«Славутич» закінчив процес об’єднання активів
17 січня 2011 року з реєстрацією нового статуту ПАТ ПБК «Славутич» закінчився процес приведення діяльності товариства у відповідність до Закону України «Про акціонерні товариства» та консолідації активів групи Carlsberg в Україні. Як повідомляється в прес-релізі компанії, згідно із Законом України «Про акціонерні товариства», об’єднане підприємство також змінило назву з ВАТ на ПАТ. Таким чином, консолідовані активи групи Carlsberg в Україні тепер керовані ПАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Славутич». Фінальним етапом процесу переходу на єдину акцію має стати реєстрація випуску акцій ПАТ ПБК «Славутич» у розмірі об’єднаних підприємств. «Консолідація акціонерних товариств — досить складна й водночас надзвичайно важлива процедура. У процесі об’єднання активів ми виконали свої зобов’язання перед партнерами і працівниками компанії, було взято до уваги інтереси міноритарних акціонерів. Ми впевнені, що перехід на єдину акцію сприятиме збільшенню прозорості й зрозумілості нашого бізнесу для інвесторів і громадськості», — цитується в прес-релізі «Славутич», Carlsberg Group його генеральний директор Петро Чернишов. У повідомленні також сказано, що в процесі переходу на єдину акцію двох юридичних осіб було взято до уваги й задоволені вимоги дебіторів і кредиторів «Львівської пивоварні», проведено аудит звітності незалежними аудиторами. ВАТ «Львівська пивоварня» виключене з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України 29 грудня 2010 року, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
ФДМ перевірить законність створення «Лукору» в Калуші
Фонд державного майна перевірить законність створення ЗАТ «Лукор» (Калуш, Івано-Франківська обл.) у зв’язку зі зверненням Служби безпеки України, йдеться в повідомленні ФДМ. «Управління контрольно-ревізійної роботи ФДМ проводить перевірку щодо питання законності створення за участю ВАТ «Оріана» і ТОВ «Лукойл-нафтохім» закритого АТ «Лукор» та подальшого відчуження 2004 року нафтохімічного комплексу ТОВ «Карпатнафтохім», — наголошується в повідомленні. Нагадаємо, що сама «Оріана» перебуває в процедурі банкрутства, про яке було оголошено в січні 2003 року. А «Лукойл» проводить на «Карпатнафтохімі» масштабну програму реконструкції, заявляючи про те, що в компанію вже інвестовано 500 мільйонів доларів і планується інвестувати ще стільки ж. Згідно з повідомленням ФДМ, матеріали перевірки будуть надіслані на адресу СБУ для відповідного реагування.
Siemens готовий запропонувати потяги для залізничного сполучення між Києвом та Борисполем
Німецький концерн Siemens готовий брати участь у реалізації проекту залізничного сполучення Києва і Борисполя, де міститься міжнародний аеропорт столиці, постачивши необхідний пересувний склад. «Як виглядатимуть варіанти потяга з Києва до Борисполя? Siemens має ідеї щодо цього», — повідомили представники компанії на зустрічі прем’єра України Миколи Азарова з німецькими бізнесменами. Вони також запропонували керівникові українського уряду придбати поїзди для швидкісного сполучення, наприклад, між Києвом і Донецьком, зауваживши, що вже мають успішний досвід їхньої роботи в Росії, між Санкт-Петербургом і Москвою. Крім того, представники компанії висловили готовність терміново постачити пересувний склад для підготовки країни до Євро-2012. Азаров звернув увагу на ці пропозиції заступника міністра транспорту й інфраструктури України, проте зазначив, що їх реалізація вимагає коштів. Нагадаємо, що колегія Державного агентства з управління національними проектами сподівається завершити реалізацію національного проекту «Повітряний експрес», що передбачає розвиток залізничного сполучення між Києвом та аеропортом «Бориспіль», до кінця 2012 року.
Виробництво європейської автоелектрики хочуть перемістити з Африки в Україну
Уряд України готовий підтримати плани компанії Leoni Wiring Systems UA GMBH, що виробляє автомобільну електропроводку для європейських виробників, щодо розширення виробництва в Україні, заявив прем’єр Микола Азаров на зустрічі з німецькими бізнесменами. «Ми готові підтримати вашу пропозицію», — сказав він після того, як представники компанії повідомили про плани розширити виробництво й збільшити кількість працівників на одну тисячу осіб. Прем’єр доручив керівникові Державної митної служби взяти під особистий контроль усіляке сприяння цьому виробникові. Представники компанії зазначили, що розширення виробництва в Україні планується на тлі складнощів, що виникли в компанії в Африці.