В Алчевську відкрився завод із виробництва оцинкованої сталі
23 квітня у м. Алчевськ Луганської області відбулося урочисте відкриття одного з найсучасніших підприємств України з виробництва оцинкованої сталі та сталі з полімерним покриттям — заводу «Метали і полімери». Альфа-банк (Україна) став основним фінансовим партнером проекту, надавши проектне фінансування у розмірі понад 40 мільйонів доларів. Як повідомляється в прес-релізі банку, для придбання лінії безперервного оцинкування і лінії нанесення полімерних покриттів у жовтні 2008 року Альфа-банк підписав тристоронню угоду з Державним експортним кредитним агентством Австралійської Спілки «EFIC» і HSBC Bank plc (Лондон) про відкриття кредитної лінії у розмірі понад 14,6 мільйонів доларів терміном на три роки. Альфа-банк став першим фінансовим інститутом, який отримав гарантії від кредитного агентства «EFIC», що дозволило значно здешевити вартість фінансування. «Завод «Метали і полімери» побудовано менше ніж за два роки із застосуванням інноваційних технологій, які не мають аналогів в Україні, — цитується в прес-релізі голови Ради акціонерів ТОВ «Метали і Полімери» Володимир Рісухін, — нині в Україні випускатиметься оцинкований металопрокат і прокат з полімерним покриттям світового рівня якості. З виходом на проектну потужність — 100 тисяч тонн готового продукту в рік (після завершення першої черги) і 300 тисяч тонн у рік (після завершення другої черги проекту) — завод має намір забезпечити своєю продукцією 50% українського ринку». Завод стане одним із найбільших працедавців області, забезпечивши 312 нових робочих місць, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Податкові нюанси України віднадили від Львова Hewlett-Packard
Найбільший у світі виробник персональних комп’ютерів і принтерів — корпорація Hewlett-Packard Co. (HP, США) — в першому кварталі 2010 року відмовилася від планів будівництва у Львові власного ресурсного центру в Центральній і Східній Європі та Центральній Азії через невирішені питання оподаткування, повідомив директор департаменту «Адміністрація мера міста» Львівської міськради Олег Березюк. «Ми хотіли, аби до нас на ринок вийшла HP. Майже про все домовилися, і вони (місцеві IT-компанії) навіть були згодні, адже це ж конкуренти, в принципі, заходять. Ми разом з податковою інспекцією України працювали протягом чотирьох місяців. Скільки листів, скільки поїздок. Потрібно було змінити одну пропозицію в оподаткуванні, абсолютно непринципову. І вони цього не зробили, і HP пішла до Єгипту (...). Це речі, які не впливають на кількість податків, а впливають на термін податків. Непринципові дрібниці, які не вимагали змін Бюджетного кодексу, податкового законодавства», — сказав він. Березюк також підкреслив, що в разі реалізації планів HP йшлося про «великі гроші» — проект планувалося розвивати п’ять років.
Сумське НВО ім. Фрунзе розпочало відвантаження турбохолодильного устаткування російським газівникам
Один із провідних світових виробників устаткування для газової, нафтової та хімічної промисловості — Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання (НВО) ім. Фрунзе — розпочало відвантаження турбохолодильного устаткування за замовленням компанії «Газпром трансгаз Югорськ», що є дочірнім підприємством ВАТ «Газпром» (РФ). Як повідомила прес-служба Сумського НВО у вівторок, замовникові буде поставлено шість турбохолодильних агрегатів (ТХА) для оснащення нової станції охолоджування газу (СОГ-4) на Ямбурзькому нафтогазоконденсатному родовищі. Навесні 2009 року сторони уклали контракт на постачання цього устаткування, його вартість близько 30 мільйонів дол. За допомогою СОГ здійснюватиметься охолоджування газу, який транспортується, що необхідно при експлуатації газотранспортних об’єктів у літній період в умовах вічної мерзлоти. Вперше при виготовленні ТХА фахівці НВО ім. Фрунзе використовували газотурбінний двигун потужністю 8 МВт як привід. У прес-релізі наголошується, що компанія «Газпром трансгаз Югорськ» висловила зацікавленість у придбанні аналогічної продукції Сумського НВО для модернізації СОГ-1 і СОГ-3 на Ямбурзькому родовищі. У перспективі можливий запуск устаткування в серійне виробництво.
Трьох операторів на ринку скрапленого газу оштрафували на три мільйони гривень
Антимонопольний комітет України (АМКУ) ухвалив рішення оштрафувати ДК «Укргазвидобування», ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) і ВАТ «Укрнафта» на один мільйон гривень кожне за антиконкурентні погоджені дії на оптовому ринку скрапленого газу, використовуваного як моторне паливо, з вересня до кінця першої половини листопада 2009 року. Відповідне рішення комітет ухвалив на засіданні в Києві у вівторок. Згідно з результатами проведеного комітетом розслідування, вищезгадані компанії з вересня по листопад 2009 року підвищили ціни у великому опті на скраплений газ на 86—110%, ціна в гривнях піднялася від близько 3,5 тисяч гривень за тонну до восьми тисяч гривень за тонну. При цьому комітет зазначає, що українські ціни на скраплений газ завжди нижчі від світових, проте рівень восьми тисяч гривень за тонну перевищував світові ціни на сировину більше ніж на одну тисячу гривень на тонні. «Укртатнафта», «Укргазвидобування» і «Укрнафта» погодилися з висновками комітету. На засіданні АМКУ було зазначено, що штрафних санкцій відносно ТОВ ТНК-ВР «Коммерс» (Київ), ЗАТ «ЛІНІК» (Луганська обл.), «Нафтохімік Прикарпаття» (Івано-Франківська обл.) і НВК «Галичина» (Львівська обл.) не буде, не дивлячись на те, що вони виступали фігурантами в справі про різке підвищення цін на оптовому ринку скрапленого газу з вересня по листопад 2009 року. Зокрема, відносно «Нафтохімік Прикарпаття» і «Галичини» розслідування були припинені, оскільки вони фактично не впливають на ринок скрапленого газу.