Заборону на приватизацію енергогенерації, «Турбоатома» і ОПЗ скасовано
Президент України Віктор Янукович скасував указ свого попередника Віктора Ющенка, який забороняє приватизацію ряду стратегічних підприємств. Відповідний указ глави держави № 1118 «Про ухвалу Ради національної безпеки від 22 жовтня 2010 року «Про ситуацію у сфері приватизації держмайна». Документом скасовується указ Ющенка №449 від 16 травня 2008 року, який забороняв урядові і Фондові держмайна здійснювати будь-які дії з продажу держпакетів акцій у ВАТ «Дніпроенерго», «Донбасенерго», «Західенерго», «Центренерго», «Турбоатом», «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) і Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд. З-під заборони на приватизацію також виведено «Феодосійську суднобудівну компанію «Море» та проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування. Ухвала РНБО, яка вводиться указом, також доручає урядові розробити і подати до Верховної Ради проект закону про національну програму приватизації, а також законопроект про скорочення термінів виготовлення землевпорядної документації. Окрім того, Кабмінові доручено розробити нові критерії, за якими об’єкти держвласності належать до таких, що не підлягають приватизації.
Родовід Банк потребує докапіталізації
Націоналізований банк Родовід до кінця 2010 року розробить стратегічний план розвитку з врахуванням додаткової капіталізації, говориться в повідомленні прес-служби уряду. «Тимчасовий адміністратор банку зобов’язаний прийняти міри щодо поліпшення стану ліквідності та стабільного обслуговування вкладів населення», — говориться в повідомленні. Згідно з ним, за станом на 1 грудня 2010 активи банку становлять понад 10 мільярдів гривень, регіональна мережа банку має 110 відділень, чисельність працівників банку перевищує 2 тисячі осіб. У повідомленні наголошується, що банк проводить роботу з погашення заборгованості по кредитах і лише за останні три місяці повернув понад 200 мільйонів гривень.
До кінця 2010 року російський банк прийме ухвалу про кредитування добудови енергоблоків на ХАЕС
Кредитний комітет Сбербанку Росії 25 грудня 2010 року розгляне питання про виділення кредиту в один мільярд доларів США для будівництва третього та четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС). Як повідомив президент держпідприємства НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, українською стороною вже підготовано всі необхідні для отримання кредиту документи. Він також повідомив, що обов’язковою умовою виділення цього кредиту є надання українською стороною державних гарантій і вишукання «Енергоатомом» 200 мільйонів доларів зі свого боку. Президент НАЕК також уточнив, що до проекту держбюджету на 2011 рік передбачаються відповідні держгарантії на залучення «Енергоатомом» цього кредиту. Недашковський також додав, що залучувані кошти буде спрямовано на закупівлю устаткування з тривалим терміном виготовлення.
Трамвайна кооперація
Чеська компанія «Квазар Плюс» запропонувала випускати системи управління трамваями на базі комунального підприємства «Харківський вагоноремонтний завод», повідомляється на веб-сайті Харківської міськради. Як передбачається, частина комплектуючих буде чеського виробництва, частина — українського, повідомив голова «Квазар Плюс» Мілослав Черни на зустрічі з директором департаменту транспорту та зв’язку Харківської міськради Сергієм Дульфаном. «Модернізація трамвая з установкою нових систем управління дозволить збільшити термін служби транспортного засобу на 15 років, заощаджувати до 43% електроенергії, до 60% трудомісткості», — уточнив Черни. Він зазначив, що поставити нові системи управління та замінити кузови старим трамваям обійдеться вдвічі дешевше, ніж купувати нові. За словами Черни, випуск нових систем можна розпочати з березня 2011 року. У свою чергу, Дульфан сказав, що Харків зацікавлений у залученні технологій та інвестицій на модернізацію міськелектротранспорту. За його словами, на сьогодні трамвайний парк ХКП «Міськелектротранс» укомплектовано на 80—85% трамваями чеського виробництва. Всі вони потребують капітального ремонту.
Нафтогазоносну ділянку ще не поділили
Україна і Vanco Prykerchenska Ltd. (Британські Віргінські о-ви) домовилися ще на три місяці продовжити термін зупинення арбітражного процесу в Стокгольмському суді з метою підписання мирової угоди, повідомив департамент корпоративних зв’язків компанії в понеділок. «Ми задоволені переговорним процесом. Переговори проходять у конструктивній і діловій атмосфері. Проте, ми вирішили, що потрібно більше часу для дотримання всіх формальностей і прояснення всіх деталей майбутньої мирової угоди. Сподіваюся, що угоду буде досягнуто найближчим часом», — наводяться в повідомленні слова президента Vanco Prykerchenska Джима Бауна. Як повідомлялося, Стокгольмський комерційний арбітраж відклав розгляд справи про відновлення дії ліцензій Vanco Prykerchenska Ltd на розробку Прикерченської нафтогазоносної ділянки шельфу Чорного моря та угоди про поділ продукції (СРП) до 31 грудня 2010 року.
«Зоря-Машпроект» візьме участь у модернізації ГТС України
Держпідприємство «Науково-виробничий комплекс газотурбінобудування (НВКГ) «Зоря-Машпроект» (Миколаїв) планує в 2011 році розпочати поставку обладнання в рамках реалізації програми модернізації газотранспортної системи (ГТС) України. Газотурбінні приводи газоперекачуючих агрегатів потужністю 16МВт кожен поставлятимуть для трьох компресорних станцій: Ананьєв, Олександрівка і Більче-Волиця. Початок відвантаження обладнання намічено на четвертий квартал 2011 року. Застосування сучасних економічних двигунів НВКГ «Зоря-Машпроект» із ККД до 34% у простому циклі, дозволить на 21—27% знизити споживання паливного газу на вказаних КС.