«Турбоатом» модернізує Камську ГЕС у Росії
Найбільший в Україні виробник турбінного устаткування — ВАТ «Турбоатом» (Харків) — у грудні 2010 року уклав контракт на глибоку реконструкцію чотирьох гідротурбін типу Kaplan номінальною потужністю 21 МВт і діаметром робочого колеса 5 м для Камської ГЕС (РФ). Згідно з повідомленням на офіційному веб-сайті «Турбоатом», до номенклатури устаткування увійдуть поворотно-лопатеві робочі колеса, що направляють апарати, включаючи нові кришки турбіни з регулюючим кільцем, нижні кільця, лопатки напрямних апаратів. Вартість контракту не розголошується. Термін постачання першої гідротурбіни — грудень 2011 року, другої, — грудень 2012 року, третьої — квітень 2013 року, четвертої — серпень 2013 року. Внаслідок модернізації розрахункова потужність кожного гідроагрегату зросте з 21 МВт до 25 МВт, максимальна потужність складе 28 МВт, також підвищиться надійність, екологічна безпека, вібраційний стан і термін служби турбін.
У Київській області відкрили першу чергу логістичного фармкомплексу
Компанія «ABC Логістик Груп», логістичний фармпідрозділ одного з найбільших в Україні постачальників медичних препаратів ТОВ «ВВС-Лтд.» (Київська обл.), відкрила в Київській області логістичний центр класу «А» для дистрибуції та зберігання лікарських засобів. Як повідомила генеральний директор компанії «ABC Логістик Груп» Ганна Іносова, загальна площа центру, розташованого в селі Хотів по вул. Промисловій, 3б, з урахуванням офісних приміщень складає понад 11 тисяч кв. м, у тому числі логістичні площі — 8,1 тисячі кв. м. У складі логістичного центру також митно-ліцензійний склад. Інвестиції в будівництво центру не уточнюються.
Макіївський метзавод застосував нову технологію випуску арматури
Макіївський металургійний завод (ММЗ, Донецька обл.), який входить у групи «Метінвест», застосував нову технологію прокату арматури в «чотири потоки» на стані-390, що надасть можливість збільшити її виробництво більш як на 15%. Як повідомляється в прес-релізі холдингу в середу, вартість додаткового устаткування для прокату арматури в чотири потоки № 10 і № 12 склала вісім мільйонів гривень. Цю технологію освоєна на окремих заводах в Італії, Туреччині, Росії, а тепер і вперше в Україні. Технологічно процес прокату арматури в чотири потоки передбачає, що одна заготівка в ході прокату поділяється не на дві (традиційний підхід), а на чотири нитки, а потім кожну з них обжимають у заданий сортамент. За такої технології скорочується час обробки заготівки, загальна продуктивність прокатного стану збільшується на понад 15%. Устаткування для прокату арматури за новою технологією виготовлене шведською фірмою Morgardshammar АВ. «Для споживача вирішальну роль відіграє скорочення часу виконання замовлення. А це якраз те, що з впровадженням нової технології ми можемо йому гарантувати», — відзначив виконувач обов’язків генерального директора заводу Олександр Чудновець, якого цитує прес-служба.
У січні в Донецькому вугільному басейні розпочнуть буріння свердловин метану
Компанія 3P International Energy (Канада) з активами в Україні має намір розпочати буріння десяти свердловин метану вугільних пластів на Донецькому вугільному басейні з середини січня, повідомляє компанія на офіційному сайті. 3P International Energy вже підписала договори оренди устаткування і найму персоналу. Крім того, компанія отримала всі необхідні дозволи на буріння з боку держави. Буріння здійснюватиметься за допомогою установки Atlas Copco моделі RD20. Використання такої техніки дасть змогу скоротити час буріння однієї свердловини до восьми-десяти днів. Вартість буріння однієї свердловини складе 200 тисяч дол. Компанія чекає, що успішна реалізація програми викличе неабиякий інтерес до розроблення вугільного метану в Східній Європі. При цьому в 3P International Energy відзначає наявність низки переваг України для реалізації подібних проектів: широка ресурсна база, діючі податкові пільги і зростаючі ціни на газ.
«Майкрософт Україна» вимагає припинити продаж піратських ігор для консолі Xbox
Компанія «Майкрософт Україна» надіслала у великі роздрібні мережі лист із вимогою припинити торгівлю дисками з неліцензійними іграми для консолі Xbox. Виробник програмного забезпечення надіслав лист у мережі Comfy, «Ельдорадо», «Фокстрот», «Мегамакс» та Metro Cash & Carry. Як повідомляється в прес-релізі «Майкрософт Україна», у грудні її представники здійснили десятки візитів у торговельні точки, які належать цим мережам, і зафіксували факти продажу і просування ігрових консолей Microsoft Xbox 360 та дисків з іграми для них. Хоч Microsoft не постачає консоль в Україну, відповідно, цей продукт не має авторизованого каналу розповсюдження. Більшість дисків та їх упаковка не мають зовнішніх ознак технологічного захисту, що обов’язково мають міститися на продуктах, виготовлених корпорацією Microsoft. «На жаль, покупець навіть не підозрює про те, що придбаний ним диск — неналежної якості: адже все відбувається офіційно, з чеком та під дахом шанованого магазину, — пояснює генеральний директор компанії «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків. — Якщо хтось придбав фальсифікований диск під виглядом справжнього, то він має повне право повернути його до магазину, пославшись на погану якість чи невідповідність назв на упаковці на наклейці». Як нагадують у компанії, на сьогодні жоден імпортер програмного забезпечення не має контракту з Microsoft на поставку ігрового ПЗ виробництва корпорації для консолей Xbox. Інакше кажучи, корпорація не виробляє і не продає цих програмних продуктів в Україні й не давала дозволу робити це іншим. Тому компанія вимагає від торговельних мереж вилучити з продажу нелегальні диски й повернути їх постачальникам, проінформувавши про це «Майкрософт Україна», повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».