Будівництво Дарницького вокзалу в Києві буде відновлено наступного року
Будівництво Дарницького вокзалу в Києві буде відновлено вже в 2011 році. Про це минулої п’ятниці заявив міністр транспорту та зв’язку України Костянтин Єфименко за підсумками Колегії з питань безпеки на транспорті. «Сподіваюся, що вже наступного року ми зможемо почати будувати Дарницький вокзал... Нині ми на фінальній стадії і хочемо найближчим часом залучити інвестора на будівництво Дарницького вокзалу», — наголосив міністр. За його словами, було проведено серйозне корегування проекту. Зокрема збільшено корисну площу приміщення та прибрано високовартісний тунель, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Vimpelcom ltd. зробив ставку на «Київстар»
Активи російського ВАТ «Вимпелком» в Україні — ЗАТ «Українські радіосистеми» (УРС) і ТОВ «Голден Телеком» — працюватимуть під брендами ЗАТ «Київстар GSM», повідомив керівник української бізнес-одиниці Vimpelcom Ltd., президент «Київстару» Ігор Литовченко. «Нова об’єднана компанія працюватиме під брендами «Київстар», djuice і «Київстар бізнес», — розповів він. Бренд Beeline буде виведений з українського масового ринку 2011 року. «Вже від сьогодні ми запускаємо послугу національного роумінгу для абонентів Beeline, виводимо тарифні плани, вигідні для абонентів обох мереж», — додав він. Як зауважив маркетинговий керівник об’єднаного оператора Тарас Пархоменок, послуги мобільного зв’язку під брендом Beeline продаватимуться як «нішові», розраховані на туристів із країн, де Vimpelcom Ltd. працюватиме під цим брендом. «Вони продаватимуться в спеціальних зонах — в аеропортах, на вокзалах», — пояснив він. Керівництво новоствореної компанії також повідомило, що об’єднання українських активів Vimpelcom ltd. (ЗАТ «Київстар GSM», ЗАТ «Українські радіосистеми» і ТОВ «Голден телеком») займе не більше трьох років. «Усі процеси інтеграції, включаючи юридичні, будуть завершені до кінця 2013 року», — пояснив Литовченко. 2010 року почнеться програма переведення нинішніх абонентів Вeeline в мережу «Київстар», а 2011 року буде сформована єдина система обслуговування і продажу, почнеться процес об’єднання мереж мобільного зв’язку. Нагадаємо, що Vimpelcom Ltd. створена в квітні 2010 року і володіє 100% «Вимпелкому» та українських мобільних операторів «Київстар» і УРС. Основними акціонерами Vimpelcom є «Альфа-групп» (44,7%) і Telenor (36%), повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».
Польська компанія побудує в Житомирі завод гарячого цинкування металоконструкцій
Компанія «Полімекс-Мостосталь Україна», власником якої є польська будівельно-інженерна фірма Polimex-Mostostal S.A., 2011 року планує завершити будівництво нового заводу з антикорозійної обробки металоконструкцій методом гарячого цинкування в Житомирі. Як повідомляється на веб-сайті «Полімекс-Мостосталь Україна», завод потужністю 50 тисяч тонн конструкцій на рік стане найбільшими серед аналогічних підприємств в Україні. На заводі буде встановлене обладнання відомих світових виробників. Технологічна лінія буде оснащена ваннами розміром 13х1,6х3,3 метра, що дозволить оцинковувати металоконструкції габаритами 12,8х1,5х2,9 метра і максимальною масою дев’ять тонн. За інформацією голови Житомирської облдержадміністрації Сергія Рижука, оприлюдненою на сайті ОДА, інвестиції в будівництво заводу складуть 170 мільйонів гривень, на ньому планується створити 220 робочих місць. Гаряче цинкування — передовий метод, що дозволяє захистити готові металеві й сталеві конструкції від атмосферної, водяної та ѓрунтової корозії.
У Коломиї побудують деревопереробний комплекс вартістю 100 мільйонів євро
Австрійська деревопереробна компанія Holzindustrie Schweighofer GMBH із досвідом роботи на ринку деревопереробки понад 365 років, планує 2011 року побудувати деревообробний комплекс вартістю 100 мільйонів євро в місті Коломия Івано-Франківської області. Потужність комплексу, згідно з інформацією компанії, складе 500 тисяч кубометрів деревини на рік. На заводі перероблятимуть деревину хвойних порід діаметром від восьми сантиметрів і більше. Як повідомив голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, переробка деревини здійснюватиметься без відходів, оскільки при комплексі працюватиме на відходах деревопереробки електростанція. Для реалізації проекту компанія планує викупити земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 25 гектарів, на якій раніше розташовувалася нафтобаза. Продукцію українського деревообробного комплексу компанія планує поставляти як на внутрішній, так і зовнішні ринки: США, Азії, Європи, країн Близького та Середнього Сходу, Японії.
Чверть акцій «Київводоканалу» повернули у власність общини
Господарський суд Києва 21 жовтня 2010 року визнав незаконним відчуження 25,46% акцій ВАТ «АК «Київводоканал» (Київ) на користь приватної структури і повернув цей пакет акцій у власність територіальної общини Києва, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України. «Господарський суд Києва погодився з аргументами Генеральної прокуратури України про незаконність відчуження на користь приватної структури 25,46% акцій статутного капіталу ВАТ «АК «Київводоканал» і рішенням від 21.10.2010 задовольнив позов прокурора і повернув у власність територіальної общини столиці вказаний пакет акцій», — зазначається в повідомленні. Нагадаємо, після зміни в керівництві Києва влітку 2010 року стало відомо про продаж містом 2009 року своїх часток у холдинговій компанії «Київміськбуд» (80%), «Київводоканалі» (25,464%), «Київгазі» (28,46%) і «Київхімволокні» (51%). Всі операції було здійснено за схожою схемою: на аукціонах через Українську універсальну товарну біржу (УУТБ), де покупцем виступила ФК «Новий регіон». Уже відомо, що у випадку з «Київміськбудом» і «Київгазом» торговець потім перепродав ці акції офшорним компаніям. Генпрокуратура порушила кримінальні справи і оскаржила в Господарському суді угоди з продажу комунальних пакетів акцій.