-110 кВ» і ВРП-35 кВ підстанції «Дружківка-110 кВ». Перелічені підстанції забезпечують енергопостачання ВАТ «Донецький металургійний завод» (ДМЗ), ВАТ «Завод «Коксохімобладнання», ВАТ «Донмаш «Айстра», ВАТ «Дружківський завод газової апаратури», ВАТ «Дружківський метизний завод», шахти, підприємства тепломережі й водоканалу та суміжний ліцензіат ВАТ «Донецькобленерго». Крім того, на підстанції «Стила-110 кВ» (Новотроїцькі електричні мережі) стали до ладу два нових силових трансформатори потужністю 40 МВт кожен. Для забезпечення енергонадійності на всіх підстанціях було встановлено сучасне устаткування від провідних світових виробників (Німеччина, Росія). Після поетапної реконструкції також стала до ладу повітряна лінія електропередач напругою 35 кВ «Амвросіївка-Металіст», яка забезпечує енергопостачання декількох підприємств і населення міста Амвросіївки. У ході реконструкції повітряної лінії було встановлено нові залізобетонні та металеві опори і змонтовано новий дріт, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Мережі електроніки просять офіційних продажів консолі Xbox
У відповідь на лист компанії «Майкрософт Україна», надісланий у п’ять найбільших роздрібних мереж електроніки наприкінці грудня 2010 року за фактами продажу ігрових консолей Xbox, усі мережі повідомили компанію про вжиті заходи, спрямовані на вилучення з продажу дисків із неліцензійними іграми для Xbox. Зокрема, як зазначається в прес-релізі компанії, представники мереж повідомили, що провели перевірки і здійснили відповідні кроки для того, щоб в їхніх магазинах не продавали неліцензійних продуктів. Мережі також вжили деякі додаткові заходи, спрямовані на те, щоб неліцензійні продукти не з’являлися на полицях. Усі учасники ринку запевнили «Майкрософт Україна», що планують дотримуватися вимог законодавства, й висловили зацікавленість в офіційних продажах консолі та ігор до неї, зважаючи на великий інтерес споживачів. «Високий рівень піратства в країні — 85% — поки не дає змоги прийняти позитивне рішення про виведення на ринок приставки Xbox та ігор до неї, — каже Дмитро Шимків, генеральний директор компанії «Майкрософт Україна». — Але той факт, що найбільші роздрібні мережі готові йти нам назустріч та підтримувати продаж суто ліцензійного продукту, залишає надію, що ми спільними зусиллями зможемо скоротити рівень піратства і запустити в офіційний продаж консолі та ігри». За інформацією юридичного представника корпорації Microsoft в Україні — компанії «Лексфор», із грудня 2010 року до січня 2011-го правоохоронні органи провели ряд контрольних закупівель ігор для консолі Xbox в Києві та регіонах, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».