На внутрішніх залізничних маршрутах додалося чотири нові поїзди
Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») із введенням в дію нового графіка руху потягів на 2010 — 2011 рр. з 30 березня поточного року запускає чотири нові потяги на внутрішніх маршрутах. Як повідомила прес-служба «Укрзалізниці», зокрема, передбачено запуск потягів № 255/256 сполученням Харків — Київ, № 539/540 сполученням Київ — Івано-Франківськ, № 545/546 Дніпропетровськ — Львів, № 589/590 Київ — Генічеськ. Згідно з прес-релізом, розклад у новому графіку вміщує лише 364 пари потягів: 198 —внутрішнього сполучення, 21 — міжнародного і 145 — з країнами СНД. Із них 68 пар фірмових потягів: 60 — внутрішнього сполучення і вісім — міждержавного. Із загальної кількості потягів 251 пара потягів нового графіка (69%) має категорію «швидких». «Укрзалізниця» також скасовує ряд поїздів, які не мали достатнього попиту у пасажирів, зокрема: №155/156 Київ — Одеса, № 221/222 Москва — Адлер (формування РЗ) № 227/228 Санкт-Петербург — Новоросійськ (формування РЗ), № 237/238 Москва — Анапа (РЗ), №257/258 Красноярськ — Сімферополь (РЗ), № 265/266 Нижній Тагіл — Сімферополь (РЗ), № 698/697 Херсон — Нововесела.
Вітчизняні фармацевти планують заробити в Росії до 30% річного доходу
Фармацевтична корпорація «Артеріум» (Київ) розраховує в перспективі отримувати від продажу лікарських засобів у Російській Федерації до 30% загального річного доходу, повідомив головний виконавчий директор корпорації Денис Гарцилов на прес-конференції в Києві. «За умови, що нам удасться активно працювати на російському ринку, в нашій стратегічній програмі Росія має, з погляду на зростаючі доходи компанії, отримувати до 30% прибутків», — сказав він. За словами Гарцилова, зараз корпорація продовжує реєстрацію в Росії свого препарату «Тіотріазолін». Після того, як «Артеріуму» вдасться зареєструвати в РФ щонайменше два препарати з ТОП-5 брендів корпорації («Тіотріазолін», «L-лізина есцинат», «Уролесан», «Герпевір» і «Тіоцетам»), вона має намір відкрити в цій країні своє представництво. Гарцилов також повідомив, що корпорація в майбутньому планує активно виходити на ринки БРІК, проте відзначив: доки через суттєві витрати на реалізацію таких планів вихід на ринки Бразилії, Індії та Китаю залишається лише на рівні розробок. «Ми часто замикаємося на Європі (...) Але є зростаючі ринки, ринки БРІК. Ми сьогодні можемо туди реалізовувати продукцію, але, знову ж таки, потрібні суттєві витрати», — сказав Гарцилов.
Кияни поскаржилися на відключення аналогового ТБ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планує завершити позапланову перевірку діяльності оператора кабельного телебачення «Воля» в Києві протягом двох тижнів. Про це повідомив голова Нацради Володимир Манжосов на прес-конференції. «Враховуючи соціальне напруження з цього питання (відключення аналогового телебачення у населення. — Ред.), ми попросили наш апарат здійснити перевірку в найкоротші терміни — протягом двох тижнів — і після цього на засіданні Нацради ми будемо готові розглянути результати перевірки», — повідомив він. Заступник голови Нацради Лариса Мудрак повідомила, що така позапланова перевірка була призначена у зв’язку з надходженням до Нацради великої кількості звернень, а також відповідного листа Антимонопольного комітету України. Зокрема, за її словами, до Нацради надійшло не менше вісьми письмових скарг із цього приводу, а також значна кількість телефонних дзвінків від громадян у зв’язку з відключенням аналогового телебачення компанією «Воля».
На початку червня відновить роботу Запорізький завод напівпровідників
ВАТ «Завод напівпровідників» (Запоріжжя) відновить роботу з виробництва кремнію і трихлорсилану для потреб сонячної електроенергетики на початку червня 2010 року, повідомив на брифінгу в Києві перший віце-прем’єр Андрій Клюєв, який є одним із співвласників підприємства. «Під час кризи, гадаю, — це найбільше будівництво в Україні. Я вас усіх запрошую на відкриття цього заводу на початку червня... Це фактично величезний хімкомбінат, і на ньому виробляється п’ятий переділ (кремнію. — Ред.) — це вже Hi-Tech», — зазначив Клюєв. ВАТ «Завод напівпровідників» створено у січні 2002 року шляхом виокремлення зі складу комунального підприємства «Запорізький титаномагнієвий комбінат». Підприємство спеціалізується на виробництві кремнію монокристалічного, полікристалічного, трихлорсилану, епітаксиальних структур.
У термінали порту «Південний» інвестують 30 мільйонів євро
Одна з найбільших стивідорних компаній в Україні, яка оперує термінальними потужностями в морському торговельному порту «Південний» — ТОВ «Трансінвестсервіс» (ТІС, Одеська обл.) — має намір 2010 року інвестувати 30 мільйонів євро в розвиток термінальних потужностей. Як повідомив генеральний директор ТІС Андрій Ставніцер на прес-конференції в Києві, зокрема, компанія планує вкласти близько 14 мільйонів євро в будівництво другої залізничної колії на перегоні між станціями «Чорноморська» і «Берегова» довжиною 26 км. «Я сподіваюся, що до кінця року ми закінчимо цей перегін», — сказав він. Як повідомив присутній на прес-конференції директор контейнерного терміналу ТІС Андрій Кузьменко, зараз побудовано 8 км другої колії. За його оцінками, відкриття другої колії дозволить наростити пропускну спроможність даної ділянки з 20 пар потягів на добу до 40 пар потягів на добу. Окрім цього, компанія 2010 року вкладатиме кошти в розвиток вугільного та контейнерного терміналів. За прогнозами Ставніцера, обсяг перевалки вантажів всіма терміналами ТІС за підсумками 2010 року може досягнути 18 мільйонів тонн.