Iнвестори ставлять на онлайн ринок нерухомості
Днями в Києві американо-європейська інвестиційна група eVenture й українсько-польска Vivex Capital Group офіційно оголосили про свої інвестиції на суму 2,5 мільйона гривень в український інтернет-проект у сфері нерухомості address.ua. За словами інвесторів, останній привабив їх своєю спеціалізацією. Оскільки проект працює за принципом MLS — мультилістингової системи, що охоплює бази пропозицій різних агентств. Це єдиний інформаційний простір, однаково зручний як для професійних ріелтерів, так і споживачів. А на українському ринку нерухомості, за словами фахівців, досі була відсутня така загальна для всіх суб’єктів ринку й законодавчо підтримувана база даних об’єктів нерухомості, виставлених на продаж. «Ті лістинги, які зараз є у відкритому доступі, не витримують жодної критики, оскільки можуть містити до 70% оголошень з помилковою чи спотвореною інформацією», — стверджує генеральний директор і засновник проекту address.ua Максим Школьник. Українсько-польскі інвестори впевнені, що сегмент нерухомості буде одним з перших в економіці України, що оговтався від кризисної стагнації. Тому вважають його цікавим і перспективним для вкладів. А в Німеччині, за словами генерального директора еVenture Capital Partners Андреуса Хога, інтернет-портали сьогодні є відправною точкою при продажу чи купівлі нерухомості. Лідери цього сегменту інтернет-ринку стали важливими гравцями на ринку нерухомості, їх прибуток становить більше 100 мільйонів доларів на рік. За словами Хога, в Україні зараз спостерігаються ті ж тенденції й можливості, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Експорт вітчизняних автобусів збільшується
Один з найбільших суб’єктів автомобільного ринку України — корпорація «Богдан» — в травні 2010 року поставила на експорт 1.428 тисячі автомобілів під власним брендом Bogdan (у тому числі 62 авто Bogdan 2310 власної розробки), що на 67,6% перевищило аналогічний показник квітня 2010 року. Як повідомив прес-секретар корпорації Сергій Красуля, автомобілі переважно поставлялися до Росії (1,4 тисячі одиниць, у тому числі 51 Bogdan 2310), а також до Білорусії й Азербайджану. Красуля уточнив, що автомобілі, які корпорація почала експортувати до Вірменії, увійшли вже до червневих поставок. Нагадаємо, в травні корпорація скоротила на 18% виробництво легкових автомобілів порівняно з квітнем — до 1.266 тисячі одиниць. «Виробництво в травні до квітня скоротилося лише за рахунок того, що цього місяця було істотно менше робочих днів через велику кількість свят», — зазначив Красуля.
ЄБРР може виділити українському агрохолдингу 25 мільйонів дол. кредиту
Європейський банк реконструкції й розвитку (ЄБРР) може відкрити великому українському агрохолдингу «Мрія» кредитну лінію на суму до 25 мільйонів дол. для фінансування оборотного капіталу, повідомив прес-секретар представництва ЄБРР в Україні Антон Усов у вівторок. «Банк цього року робить дуже великий акцент на сільському господарстві. І даний проект є ще одним на підтримку українських аграрних підприємств», — сказав він. За словами Усова, загальна вартість проекту становить 50 мільйонів дол. Він нагадав, що цього року банк вже підписав угоду про кредитування UkrFarm Funding Limited, яка об’єднує близько 60 українських сільгосппідприємств і афільована з «Ренесанс Груп», і найближчим часом може схвалити ще три проекти в цьому секторі: «Нібулон», «Астарта» й «Миронівський хлібопродукт».
Російські атомники готові будувати в Україні паливний завод
Держкорпорація «Росатом» готова брати участь у виробництві ядерного палива на території України, добудовувати Хмельницьку АЕС і співпрацювати з українським «Турбоатомом», повідомив глава «Росатома» Сергій Кирієнко в прямому ефірі «Эхо Москвы». За його словами, найближчим часом очікується рішення щодо участі Росії в добудові двох блоків Хмельницької АЕС. Кажучи про співпрацю з українськими виробниками устаткування, Кирієнко відзначив харківський «Турбоатом», що випускає тихохідні турбіни, виробництво яких поки не налагоджене в Росії. «Інтеграцію з ним вибудувати доцільно. Купувати в категорії «треба, інакше не впораємося» — ні, ми обійдемося. Але якщо ми зуміємо вибудувати інтеграцію, у тому числі з харківським «Турбоатомом», це буде ефективніше, дешевше й швидше», — сказав глава «Росатома». Одним з напрямів співпраці України й Росії в атомній галузі також може стати фабрикація палива. Зараз «Росатом» використовує українські комплектуючі для твелів (тепловиділяючі складання), але в перспективі сторони можуть зайнятися спільним виробництвом палива, зазначив Кирієнко. «Ми обговорюємо як можливість входження українських партнерів до акціонерного капіталу одного з російських заводів, так і будівництво заводу на території України», — сказав він. Кирієнко нагадав, що Україна оголосила тендер на будівництво заводу з виробництва палива на своїй території. «Думаю, що ми зможемо дати найбільш конкурентоспроможну пропозицію з тим, щоб на території України розгорнути складальне виробництво твелів», — сказав глава «Росатома».
У Каневі не буде зернового терміналу
У Каневі не побудують термінал з відвантаження зернових та олійних культур. Таке рішення пов’язане зі збереженням природного ландшафту Канівського заповідника. Про це під час свого брифінгу заявив губернатор Черкаської області Сергій Тулуб. «Компанія «Нібулон» — поважний інвестор, який багато робить для розвитку агропромислового комплексу області, а також для розвитку транспортної інфраструктури, зокрема для річкового транспорту. Але я скасував розпорядження, згідно з яким «Нібулону» було надано низку земельних ділянок у користування, бо там мало місце порушення законодавства. Я з повагою ставлюся до культурної спадщини, яку має Канівщина», — пояснив свій учинок голова облдержадміністрації. У той же час він зазначив, що відкритий для подальшого спілкування із інвесторами: «Я готовий з ними зустрітися і обговорити можливості подальшої співпраці. Пропозиції, які не порушують законодавство і не впливатимуть згубно на ландшафт місцевості, вітатимуться», — наголосив губернатор, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.