Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

14 жовтня, 2010 - 00:00

Генпрокуратура просить визнати недійсними договори про купівлю-продаж газу РоcУкрЕнерго

Генеральна прокуратура України 15 вересня подала позов до Господарського суду Києва про визнання недійсними договорів купівлі-продажу 11 мільярдів кубометрів природного газу від 20 січня 2009 року між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» (РФ), повідомила прес-служба відомства у середу. У прес-релізі нагадується: НАК «Нафтогаз України» 20 січня 2009 року уклав із ВАТ «Газпром» і ТОВ «Газпром експорт» договір поступки права вимоги на стягнення заборгованості з RosUkrEnergo AG (Швейцарія) по зобов’язаннях перед «Газпромом» на суму 1,7 мільярда дол. При цьому, на підставі вказаних договорів і доручення екс-прем’єра Юлії Тимошенко, «Нафтогаз» неправомірно оформив право власності на 11 мільярдів кубометрів газу, що належав швейцарській компанії. «Згідно з цими договорами, «Нафтогаз України» продав і в цей же день купив у «Газпрому» зазначений природний газ за тією ж ціною. При цьому природний газ фактично не передавався і продовжував залишатися в підземних сховищах України», — зазначають у Генпрокуратурі. «Таким чином, вказані договори купівлі-продажу не були спрямовані на настання реальних правових наслідків, носили фіктивний характер і укладались лише з метою незаконного придбання НАК «Нафтогаз України» права на зазначений газ та його подальше розмитнення в Україні», — констатується в прес-релізі. Розгляд справи призначено на 21 жовтня.

ЄБРР виділить 175 мільйонів євро кредиту на нову ЛЕП від Запорізької АЕС

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділить НЕК «Укренерго» кредит під держгарантії у розмірі EUR175 мільйонів на будівництво повітряної лінії електропередач (ЛЕП) 750 кВ «Запорізька АЕС-Каховська». Як повідомили в представництві ЄБРР у середу, цей проект напередодні схвалила рада директорів банку. Передбачається, що кредитна угода буде підписана найближчим часом, додали в банку. В рамках проекту будівництва ЛЕП «ЗАЕС — ПС «Каховська» 750 кВ і підстанції «Каховська» 750/330/220 кВ планується також побудувати два відводи від існуючих ліній потужністю 330 кВ, провести реконструкцію підстанції «Новокаховська» 330/220 кВ і оптоволоконну лінію зв’язку. Загальна вартість проекту — до EUR449 мільйонів. Метою будівництва нової ЛЕП є зв’язок енергосистеми України з європейською енергосистемою UCTE, ефективніше використання існуючих потужностей найбільшої в країні Запорізької АЕС і задоволення зростаючого попиту на електроенергію в регіоні.

Греція зацікавлена в ремонті військових кораблів на українських підприємствах

Греція зацікавлена в ремонті малих десантних кораблів на повітряній подушці типу «Зубр» на українських підприємствах військово-промислового комплексу. Про це сказано в повідомленні прес-служби Міністерства оборони. Про таку зацікавленість Греції стало відомо під час зустрічі в Тирані (Албанія) міністра оборони Михайла Єжеля з міністрами оборони Греції Евангелосом Венізелосом, Сербії — Драганом Шутановацом, Болгарії — Аню Ангеловим. Єжель повідомив, що в ході зустрічі йшлося, в першу чергу, про розвиток двостороннього військово-технічного співробітництва, зокрема, щодо ремонту військової техніки, зробленої ще в радянські часи, і модернізації авіаційної техніки. «Ми одержали конкретні пропозиції в цьому напрямі. Зокрема, грецька сторона зацікавлена в ремонті й відновленні кораблів типу «Зубр», які Україна постачала Греції», — передає прес-служба слова Єжеля. Міністр оборони України виразив переконання, що реалізація подібних проектів у рамках двостороннього військово-технічного співробітництва дозволить Україні заробляти значні кошти й буде сприяти розвитку підприємств оборонно-промислового комплексу країни. Нагадаємо, що корабель «Зубр», що випускався на Феодосійському суднобудівному заводі «Море» (Крим) у другій половині 80-х років, призначений для прийому з берега підрозділів морських десантників із бойовою технікою, перевезення їх морем, висадження на узбережжя супротивника й вогневої підтримки десантних військ.

Міжнародна фінансова корпорація почала програму підвищення енергоефективності житла в Україні

Міжнародна фінансова корпорація (IFC, член групи Світового Банку) почала програму підвищення енергоефективності житлового сектору в Україні. Про це на круглому столі під час презентації проекту МФК «Енергоефективність у житловому секторі України» повідомила заступник керівника проекту Софія Лінн. Програма, розрахована на три роки, має інвестиційний та консультаційний напрямки, основними її цілями є підвищення комфорту життя українців і зниження енергоспоживання. Донором консультаційного напрямку є Швейцарія. Програма здійснюватиметься за такими напрямками, як законодавчий, освітній сектори та робота з фінансовими інститутами. Зокрема, програмою передбачено створення законодавчих та інституційних умов для залучення банківських кредитів для фінансування модернізації житла об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) тощо.

Газета: 
Рубрика: