Альфа-Банк пролонгував наданий КМДА кредит
У результаті переговорів між Альфа-Банком і Київською міською державною адміністрацією (КМДА) було прийнято рішення про пролонгацію кредиту розміром 750 мільйонів гривень, виданого КМДА в квітні 2009 року. Як наголошується в прес-релізі банку, завдяки готовності позичальника своєчасно й у повному об’ємі виконувати зобов’язання щодо обслуговування кредиту банк тричі планомірно знижував ставку. Із липня 2010 року ставка становить 16% річних. Згідно з прес-релізом, також досягнуто домовленості про реструктуризацію кредитів комунальним підприємствам міста: Київському метрополітену й Київпастрансу. У зв’язку з несвоєчасним виконанням зобов’язань цими позичальниками банк вдався до штрафних санкцій, підвищивши процентні ставки за кредитами. Тепер, згідно з умовами реструктуризації, ставки за кредитами знижено до ринкового рівня, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
В Одесі мають намір побудувати п’ятизірковий готель вартістю 100 мільйонів дол.
ТОВ «Мрія» (Одеса) має намір до 2014 року побудувати перший в Одесі п’ятизірковий готель, орієнтовна вартість проекту становить близько 100 мільйонів дол., повідомив архітектор проекту Володимир Глазирін. За його словами, готель «Імперіал» категорії «5 зірок» буде зведено по вул. Дерибасівській, 25, на місці колишнього готелю «Спартак». Узгодження проектної документації заплановано на кінець 2010 року, початок будівництва — на весну 2011. Планується, що в семиповерховому готелі на 267 номерів буде розміщено конференц-зали приблизно на одну тисячу осіб загальною площею близько 600 кв. м і ресторан на 330 місць. Проект також передбачає устаткування двох’ярусного підземного паркінгу на 125 машиномісць.
«Iнтерпайп» відкрив новий склад у Казахстані
Трубно-колісна компанія «Інтерпайп» відкрила новий склад трубної продукції в Атирау, що є новим етапом розвитку складської програми компанії в Казахстані, повідомляється в прес-релізі «Інтерпайпу» в понеділок. На сьогодні трубну продукцію компанії розміщено на складських майданчиках у Астані й Алмати. Можливості нового складу дозволяють переробляти до трьох тисяч тонн трубної продукції за місяць. Нині на склад відвантажено більше двох тисяч тонн труб. «Відкриття складського майданчика в Атирау дозволить нам не лише скоротити терміни постачань трубної продукції в західний регіон Казахстану, але й мінімізувати витрати клієнтів. Наша продукція має великий попит у цьому регіоні, тому відкриття складу дозволить нам максимально оперативно задовольняти запити клієнтів, пропонуючи новий рівень сервісу», — цитує прес-служба директора продажів труб сегменту широкого вжитку «Інтерпайпу» Віру Смаль.
«Турбоатом» завершив відвантаження устаткування для ГЕС у Китаї
Єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій — ВАТ «Турбоатом» (Харків) — відвантажив замовникові останній комплект лопатей на суму більше 18 мільйонів гривень для будівництва ГЕС Інь Пань у Китаї. Як повідомила прес-служба «Турбоатома» в понеділок, у рамках контракту між «Турбоатомом» і російським концерном «Силові машини» загалом «Турбоатом» поставив на ГЕС Інь Пань чотири комплекти лопатей (24 од.) для поворотно-лопатевих робочих коліс зразка Kaplan діаметром 8,6 м і одиничною потужністю 150 МВт. Нагадаємо, що контракт загальною вартістю понад 7,5 мільйона євро на постачання устаткування для ГЕС «Інь Пань» сторони підписали в березні 2008 року. У прес-службі також нагадують, що «Турбоатом» у рамках контракту з «Силовими машинами» працює над виготовленням устаткування для китайської ГЕС «Шеньсігоу». Згідно із домовленостями, підприємство поставить чотири поворотно-лопатевих робочих колеса діаметром 8,3 м для вертикальної гідротурбіни зразка Kaplan одиничною потужністю 165 МВт. У прес-службі зазначають, що завод уже виготовив і поставив замовнику два робочих колеса. До кінця липня «Турбоатом» планує випробувати й здати до відвантаження робоче колесо третього гідроагрегату. Вартість цього контракту перевищує 12 мільйонів євро.
На Тернопільщині будують елеватори з новими технологіями зберігання збіжжя
Наприкінці минулого тижня в Хоросткові Гусятинського району Тернопільської області група компаній «Мрія» розпочала будівництво елеватора на 50 тисяч тонн зерна. Щоб забезпечити відповідну сучасну технологію зберігання, зерносховище буде поєднане з насіннєвим заводом, який діє в Хоросткові. За словами керівника «Мрії», Героя України Івана Гути, запуск цього елеватора дасть можливість зберігати резервний і страховий насіннєві фонди один чи два роки, як це вимагає технологія і як це роблять в провідних країнах світу. «Насіння — це вже не просто сільськогосподарська продукція, а продукція, що має наукову складову», — наголошує Гута. Нині на підприємстві готові допомогти з насіннєвим матеріалом областям, врожаї яких найбільше постраждали від негоди. «Цього року склалися не зовсім сприятливі кліматичні умови в східній Україні, й я гадаю, що це буде нашим патріотичним обов’язком — частину насіння закупити в дослідній станції, підготувати на насіннєвому заводі й поділитися з хліборобами Харківської, Полтавської, Сумської областей», — зазначив Іван Гута. Нагадаємо, елеватор в Хоросткові — не перше велике сучасне зерносховище, яке будує група компаній «Мрія». Ще одне, ємністю 100 тисяч тонн зерна, здадуть в експлуатацію в грудні цього року в селі Деренівка Теребовлянського району, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.