Тендер на розробку ТЕО будівництва СПГ-термінала оголосять у лютому
Близько 20-ти компаній зацікавлені в участі в тендері на розробку техніко-економічного обѓрунтування будівництва в Україні термінала з прийому скрапленого природного газу (регазифікаційного термінала). Про це в ході круглого столу, присвяченого будівництву термінала, повідомив заступник міністра енергетики й вугільної промисловості Ігор Кірюшин. Сам тендер, з його слів, планується оголосити в лютому. Зі слів голови Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами Владислава Каськіва, роботу з розробки ТЕО буде закінчено в червні 2011 року. До кінця вересня планується розробити бізнес-план проекту, яким буде визначена частка держави в СПГ-терміналі (розглядається як варіант міноритарної участі України, так і її частки більш ніж 50%), а також обсяг внесків держави в проект. Зі слів Каськіва, обов’язковою умовою участі в проекті для інвесторів є забезпечення диверсифікованості поставок газу в Україну. Україна також вивчає можливість будівництва власного танкерного флоту для доставки скрапленого газу на термінал. Попередній проект будівництва передбачає до 2014 року поставку перших партій скрапленого газу в обсязі 2 млрд куб. м газу на рік, до 2015 року — доведення цих обсягів до 5 млрд куб. м і до 2017 року — до 10 млрд куб. м газу на рік. Тепер Україна розглядає три основні місця розташування термінала: Очаків (Миколаївська область), Феодосія (Крим) і морський нафтовий термінал «Південний» (Одеська область). Нагадаємо, раніше Україна планувала оголосити тендер 19 січня, але строки були перенесені з метою підписання меморандуму з Азербайджаном про поставки скрапленого газу в Україну в обсязі від 2 до 5 млрд куб. м газу на рік. Україна також розраховує залучити країни Північної Африки й Близького Сходу як постачальників скрапленого газу. Для реалізації проекту не виключене створення міжнародного консорціуму.
Оголошено конкурс на маркетингове дослідження проекту моста через Керченську протоку
Зовнішекономбанк (РФ) оголосив відкритий конкурс на проведення маркетингового дослідження за проектом будівництва транспортного переходу через Керченську протоку між Росією і Україною. Згідно з оголошенням банку, заявки приймаються з 7 лютого по 28 лютого 2011 року. Розкриття конвертів із заявками відбудеться 1 березня. Нагадаємо, Україна і Росія в 2010 році відновили переговори про будівництво мостового переходу через Керченську протоку. Зараз транспортування пасажирів і автомобілів через протоку здійснюється за допомогою поромної переправи.
НБУ повернув тимчасову адміністрацію в банк «Володимирський»
Національний банк України (НБУ) знов ввів тимчасову адміністрацію в банк «Володимирський» (Суми). «Призначено в ПАТ «Комерційний банк «Володимирський» тимчасову адміністрацію строком на три місяці з 1 лютого 2011 року до 30 квітня 2011 року. Тимчасовим адміністратором... призначено службовця НБУ — заступника начальника відділу банківського нагляду управління НБУ в Сумській області Березу Сергія Олексійовича», — говориться в повідомленні. Одночасно НБУ ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів також терміном на три місяці (до 30 квітня 2011 року). Відповідні рішення закріплені постановою №21 від 31 січня. Згідно з повідомленням, на період тимчасової відсутності тимчасового адміністратора його функції уповноважений виконувати незалежний експерт Іван Кущенко. Нагадаємо, тимчасова адміністрація працювала в банку «Володимирський» з липня-2009 по липень-2010.
У Київській області побудують целюлозний комбінат
Асоціація українських підприємств целюлозно-паперової галузі «УкрПапір» протягом першого кварталу 2011 року має намір забезпечити вирішення комплексу питань з реалізації пілотного проекту будівництва целюлозного заводу потужністю 50 тисяч тонн на рік в Тетієвському районі Київської області. Це передбачено Меморандумом про співпрацю між Київською обласною державною адміністрацією і асоціацією «УкрПапір», підписаним у п’ятницю в Тетієві. Меморандум підписаний заступником глави Київської обладміністрації Олександром Шевченком і главою президії «УкрПапір» Євгеном Лобановим. Виробництво целюлози планується на основі використання соломи однорічних рослин — пшениці, жита, рапсу. Згідно з меморандумом, ресурси такої соломи, що залишаються після часткового використання в тваринництві агропромисловими підприємствами Київської області, дозволяють гарантовано забезпечити розраховану потребу целюлозного заводу в обсязі 130—140 тис. тонн на рік. Як повідомив виконавчий директор асоціації Едуард Литвак, вартість такого заводу орієнтовно становить 35—40 мільйонів дол., передбачувана кількість працівників — більше 300 осіб, мінімально необхідна земельна ділянка — 20 га. У лютому поточного року «УкрПапір» має надати владі району і області технічні вимоги до майданчика, а в березні керівництво асоціації має намір відвідати Китай з метою досягнення домовленостей про купівлю потрібного устаткування. У той же час Литвак підкреслив, що з урахуванням необхідності забезпечити екологічну безпеку, асоціація розглядає так само, як альтернативну, можливість залучення європейських технологій. В асоціації розраховують, що поточного року буде вирішено всі ці питання і розпочнеться будівництво комбінату. Орієнтовний термін будівництва — не менше 1,5—2 років.