Cadogan Petroleum має намір вкласти понад 6 мільйонів дол. в українські свердловини
Британська нафтогазова компанія з активами в Україні Cadogan Petroleum plc має намір інвестувати 6,33 мільйона дол. в буріння й тестування нових свердловин на території України, говориться в звіті компанії, оприлюдненому в четвер. Зокрема, у вересні компанія відновить буріння законсервованої 2009 року свердловини «Покровська 1» (Покровське газове родовище, Полтавська обл.). На ці цілі Cadogan планує витратити 2 мільйони дол., ще 2 мільйони дол. компанія вкладе в тестування свердловини, якщо це буде економічно доцільним. На спорудження інфраструктури свердловини, при отриманні позитивних результатів, знадобиться ще 3,5 мільйона дол. Окрім цього, Cadogan протягом найближчих трьох місяців має намір пробурити три нові свердловини на Дебеславецькому газовому родовищі (Івано-Франківська обл.). Вартість буріння цих свердловин становитиме 1,08 мільйона дол. Крім того, готуються сейсморозвідувальні роботи на свердловині, пробуреній 2009 року на Бітлянськом нафтогазовому родовищі (Львівська обл.). Ці роботи планується завершити до листопада поточного року, їхня вартість становитиме 1,25 мільйона дол.
Першу партію модернізованих Ан-32 Iндії передадуть із випередженням графіка
Минулої п’ятниці в Києві зробив свій перший політ перший Ан-32 індійських ВПС, який пройшов капітальний ремонт і модернізацію на потужностях державного підприємства «Завод 410 цивільної авіації» за участю «Держпідприємства Антонов» (обоє — Київ). Контракт на суму близько 400 мільйонів дол. на ремонт і модернізацію 103 літаків Ан-32 індійських ВПС підписали міністерство оборони Індії і «дочка» держкомпанії «Укрспецекспорт» — компанія «Спецтехноекспорт» — у липні 2009 року. Як повідомив у ході церемонії з нагоди першого польоту модернізованого літака гендиректор ДП «Завод 410 цивільної авіації» Сергій Подреза, роботи за контрактом ведуться українською стороною з істотним випередженням графіка. За даними українського виконавця контракту, перша дослідна партія модернізованих Ан-32 в кількості п’яти машин, які прибули до України в березні, після закінчення випробувань буде відправлено до Індії вже в листопаді, тоді як, згідно з графіком, передачу намічено на 2011 рік. Передачу другої партії модернізованих машин, які прибули до Києва в липні, намічено на січень 2011 року. Згідно з контрактом, в Україні буде модернізовано 40 літаків, остання техніка — на авіазаводі індійських ВПС BRD-1 в Канпуре (Північна Індія). Тим часом на ДП «Завод 410 цивільної авіації», який здійснює роботи з випередженням графіка, відзначають можливість більшого завантаження потужностей у рамках контракту.
У Криму в середині вересня мають намір запустити дві геліоелектростанції
Компанія «Актив Солар» (Київ) планує запустити дві геліоелектростанції потужністю 1 МВт і 1,5 МВт в Криму в середині вересня 2010 року. Як повідомив генеральний директор п’яти дочірніх компаній «Актив Солар» Сергій Колобов, надалі планується запуск ще трьох сонячних електростанцій. Колобов зазначив, що кожну електростанцію буде зареєстровано на окрему компанію, перші дві — на «Крайміа Солар 1» і «Крайміа Солар 2» (обоє — Сімферопольський район, АРК). До Національної комісію з регулювання енергетики вже подано заяви на видачу відповідних ліцензій для цих компаній, уточнив він. Нагадаємо, Кабінет Міністрів України постановою №682 від 30 липня звільнив від сплати мита і ПДВ ввезення до України двох сонячних електростанцій і комплектуючих до них. Згідно з текстом постанови, вартість двох електростанцій потужністю 1 МВт і 1,5 МВт становить 4,658 мільйона євро, кабелів до них — 100,696 тисячі євро.
Відкрито новий термінал Харківського летовища
У Харкові відкрили новий термінал летовища, реконструкція якого ведеться в рамках підготовки до міжнародного футбольного чемпіонату «Євро-2012». «Цей термінал — це символ початку розвитку цього надзвичайно цікавого регіону України — Слобожанщини», — зазначив присутній на церемонії відкриття терміналу минулої суботи Президент України Віктор Янукович. За його словами, будівництво такого об’єкту із залученням інвестицій дозволить відкрити для партнерів у світі не лише Харків, а й увесь схід країни. Янукович повідомив про те, що новий термінал з пропускною спроможністю 2 мільйони пасажирів в рік дозволить харківському летовищу пропускати в чотири рази більше пасажирів, аніж раніше.