Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

10 серпня, 2010 - 00:00

Підвищення безпеки українських АЕС профінансують європейські компанії?

Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» (Київ) розраховує залучити до EUR 1 мільярда за рахунок Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) й агентства Євросоюзу з атомної енергетики Euroatom на реалізацію програми підвищення безпеки українських атомних електростанцій (АЕС). За даними прес-служби підприємства, оцінна вартість реалізації зведеної програми підвищення безпеки вітчизняних АЕС оцінюється в EUR 1,45 мільярда. Необхідність часткового залучення таких коштів обумовлена відсутністю в тарифі компанії на відпуск електроенергії необхідних коштів для реалізації цієї програми. За даними НАЕК, до теперішнього часу програма пройшла державну експертизу з ядерної та радіаційної безпеки в Державному комітеті ядерного регулювання України і в міжнародній експертній організації Riskaudit. До зведеної програми увійшли всі програми, що існували в «Енергоатомі», з підвищення безпеки, включаючи рекомендації експерта МАГАТЕ. Її реалізація дозволить довести рівень безпеки українських блоків до національних і міжнародних вимог, а також забезпечить виконання в повному об’ємі міжнародних зобов’язань України з підвищення безпеки діючих АЕС. Крім того, модернізація і підвищення безпеки дозволить продовжити термін експлуатації енергоблоків АЕС, резюмують в «Енергоатомі».

«Врятований» банк має намір до кінця року наростити кредитний портфель на 40%

Підконтрольний уряду «Укргазбанк» (Київ) має намір збільшити кредитний портфель в 2010 році на 40%, зосередившись на наданні позик корпоративним клієнтам, повідомив голова правління кредитно-фінансової установи Анатолій Брезвін. За його словами, остаточне рішення з приводу орієнтирів діяльності банку буде затверджено на найближчому засіданні наглядової ради фінустанови. Банкір підкреслив, що одним з пріоритетів «Укргазбанку» є фінансування держпідприємств. В цілому, за його словами, банк має намір зосередитися на кредитуванні енергетики, металургії, харчовій промисловості, а також компаній з інших секторів з позитивною динамікою розвитку.

Мережу АЗС в Україні продали за 302 мільйони дол.

Російсько-британська ТНК-ВР в травні завершила операцію з покупки мережі АЗС «Вік Ойл» в Україні, говориться у звіті TNK-BP International за 2-й квартал 2010 року. Загальна сума операції склала 302 мільйони дол., включаючи 147 мільйонів дол. на виплату боргів придбаного активу. У документі наголошується, що ціна була розрахована, виходячи з вартості основних активів в 205 мільйонів дол., нематеріальні активи оцінені в 52 мільйони дол., гудвілл — 84 мільйони дол., зобов’язання — 71 мільйон дол. У звіті пояснюється, що до нематеріальних активів належать права на земельні ділянки та різні дозволи на експлуатацію АЗС. Гудвілл включає очікуваний синергетичний ефект після інтеграції купленого активу з роздрібним бізнесом групи. Раніше топ-менеджери компанії називали суму операції в 240—250 мільйонів дол. «Вік Ойл» володіє мережею, що складається з 118 АЗС, 8 нафтобаз і 122 земельних ділянок.

Американський зернотрейдер освоїть вітчизняне зерно

Найбільший внутрішній постачальник зерна в США і другий за величиною агрокооператив світу, CHS Inc., може отримати 120 мільйонів дол. в кредит від Європейського банку реконструкції і розвитку для розширення своєї діяльності в Україні, Росії та інших країнах регіону. Як йдеться в повідомленні ЄБРР, CHS має намір збільшити експорт з 1,5 мільйона тонн щорік до 4,6 мільйона тонн в 2013 році. Для цього американська компанія, що почала роботу в Європі 2007 року і що сьогодні займається купівлею зерна і олійних культур через місцеві дочірні компанії в Україні і Росії, має намір розширити свої операції на Південно-Східну Європу, Казахстан і, можливо, Туреччину. Передбачається, що ЄБРР виділить 40 мільйонів дол. відразу після схвалення проекту і ще 80 мільйонів дол. — з 2011 року. Рада директорів банку планує розглянути це питання на засіданні 14 вересня.

Міст через Південний Буг в Миколаєві побудують за рахунок японського кредиту

Державна служба автомобільних доріг України («Укравтодор») розраховує побудувати міст через Південний Буг в Миколаєві на дорозі М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ. Як повідомила прес-служба Миколаївської обласної державної адміністрації, проект планується реалізувати за рахунок засобів у рамках Програми офіційної допомоги розвитку від уряду Японії. Згідно з повідомленням, орієнтовна вартість будівництва моста складає 540 мільйонів дол. Кредитування здійснюватиметься японською стороною строком до 25 років з пільговим періодом п’ять-сім років під 1,4% річних. З жовтня 2010 р. по липень 2011 року планується провести експертизу на предмет доцільності будівництва мосту. В разі позитивних висновків, будівельні роботи можуть початися в першому півріччі 2012 року. Замовником будівництва виступить «Укравтодор».

М’ясопереробне підприємство випустить субпродукти та напівфабрикати

ВАТ «Кременчукм’ясо» (Полтавська обл.) 2011 року має намір ввести в дію цех з випуску виробів субпродуктів і напівфабрикатів. Потужність цеху складе 6 тонн виробів за зміну. «Ми реконструюємо бувші цехи з переробки птиці. Його площа складе одну тисячу 476,55 квадратних метрів. Реконструкція проводитиметься за рахунок власних коштів підприємства», — уточнюється в прес-релізі прес-служби підприємства. В той же час сума інвестицій на підприємстві не розголошується.

Газета: 
Рубрика: