Янукович чекає від компанії Shell початку роботи з видобутку сланцевого газу в Україні
В Україні чекають від компанії Shell початку роботи з видобутку сланцевого газу, заявляє Президент України Віктор Янукович. «Зараз я позитивно оцінюю, що ви, врешті-решт, вирішили почати видобуток сланцевого газу в Україні», — сказав Президент України на зустрічі з головним виконавчим директором компанії Shell Петром Возером у п’ятницю в Давосі. При цьому Янукович відзначив, що ті проблеми, які існували між компанією Shell і українською компанією «Укргазвидобування», зокрема, судові справи, вже завершено, а також усунено «непорозуміння» з податковою адміністрацією України. «Тепер я від вас чекаю ефективних дій з початку розвідки газу на кордоні між Харківською і Донецькою областями й, безумовно, з початку його видобутку», — сказав Янукович. Він також відзначив, що всі питання щодо ліцензії для компанії Shell також вирішено.
«Київстар» має намір удвічі збільшити територію мережі широкосмугового інтернету
Об’єднані під брендом «Київстар» активи Vimpelcom Ltd. в Україні — ЗАТ «Київстар GSM», ЗАТ «Українські радіосистеми» і ТОВ «Голден телеком» (далі — об’єднаний «Київстар») — планують в 2011 році збільшити територію покриття мережі широкосмугового інтернет-доступу (ШСД) в два рази. «У 2011 році «Київстар» планує вдвічі збільшити територію мережі широкосмугового інтернету і з цією метою здійснить будівництво волоконно-оптичних ліній як в нових містах, так і в тих, де послуга вже надається», — йдеться в прес-релізі компанії. Оператор відзначає, що на сьогоднішній день надає послугу «Домашній інтернет» в 37 містах. До волоконно-оптичної мережі компанії підключено понад 20 тисяч багатоквартирних будівель, що забезпечує можливість доступу до інтернету для більш як 2,2 мільйона сімей.
Затвердили збільшення статутного фонду «Нафтогазу України»
Кабінет Міністрів України затвердив збільшення статутного фонду Національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтогаз України» на 7,4 мільярда гривень — до 37 млрд. 340,905 млн. гривень. Це закріплено урядовою Постановою №46 від 26 січня 2011 року. Раніше уряд Миколи Азарова Постановою №935 від 12 жовтня 2010 року формалізував збільшення статутного капіталу НАК до 29 млрд. 940,905 млн. гривень і того ж дня вирішив капіталізувати «Нафтогаз» ще на 7,4 млрд. гривень відповідно до прийнятих у кінці вересня в парламенті поправкам в держбюджет-2010. Ці облігації були передані НАК 1 листопада, після чого компанія продала їх на умовах РЕПО Укрексімбанку і Ощадбанку для розрахунків за газ, які здійснюються щомісячно до 7 числа. В кінці грудня 2010 року уряд удруге в 2010 році вирішив збільшити статутний капітал «Нафтогазу України»: цього разу на 5 млрд. гривень. Схема капіталізації, як і раніше, передбачає випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) і оплату ними акцій допемісії НАК.
Уряд хоче наздогнати російське «Сколково»
Кабінет міністрів України напрацює підходи щодо підтримки інноваційних технологій. Про це під час відеомосту «Київ — Донецьк — Львів — Полтава — Харків» 28 січня повідомив віце-прем’єр-міністр — міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко. «Запустити інноваційну економіку деякі країни змогли протягом 10—15 років. Але щоб вийти на це, потрібна відповідна інфраструктура. Я говорю про технопарки, про юридичну підтримку захисту інтелектуальної власності, про венчурні фонди, про компанії, які підтримують стартапи. Це ціла система», — підкреслив Сергій Тігіпко. Він додав, що зараз робоча група у складі експертів з інноваційних технологій розробляє законодавчу основу для того, щоб можна було почати впроваджувати деякі елементи цієї системи. «Уряд найближчим часом розгляне всі ці питання, тому що я бачу, що ми починаємо дуже відставати від наших сусідів», — зазначив віце-прем’єр міністр. Він згадав Росію, де вже функціонує венчурний державний фонд і інноваційний центр «Сколково». «Це буде серед наших пріоритетів. І протягом кількох місяців ми зможемо напрацювати необхідні рішення», — повідомив Тігіпко.
Ситуація з обробкою контейнерів у портах стабілізувалася
Станом на 31 січня ситуація з оглядом та оформленням контейнерів у Одеському та Іллічівському портах залишається стабільною. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України. За інформацією портів, з їхніх територій випускаються приблизно по 350 контейнерів щодобово. У прес-релізі міністерства зазначається, що відновлення випуску контейнерів дозволить стабілізувати їхню роботу та надасть змогу вчасно обробити вантажі, що вже направляються до портів. «Спільні дії портовиків та Держслужби морського та річкового транспорту, а також оперативна реакція митників дозволили вирішити питання затримки контейнерів у портах», — наголосив голова Укрморрічфлоту Сергій Крижановський. Нагадаємо, 21 січня Держслужба морського та річкового транспорту звернулася до Державної митної служби з проханням сприяти ліквідуванню критичної ситуації з обробкою контейнерів, що склалась у Одеському та Іллічівському портах. Станом на 14 січня інтенсивність митного оформлення контейнерів для випуску з Одеського порту була знижена в п’ять разів, а добова норма вивозу оформлених контейнерів із Іллічівського порту — у три рази, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».