Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

27 квітня, 2010 - 00:00

В Україні впроваджуватимуться стандарти ЄС із енергоефективної забудови

Німецьке товариство технічного співробітництва (GTZ), що діє від імені уряду ФРН, та приватна німецька компанія «ТЮФ Рейнланд Україна» заявили про свій намір співпрацювати в питанні впровадження в Україні механізмів сертифікації енергоефективності будівель і присвоєння відповідного знаку якості. Як йдеться в прес-релізі GTZ, у рамках запланованої співпраці європейські стандарти енергоефективного будівництва будуть впроваджені спочатку на двох пілотних будівельних об’єктах (в Києві та Полтаві), а згодом стануть основою для проектування, будівництва та експлуатації будівель у інших містах та допоможуть наблизити Україну до введення відповідних стандартів ЄС. 21 квітня Протокол про співпрацю підписали начальник управління міжнародного співробітництва та інвестиційного розвитку Міністерства регіонального розвитку та будівництва України Олександр Володін, директор зі стратегічного маркетингу компанії «ТЮФ Рейнланд Україна» д-р Уве Колодзій та керівник бюро GTZ в Києві Хольгер Нойвегер. «В Україні, як і в інших країнах, де ми представляємо німецький уряд, енергоефективність є центральною темою для співпраці», — цитується в прес-релізі Хольгер Нойвегер. «Метою нашого співробітництва є — на прикладі двох об’єктів довести, що енергоефективне будівництво в Україні можливе й важливе, відповідає національному законодавству та має великі перспективи», — продовжує д-р Уве Колодзій. Передбачається, що будуть максимально використовуватись енергозберігаючі матеріали та обладнання національного виробництва. Співпраця відбуватиметься у рамках проекту Федерального міністерства екології, захисту природи та реакторної безпеки ФРН «Енергоефективна забудова в Україні» та проекту «Будівля, сертифікована за системою TЬV». Окрім впровадження європейських стандартів енергоефективності у пілотних забудовах, проект також передбачає навчання причетних дійових осіб: архтекторів, проектувальників, представників муніципальних закладів та будівельних підприємств, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Тернопільський аеропорт незабаром знову запрацює

Перш за все у Тернополі відновлять авіасполучення зі столицею. Уже у травні двічі на тиждень, у понеділок і п’ятницю, — що обумовлено особливістю пасажиропотоку, — курсуватимуть авіарейси: вранці «Тернопіль — Київ (Жуляни)» і ввечері «Київ (Жуляни) — Тернопіль». А з третьої декади червня, під час курортного сезону, функціонуватиме авіарейс «Тернопіль-Київ(Жуляни) — Сімферополь». Відповідальність за діяльність летовища порівну беруть на себе Тернопільський аеропорт, авіакомпанія «Мотор-Січ», яка здійснюватиме перевезення літаком «АН-24», Тернопоільська ОДА і Тернопільська обласна рада. «Регулярні рейси з Києва до Тернополя та з Тернополя до Києва є вимогою часу і одним із стимулів розвитку нашого регіону. Тому мусимо командою, спільними зусиллями обласної влади, всіх зацікавлених сторін, сприяти реалізації цього проекту», — зазначив на нараді з питань відновлення роботи аеропорту голова Тернопільської ОДА Ярослав Сухий. Аби узгодити питання авіаперевезень, до Тернополя прибув директор авіакомпанії «Мотор Січ» Геннадій Маслов. Представники КП «Тернопільавіаавтотранс» поінформували — летовище готове до прийому літаків, ведеться реконструкція приміщень, необхідних для повноцінного функціонування аеропорту, визначено місце перебування та відпочинку льотного екіпажу авіакомпанії «Мотор-Січ». Наразі узгоджуються ціни на квитки, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

У розвиток Кримського винно-коньячного заводу планують інвестувати 12 мільйонів гривень

Один із найбільших виробників алкоголю в Україні — компанія «Олімп» — планує в поточному році інвестувати 12 мільйонів гривень у розвиток Кримського винно-коньячного заводу «Бахчисарай», який їй належить. «У 2010 році ми плануємо інвестувати в Кримський винно-коньячний завод 12 мільйонів гривень. 2009 року інвестиції склали 17 мільйонів гривень», — повідомила генеральний директор компанії «Олімп» Юлія Самойлова на прес-конференції в Києві. Передбачається, що кошти будуть використані, зокрема, на встановлення нового устаткування з перекурювання виноматеріалів на коньячний спирт, модернізацію процесів прийому і переробки винограду. Директор з виробництва компанії «Олімп» Володимир Сорочинський повідомив, що цього року також заплановано інвестиції у розмірі восьми мільйонів гривень у придбане компанією в минулому році сільськогосподарське підприємство в АРК. Зокрема, кошти вкладатимуть у відновлення вже існуючих і висаджування нових виноградників.

Городенківський цукровий завод має відновити роботу у вересні

Сільськогосподарська група компаній «Мрія» (Тернопільська обл.) планує викупити майновий комплекс Городенківського цукрового заводу (Івано-Франківська обл.) і відновити його роботу з 1 вересня 2010 року. «Зараз ми завершуємо процес купівлі заводу. Є певні труднощі, тому що там є чотири власники. Завод 1 вересня буде запущено, працюватиме», — сказав голова наглядової ради агрохолдингу «Мрія» Іван Гута на нараді з питань відновлення виробництва цукру в Івано-Франківської області в середу. За словами Гути, на базі заводу буде створено акціонерне товариство і протягом трьох років проведено його капітальний ремонт.

Газета: 
Рубрика: