Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

16 вересня, 2010 - 00:00

У Дніпропетровській області побудують три полігони твердих побутових відходів

У Дніпропетровській області буде створено три полігони твердих побутових відходів. Об’єкти вже будуються в Жовтих Водах і районних центрах Юр’ївці і П’ятихатки. В перших двох містах, згідно з заявою начальника Управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрія Білоусова, полігони планується ввести в експлуатацію вже цього року. У П’ятихатках же — лише до 2011 року. Також на стадії розробки сьогодні перебуває проект будівництва полігону для Дніпропетровська, Дніпродзержинська та Дніпропетровського району, оскільки вирішується питання про виділення земельної ділянки. На будівництво полігонів, за підрахунками, що були озвучені Білоусовим, у середньому знадобиться по шість мільйонів гривень на кожен. «Полігони в П’ятихатках і Юр’ївці з’являться за рахунок коштів обласних екологічних фондів, у Жовтих Водах — за рахунок Радіаційного фонду», — повідомив начальник Управління ЖКГ Дніпропетровської облдержадміністрації.

Проблему очисних споруджень Балаклави вирішить приватний інвестор

У Севастополі планують форсувати будівництво очисних споруджень Балаклави, повідомив голова адміністрації Севастополя Валерій Саратов під час брифінгу для журналістів. Розповідаючи про проблеми будівництва очисних споруджень Балаклави, він повідомив, що до цього часу існує три версії вирішення проблеми. «Це будівництво локальних очисних споруд у районі Федюхіних висот. Другий варіант — таке ж саме будівництво на базі очисних споруджень «Золотої балки». І третій — робити тунель і перекидати на Південні очисні споруди, при цьому потрібно враховувати, що ці очисні споруди необхідно капітально реконструювати», — зауважив Саратов. За словами губернатора, «будівництво очисних споруд планувалося із залученням приватного інвестора, з цією метою був проведений конкурс, виділені 50 гектарів землі інвестору на те, аби він побудував такі очисні споруди». «У нас ця проблема «горить». Сподіваюся, що впродовж місяця ми створимо інженерне креслення детального плану територій разом з інвесторами для того, аби залучити кошти, тим паче що для цього є юридичні основи», — додав Саратов.

Iнвестори «Буковелі» припиняють будівництво нового гірськолижного курорту

Інвестори гірськолижного курорту «Буковель» припинили реалізацію проекту будівництва аналогічного гірськолижного курорту на межі Івано-Франківської і Закарпатської областей у зв’язку зі спробою правоохоронних органів визнати недійсними факти придбання низки земельних ділянок через їхню занижену вартість. Як повідомляє прес-служба компанії «Скорцонера», власника курорту, інвестиції комплексу «Буковель» упродовж 2010—2011 років у його розвиток та будівництво нових об’єктів планувалося вкласти в розмірі 1,2 мільярда гривень. Планувалося побудувати нові готельні комплекси економ-класу на тисячу номерів, гірськолижні траси протяжністю 120 кілометрів та інші об’єкти.

Турки готові вкласти в українські дороги два мільярди гривень

Турецька компанія готова інвестувати в будівництво автомобільної дороги Одеса — Рені близько двох мільярдів гривень, повідомляє прес-служба Одеської обласної державної адміністрації (ОДА) із посиланням на голову ОДА Едуарда Матвійчука. «Це великий об’єм інвестицій. Аби всі розуміли: для будівництва траси з відгалуженнями і всіма мостами необхідно три мільярди доларів», — цитує Матвійчука прес-служба. При цьому він не уточнив назви турецької компанії. За прогнозами Матвійчука, будівництво дороги розпочнеться наступного року, нині завершується підготовка проекту. Матвійчук також повідомив, що окрім турецької компанії, проектом зацікавилися інвестори з Росії, Європи та Китаю. Загальна довжина майбутньої дороги складе 261 км.

Від підприємств комунальної теплоенергетики вимагають повністю сплатити за спожитий газ до кінця вересня

Дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» «Газ України» вимагає від підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) до кінця вересня повністю (стовідсотково) сплатити вартість природного газу, спожитого протягом 2008—2010 рр. Як повідомляється в прес-релізі компанії, станом на 13 вересня заборгованість теплопостачальних підприємств (без АЕК «Київенерго») за спожитий у 2008—2010 роках природний газ становить 4,68 мільярда гривень. За цей період найбільші борги — в підприємств ТКЕ Дніпропетровської (824 мільйони гривень), Донецької (785 мільйонів гривень), Харківської (741 мільйон гривень), Луганської (379 мільйонів гривень), Запорізької (240 мільйонів гривень), Одеської (226 мільйонів гривень), Житомирської (126 мільйонів гривень), Львівської (124 мільйони гривень), Київської (113 мільйонів гривень), Рівненської (100 мільйонів гривень) областей, а також АР Крим (140 мільйонів гривень). Столична енергокомпанія АЕК «Київенерго» заборгувала ДК «Газ України» за 2008—2010 рр. понад 521 мільйон гривень. Крім того, за природний газ, спожитий протягом опалювального сезону 2009—2010 рр. (з 01.10.09), підприємства ТКЕ розрахувалися лише на 79%. Заборгованість теплопостачальників перед «Газом України» за цей період перевищує 2,1 мільярда гривень, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Казахську нафту чекають на наших нафтопереробних заводах

Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» розраховує на те, що в рамках відновлення транзиту казахстанської нафти через Україну частина українських заводів, у тому числі Кременчуцький нафтопереробний завод (НПЗ, ПАО «Укртатнафта», Полтавська обл.), зможе отримати казахстанську нафту, повідомив журналістам голова НАК Євгеній Бакулін. «У нас недовантажені високотехнологічні заводи — Кременчуцький, Лисичанський, Одеський», — сказав він. У той же час він не уточнив передбачувані щорічні об’єми як транзиту нафти, так і її постачань на українські НПЗ. «До восьми мільйонів тонн або вище, — все залежатиме від того, як ми визначимося з подальшою переробкою й зробимо розрахунки, оскільки ці розрахунки проводяться з врахуванням відкриття нових родовищ у Казахстані до 2015 року. З врахуванням цього зараз ми й будуємо велику перспективну програму», — сказав він.

До 2020 року Україна освоїть повний цикл виготовлення ядерного палива

Підприємство з фабрикації ядерного палива має освоїти повний цикл виготовлення зборок до 2020 року. Як повідомив журналістам президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський у Києві в середу, освоєння технології поділене на ряд підетапів, зокрема, до 2013 року підприємство має освоїти технологію збірки, а надалі технологію виготовлення трубок, реконверсії урану, спікання паливних пігулок. «Головне завдання — освоєння виготовлення збірок. До 2015 року ми маємо повністю забезпечити нові блоки АЕС паливом», —повідомив він. Нагадаємо, міжвідомча конкурсна комісія з вибору технології створення в Україні підприємства по виготовленню ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000 на початку вересня визначила переможцем конкурсу ВАТ «ТВЕЛ» (РФ).

Газета: 
Рубрика: