Запрацювала нова поромна лінія між Україною та Туреччиною
У порту «Южний» оброблене перше судно нового поромного сервісу Black Sea Express. Як повідомляється в прес-релізі Міністерства інфраструктури України, 17 січня до 22-го причалу порту був пришвартований автомобільний пором «Strofades IV». У повідомленні зазначається, що відкриття нової лінії дозволить залучити в нашу країну додатковий транзитний вантажопотік, котрий прямує автомобільним транспортом із Туреччини до Європи. Зазвичай ці вантажі рухалися через Румунію і Болгарію, обминаючи територію України. «Ми разом із представниками державних органів та підприємств усіх форм власності продовжуємо працювати над збільшенням транзитного потенціалу України», — цитується в прес-релізі голова Держслужби морського та річкового транспорту Сергій Крижановський. Зараз на лінії працює одне судно типу «ро-ро» ємністю 66 магістральних тягачів TIR із заходом до «Южного» раз на тиждень. Проте вивантаження автомобілів було проведене в найкоротші терміни і судно пішло в наступний рейс вже через декілька годин після обробки, тож у майбутньому, кількість суднозаходів може бути збільшена до двох на тиждень. У міністерстві також нагадують, що найближчим часом планується підписання угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про організацію міжнародного прямого вантажного залізнично-поромного сполучення, що також має призвести до збільшення об’єму транзитних вантажів через вітчизняні порти, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
«Укрексімбанк» отримає від Японського банку міжнародного співробітництва вісім мільярдів ієн
Голова Правління АТ «Державний експортно-імпортний банк України» («Укрексімбанк») Микола Удовиченко 18 січня підписав у Токіо кредитну угоду з Японським банком міжнародного співробітництва (JBIC) на суму 8 мільярдів японських ієн. Про це повідомляється в прес-релізі банку. Урочисте підписання угоди відбулося 18 січня 2011 року в Токіо в присутності Президента України Віктора Януковича та прем’єр-міністра Японії Наото Кана в рамках державного візиту Президента України до Японії. Угоду підписали голова правління АТ «Укрексімбанк» Микола Удовиченко та президент і виконавчий директор JBIC Хіроши Ватанабе. Як зазначається в повідомленні, це друга кредитна лінія JBIC на користь українського банку в рамках кредитної угоди між АТ «Укрексімбанк», JBIC та фінансовими установами — учасниками Bank of Tokio Mitsubishi UFJ Ltd. й Sumitomo Mitsui Banking Corporation. Підписання кредитної угоди сприятиме зміцненню та поглибленню кредитного співробітництва АТ «Укрексімбанк» з провідними фінансовими інституціями Японії, створить сприятливі умови розвитку економічної інфраструктури України шляхом надання фінансової підтримки українсько-японським проектам, спрямованим на структурну перебудову економіки країни, модернізацію та технічне переоснащення українських підприємств, наголошується в прес-релізі. У банку відзначають, що це, в свою чергу, стимулюватиме торгівлю та інвестиції між Україною та Японією, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
В Києві ввели в експлуатацію першу чергу ЖК «Iзумрудний»
Девелоперська компанія «НЕСТ» (ВАТ «Нерухомість столиці») ввела в експлуатацію першу чергу житлового комплексу бізнес-класу «Ізумрудний» (м. Київ, вул. Механізаторів, 2). Про це повідомляється в прес-релізі компанії. «28 грудня 2010 року об’єкт отримав Сертифікат відповідності Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю», — цитується в повідомленні комерційний директор компанії «НЕСТ» Костянтин Браво. Перша черга ЖК «Ізумрудний» складається з двох 25-поверхових і однієї 19-поверхової секцій. Загальна площа складає 46 597,2 кв. м. У будинку 458 квартир, з яких більше 70% продано. Площа квартир — від 59 до 173 кв. м. Також є підземний паркінг на 283 місця і гостьові стоянки. Костянтин Браво також додав, що вже розпочато процедуру вводу в експлуатацію другої черги даного житлового комплексу, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
Шахта ім. Засядька залучила фахівців Halliburton до розробки родовищ сланцевого газу
Орендне підприємство «Шахта ім. Засядька» (Донецька обл.) уклало договір про співпрацю з однією з найбільших у світі нафтосервісних компаній Halliburton Co в розробці родовищ сланцевого газу. Про це повідомила прес-служба компанії із посиланням на заступника генерального директора з нових технологій і комплексного розвитку шахти Бориса Бокого. «Шахта уклала договір про співпрацю з всесвітньо відомою фірмою Halliburton, фахівці якої проводили методичне навчання і практичні заняття з донецькими бурильниками і геологами. При їх участі створюється підрозділ похило-спрямованого буріння свердловин, в якому буде випробувана технологія гідророзриву», — говорить Бокий. Як зазначають в прес-службі, спільно з Halliburton шахта веде роботи зі створення технології промислового видобутку шахтного метану з низькопроникних колекторів малої потужності. Окрім того, шахта співпрацює з найбільшою нафтосервісною компанією світу Schlumberger, міжнародною буровою компанією Weatherford. Нагадаємо, «Шахта ім. Засядька» має намір вкласти не менше 1 млрд. гривень в освоєння дев’яти нафтогазоносних площ до 2019 року. Зокрема, підприємство займеться розробкою Володарської, Нижньортищевської (обоє — Харківська обл.), Ямпільської (Донецька обл.), Соротинської, Сербської, Закутної, Золотаревської, Північнолобачевської і Західнодеркульської площ (всі — Луганська обл.).