Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

3 лютого, 2011 - 00:00

Seagate активізується на українському ринку

Після перерви в період економічної кризи один із світових лідерів з виробництва жорстких дисків — Seagate Technology — активізує свою діяльність на українському ринку. Про це журналістам у Києві в вівторок повідомив директор із корпоративних комунікацій компанії в регіоні EMEA Іан О’Лірі. За його словами, компанія на сьогодні нарощує інвестиції в Україні, інвестуючи більше в public relations. Продажі ж та маркетингова діяльність не припинялись. «На ринку настав дуже цікавий час: жорсткі диски стають все популярнішими, — пояснює О’Лірі. — У минулому році в світі їх було продано близько 600 мільйонів одиниць. А до 2014—2015 рр., за прогнозами, поставки сягнуть одного мільярда на рік». За його словами, Україні теж будуть притаманні загальносвітові тенденції, адже ринок споживчої електроніки розвивається разом із відновленням вітчизняної економіки.

Американці готові розробляти в Україні нетрадиційні газові родовища

Друга за величиною нафтова компанія США Chevron Corp. підтверджує готовність брати участь у розробці в Україні нетрадиційних газових родовищ. Про це повідомив прем’єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду в середу. За його словами, під час зустрічі 1 лютого представники Chevron заявили, що хочуть вкладати гроші, але при цьому в Україні має існувати політична стабільність і незмінність правил оподаткування. Окрім цього, Азаров підкреслив, що компанія готова вкладати кошти у видобуток, попри те, що нетрадиційні газові родовища характеризуються складними умовами видобутку. Як повідомлялося, «Укргазвидобування», дочірня компанія Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», і Chevron Corp. у цей час обговорюють спільну розробку нетрадиційних газових родовищ.

Розробку ТЕО добудови енергоблоків Хмельницької АЕС завершено

ВАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» (КІЕП) завершив розробку техніко-економічного обѓрунтування (ТЕО) завершення будівництва третього та четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (АЕС), повідомила прес-служба держпідприємства «НАЕК «Енергоатом» у середу. «Зараз матеріали узгоджуються з фахівцями «Енергоатому», після чого їх буде передано «Енергопроектові» для врахування зауважень і коректування проекту. Доопрацьований документ буде спрямовано на розгляд «Укрдержбудекспертизи», — повідомила прес-служба. Нагадаємо, фахівці «Енергоатому» і ЗАТ «Атомбудекспорт» (РФ) розпочали завершальний етап узгодження технічних вимог до завдання на розробку проекту реакторних установок типу ВВЕР-1000 (В-392Б) і постачання устаткування для третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. Сбербанк Росії підтвердив готовність надати кредит на завершення будівництва енергоблоків за обов’язкової умови надання українською стороною державних гарантій.

«САН IнБев Україна» відновила постачання пива до Білорусі

Один із найбільших гравців на пивному ринку України — компанія «САН ІнБев Україна» — відновила поставки продукції до Білорусі, які було припинено з 1 січня 2011 року в результаті дій білоруської сторони щодо обмеження імпорту українського пива. «Поставки до Білорусі відновлено з 27 січня», — сказав директор із правових питань і корпоративних відносин ПАТ «САН ІнБев Україна» Денис Хренов журналістам в Києві у вівторок. Він зазначив, що постачання продукції було відновлене після підписання угоди з Білоруським державним концерном харчової промисловості «Білдержхарчопром». Саме «Білдержхарчопром» визначає мінімальні ціни на пиво компанії, за якими воно експортуватиметься на ринок Білорусі. У той же час компанія не розголошує рівень цих цін, відзначаючи, що була змушена піти на умови білоруської сторони, щоб не втратити цей ринок. Нагадаємо, що українські броварні з 1 січня 2011 року припинили постачання продукції до Білорусі. Це було пов’язано з тим, що білоруська сторона з 31 грудня 2010 року не лише запровадила разові ліцензії на імпорт пива з України, а й зажадала від українських пивоварів підвищити ціни на свою продукцію.

Погоджено проект договору створення СП із виробництва ядерного палива в Україні

Державний концерн «Ядерне паливо» (Київ) і ВАТ «ТВЕЛ» (РФ) погодили проект установчого договору про створення в Україні спільного українсько-російського підприємства з виробництва ядерного палива. Як повідомляється на веб-сайті держконцерну, проект договору представники «Ядерного палива» та «ТВЕЛ» погоджували на робочому засіданні 27-28 січня в Києві, де сторони також розглянули питання ходу розробки техніко-економічного обѓрунтування заводу. Окрім цього, за підсумками переговорів представники «Ядерного палива» і «ТВЕЛ» домовилися про візит української сторони на ВАТ «Новосибірський завод хімконцентратів», для ознайомлення з діючим виробництвом ядерного палива, яке постачається на атомні електростанції України. Як уже повідомлялося, уряд України 22 вересня 2010 року затвердив результати конкурсу, за підсумками якого «ТВЕЛ» було визнано переможцем тендеру з добору технологій будівництва заводу для фабрикації ядерного палива. За умовами конкурсу, Україна розраховує отримати контрольну частку в майбутньому підприємстві та наполягає на передачі технології виготовлення ядерного палива до 2020 року. Введення до ладу нового підприємства передбачається 2013 року.

Газета: 
Рубрика: