Будівництво п’яти українських вітряних електростанцій заморожено
НВО «План-Еко» (Київ) і компанія Windkraft Nord AG (WKN, Німеччина) «заморозили» спільні проекти будівництва вітряних електростанцій в Україні, повідомив заступник директора «План-Еко» Борис Коробко. За його словами, компанії планували спільно побудувати в Україні п’ять ВЕС. Зокрема, в Криму — «Красноперекопську ВЕС» (Красноперекопський р-н) і «Джанкойську ВЕС» (Джанкойський р-н) встановленою потужністю 200 МВт кожна. У Одеської області — пілотну ВЕС «Овідвінд» (Овідіопольський р-н) потужністю 20 МВт, «Татарбунарську ВЕС» (Татарбунарський р-н) і «Овідіопольську ВЕС» (Овідіопольський р-н) потужністю 200 МВт кожна. «У Одеської області рік тривали досліди з вимірювання вітру, цього цілком достатньо, та їх вирішили продовжити. Мабуть, WKN нині значні кошти вкладати не готова. Для Криму було завезено на склад устаткування з вимірювання вітру, та його навіть не встановили», — сказав Коробко. Він вважає, що іноземні інвестори знизили активність через зміну політичної ситуації. «Іноземці просто бояться, я так це оцінюю. Є великі політичні ризики», — відзначив він.
Ліцензію на трансляцію національної «цифри» хочуть отримати два провайдери
У Національну раду з питань телебачення і радіомовлення подано дві заявки на участь в конкурсі на ліцензію провайдера загальнонаціональної цифрової телемережі в складі чотирьох мультиплексів (МХ-1, МХ-2, МХ-3 і МХ-5). Як повідомили в Нацраді, 27 листопада заявку подало ТОВ «Зеонбуд» (Київ), а в понеділок — ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр», що входить до складу концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення. Термін подачі заявок на участь у конкурсі закінчився 26 листопада, проте рада на засіданні в середу планує продовжити строк прийому до 8 грудня. Раніше галузеве інтернет-видання «Телекритика» повідомляло, що від участі в конкурсі відмовилися найбільші українські телегрупи: «Інтер», «1+1» і StarLightMedia.
У столиці до кінця 2010 року презентують інвесторам сім проектів
Київ планує до кінця 2010 року висунути на інвестиційні конкурси сім проектів, що перебувають на завершувальній стадії узгодження земельних питань і питань власності. «Ми плануємо до кінця року виставити на конкурс три проекти реконструкції нежитлових будівель, три проекти будівництва житлових будинків, зокрема, для тих, хто постраждав від афери «Еліта-Центр», а також проект наземного автоматизованого паркінгу як першого етапу будівництва транспортно-пересадочного вузла на одному з в’їздів до міста», — повідомив заступник голови Київської міськдержадміністрації й голова конкурсної комісії з залучення інвесторів Руслан Крамаренко. Він також додав, Київ за попередніми підрахунками впродовж п’яти-десяти років може залучити близько 30 мільярдів гривень майже в 500 інвестпроектів. Замголови КМДА також повідомив, що місто аналізує інвестпроекти, які не реалізуються інвесторами, і після проведення аналізу вирішуватиметься питання розриву таких договорів і залучення нових інвесторів. «Ми зараз перевірили проведені з 2003 року конкурси. Зараз працюємо над тим, аби розірвати ті угоди, які не реалізовуються, і знову винести їх на конкурс. Також розробляємо нові — зібрали у всіх міських службах пропозиції. На сьогодні їх налічується 502. Виноситимемо їх на конкурс в 2011 році», — сказав він.
«Турбоатом» до 2012 рокупостачить устаткування для Чарвакської ГЕС в Узбекистані
Єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій, ВАТ «Турбоатом» (Харків), до кінця 2011 року планує зробити постачання устаткування для Чарвакської ГЕС (Узбекистан). Як повідомила прес-служба підприємства, в листопаді «Турбоатом» виграв тендер ДАК «Узбекенерго» на постачання устаткування, а підписання контракту, вартість якого не розголошується, планується в поточному місяці. У рамках контракту для Чарвакської ГЕС планується постачання передтурбінного дискового затвора діаметром 5 м замість того, що був доставлений раніше. Термін постачання — 12 місяців. У прес-релізі наголошується, що і надалі є перспектива постачань енергоустаткування для узбецьких ГЕС. Підприємство бере участь в тендерах із реконструкції ГЕС-14 УП «Каскад Нижньо-Бозсуйських ГЕС».
Спиртового монополіста пропонують залишити у власності держави
Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, яким пропонується заборонити приватизацію «Укрспирта». Як повідомив міністр аграрної політики Микола Присяжнюк, уряд пропонує внести відповідні зміни до Закону України «Про перелік об’єктів права держвласності, які не підлягають приватизації». Нагадаємо, що в кінці липня поточного року уряд ухвалив рішення ліквідувати державний концерн спиртової і лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» і створити на його базі однойменне державне підприємство (ДП). Держпідприємство, що утворюється, віднесене до сфери управління Міністерства аграрної політики. Окрім підприємств колишнього концерну «Укрспирт», до нової структури мали увійти підконтрольні підприємства й об’єднання спиртової і лікеро-горілчаної промисловості Мінагрополітики. Уряд також уповноважив ДП «Укрспирт» здійснювати експорт і оптову торгівлю спиртом.