«Турбоатом» постачатиме устаткування для Ростовської АЕС
У липні ВАТ «Турбоатом» уклало контракт на постачання конденсатора для енергоблоку № 3, що будується на Ростовській АЕС. Про це повідомляє прес-служба компанії. За умовами контракту «Турбоатом» здійснить постачання конденсатора з охолоджувальними трубками з титанових сплавів для турбіни потужністю 1 млн. кВт. Як повідомляється в прес-релізі, конденсатор має цілу низку конструктивних особливостей. Зокрема, вперше буде використано титан, раніше завод працював з мідно-нікелевими сплавами та неіржавіючими сталями. Трубки в протоки набиратимуться, розвальцьовуватимуться й обварюватимуться на підприємстві та в блоково-модульному виконанні поставлятимуться на монтажний майданчик станції. А технологія зварки титанових трубок з трубними дошками, плакованими титаном, відпрацьовуватиметься спільно з Інститутом електрозварювання ім. Є. О. Патона. «Турбоатом» також узяв зобов’язання виготовити устаткування відповідно до чинних нормативів і стандартів у атомній енергетиці Росії. Як підкреслив генеральний директор ВАТ «Турбоатом» Віктор Субботін, цей контракт є для підприємства знаковим і відкриває подальші перспективи на російському енергетичному ринку. «Найближчим часом «Турбоатом» візьме участь у тендерах на модернізацію енергоблоків Балаковської АЕС, Калінінської АЕС та інших російських станцій», — зазначив він. Терміни постачання устаткування для Ростовської АЕС — травень 2011 року. Пуск станції заплановано на листопад 2011 року, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Один із найбільших у світі сировинних трейдерів розвиватиметься на українському ринку за гроші ЄБРР
Європейський банк реконструкції й розвитку (ЄБРР) підписав кредитну угоду з Noble Resources Ukraine LLC, дочірньою компанією одного з найбільших у світі сировинних трейдерів Noble Group Limited, на суму 24 мільйони дол. для розвитку її бізнесу в Україні. Як наголошується в прес-релізі ЄБРР, фінансування надається у формі довгострокового кредиту і є доповненням до поновлюваної кредитної лінії в розмірі 50 мільйонів дол. Noble Resources Ukraine LLC у жовтні 2009 року. Noble Group має намір використовувати кредит для інвестування в розвиток зернової інфраструктури та переробних підприємств в Україні. Як повідомив журналістам Дієго Барберо, член ради директорів, директор глобального зернового бізнесу Noble Group в четвер у Києві, фінансування ЄБРР буде спрямовано на поповнення обігових коштів компанії з метою закупівлі сільгосппродукції, а також на розвиток інфраструктури зі зберігання сільгосппродукції та її переробки. За його словами, зокрема, Noble Group вивчає можливість розширення власних елеваторних потужностей, будівництва або придбання підприємств для переробки олійних культур. Окрім цього, Барберо повідомив, що розглядається можливість розвитку в Україні портової інфраструктури. Деталі цих проектів компанія доки не розголошує. Noble Group Limited — провідна компанія, що займається управлінням системою постачань сільськогосподарської продукції й інших сировинних товарів. Мережа компанії охоплює понад 150 офісів і підприємств у 38 країнах світу.
Україна хоче якнайскоріше замовити 10 корейських електропоїздів
«Укрзалізниця» готова замовити 10 міжрегіональних електропоїздів у «Hyunday Corporation» уже в цьому році. Про це 16 липня повідомив міністр транспорту та зв’язку Костянтин Єфименко на зустрічі з представниками «Hyunday Corporation» у Мінтрансзв’язку. Як повідомляє прес-служба Міністерства, сторони домовилися активізувати та пришвидшити підготовку відповідних документів щодо умов і термінів кредитування придбання електропоїздів Експортно-імпортним банком Кореї. «Для нас цей проект важливий і пріоритетний», — зазначив Костянтин Єфименко. Нагадаємо, що в липні 2009 року «Укрзалізниця» й «Hyundai Corporation» підписали меморандум про взаєморозуміння, в якому ішлося про постачання 10 електропоїздів та чотирьох дизель-поїздів. Передбачається, що експлуатація корейських електричок розпочнеться в 2012 році — оновлення залізничного рухомого складу відбувається в рамках підготовки та проведення в Україні Євро-2012, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
На вихідних через обмеження електропостачання зупинявся Лисичанський НПЗ
У ніч із 17 на 18 липня Лисичанський нафтопереробний завод (НПЗ, ЗАТ «ЛІНІК», Луганська обл.) було аварійно зупинено через повне припинення подачі електроенергії з боку ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», повідомляється в прес-релізі ТОВ «ТНК-ВР Коммерс» (Київ). До середини дня 18 липня енергопостачання підприємства було відновлено, постраждалих немає, всі об’єкти своєчасно переведено в безпечний стан, зазначено в повідомленні. Нині, згідно з повідомленням, фахівці «ЛІНІКа» почали тестування устаткування й пусконалагоджувальні роботи. За попередніми оцінками, для виходу на технологічний режим НПЗ буде потрібно чотири дні. «Енергетики несуть повну відповідальність за цю ситуацію. Вони повинні усвідомлювати, що раптові зупинки в багато разів підвищують знос устаткування й можуть призвести до аварій на установках», — цитує прес-служба президента «ТНК-ВР Коммерс» Сергія Лизунова. Він підкреслив, що вже не вперше завод стає «заручником дій енергетиків». «Ненадійна робота підстанції «Ювілейна», через яку здійснюється подача електроенергії на Лисичанський НПЗ, із завидною регулярністю підносить нам неприємні сюрпризи. Необхідно убезпечити стратегічне галузеве підприємство від подібних ризиків», — вважає Лизунов.