Харцизький трубний завод увів в експлуатацію німецький гідропрес
Виробник нафтогазових труб великого діаметру з антикорозійним покриттям — Харцизький трубний завод (ХТЗ, Донецька обл.), що входить до групи «Метінвест», — ввів в експлуатацію новий гідропрес фірми UNIWELD Maschinenbau GmbH&Co.KG (Німеччина). Згідно прес-релізу компанії, з введенням в експлуатацію гідропресу повністю завершилися роботи з будівництва нової лінії виробництва одношовних товстостінних труб великого діаметру (ТВД) із сталі категорії міцності до Х80, загальна сума капіталовкладень в яку становила близько 260 мільйонів гривень. При цьому наголошується, що новий гідропрес дозволяє проводити випробування труб в діапазоні діаметрів 406 — 1422 мм із товщиною стінок 6,3 — 40 мм із максимальним тиском випробування 300 бар, що визначає його універсальність в розширенні сортаменту випробовуваних труб і забезпечує можливість оперативного переналагодження всіх механізмів для виробництва труб інших типорозмірів із мінімальними витратами часу та праці.
«Турбоатом» завершив постачання устаткування для в’єтнамської ГЕС Тхак Ба
Єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій — ВАТ «Турбоатом» — завершив постачання запасних частин для капітального ремонту гідротурбіни на гідроелектростанції (ГЕС) Тхак Ба у В’єтнамі. Як повідомила прес-служба «Турбоатома» у вівторок, 14 травня для участі в здачі-прийманні устаткування на підприємство прибула делегація генерального підрядника в’єтнамської акціонерної компанії Lilama10 на чолі з головою ради правління Нгуєном Дик Туаном. Згідно з прес-релізом, сторони також обговорили питання перспективної взаємовигідної співпраці «Турбоатома» і Lilama10. Зокрема, домовилися про участь підприємства в будівництві в’єтнамської ГЕС, де планується встановити три гідротурбіни поворотно-лопатевого типа одиничною потужністю 29 МВт і діаметром робочого колеса 4,7 м. Для участі в тендері «Турбоатом» протягом місяця підготує і направить замовникові техніко-комерційну пропозицію.
«Проблемний» банк нарешті може знайти нового власника
Сьогодні на засіданні експертно-аналітичної ради з питань участі держави в капіталізації банків буде прийнято рішення про подальшу долю банку «Надра» (Київ). Про це розповів міністр фінансів України Федір Ярошенко. Як повідомлялося раніше, співвласник газового трейдера RosUkrEnergo (Швейцарія), власник Group DF (Австрія) Дмитро Фірташ повідомив, що може стати інвестором банку «Надра» вже в травні-червні 2010 року. Group DF цікавилася покупкою цього банку ще в листопаді 2008 року. Заступник же глави Національного банку України (НБУ) Анатолій Шаповалов в квітні 2010 року повідомив, що обговорюється питання придбання урядом 50% плюс одна акція банку «Надра»: держава і приватна промислова група, яка зареєстрована в Австрії, можуть вкласти у фінустанову по п’ять мільярдів гривень.
Виробництво металу знижується через відсутність замовлень
Одне з найбільших металургійних підприємств України, Маріупольський металургійний комбінат (ММК) ім. Ілліча, вимушене знижувати виробництво металопродукції в травні через відсутність замовлень. «До кінця місяця ми розписали план, за яким 11,9 —12 тисяч тонн чавуну (середньодобове виробництво. — Авт.) і 14 тисяч тонн сталі, що набагато нижче, ніж їхнє виробництво в березні-квітні. І до цього мізерного плану у нас бракує ще близько 55 тисяч тонн замовлень», — сказав голова правління, генеральний директор ММК ім. Ілліча Володимир Бойко. Керівник меткомбінату також зазначив, що ситуація на підприємстві залишається досить складною, у тому числі через неповернення податку на додану вартість (ПДВ). «Оскільки виробничі потужності зараз недозавантажені, потрібно скористатися моментом і впорядкувати технологічне устаткування, щоб, як тільки з’являться замовлення, можна було б відразу вийти на нормальний рівень виробництва. Думаю, майбутній тиждень багато в чому визначить не лише те, як ми працюватимемо найближчого місяця, але й все літо», — підсумував Бойко.
«Укртелеком» виставлять на продаж у серпні
Україна має намір виставити всі належні державі 92,79% акцій ВАТ «Укртелеком» на конкурс із використанням відкритості пропозиції ціни з елементами аукціону. У наказі Фонду державного майна (ФДМ) від 13 травня, опублікованому в газеті «Відомості приватизації» в середу, зазначається, що конкурс планується оголосити в серпні цього року. Нагадаємо, що уряд почав підготовку «Укртелекому» до приватизації з кінця 90-х років минулого століття. Проте наразі вдалося провести лише пільговий продаж, а в державі, як і раніше, залишається 92,79% акцій підприємства. Попередній уряд Юлії Тимошенко намагався продати «Укртелеком» в 2008 році, закріпивши в держвласності 25%+1 акція. Тоді ціна однієї акції на ринку складала 1,04 гривні, з врахуванням чого початкова вартість 67,79% акцій компанії оцінювалася в 13,2 мільярда гривень. Потім ціна акцій знизилася, і уряд у квітні того ж року визначив початкову ціну цього пакету в 12 мільярдів гривень. Востаннє 67,79% акцій ВАТ «Укртелеком» планувалося виставити на аукціон у грудні 2009 року. Зараз акції державної компанії котируються за курсом 0,605 гривні за штуку, що дозволяє оцінити держпакет в 11,3 мільярда гривень.