П’ятнадцять українських пасажирських вагонів поїдуть до Білорусі
ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» (КВБЗ, Кременчук Полтавської обл.) 2010 року планує поставити в Білорусь 15 пасажирських вагонів, повідомив голова правління підприємства Євген Хворост минулого тижня. «Цього року ми підписали контракт на постачання 15 вагонів. Замовлення невелике — в Білорусі дещо погіршилася ситуація», — сказав він. За словами голови правління, з початку поточного року завод уже поставив білоруській залізниці два пасажирські вагони. 2009 року Білорусь придбала в Крюківського вагонобудівного заводу близько 30 пасажирських вагонів. Крім того, Хворост повідомив, що Білорусь цього року замовляє вантажні вагони в Крюківського вагонобудівного заводу: щомісячно поставляють близько 40—50 вагонокомплектів. У той же час він відзначив, що підприємство розраховує одержати цього року замовлення на виробництво пасажирських і вантажних вагонів від «Укрзалізніці». «Українська залізниця має намір придбати 2010 року наші вагони. Ми розраховуємо, що вони куплять близько 60 пасажирських вагонів і тисячу вантажних, але це буде залежати від обсягів фінансування. Рішення ще не прийняте, переговори тривають», — додав він.
На вітчизняному ринку автобусів середнього класу — поповнення
Компанія «ТДЦ-Авто», що входить до структури корпорації «УкрАвто», почала реалізацію в дилерській мережі міських автобусів середнього класу ZAZ А10С із низькою підлогою, випуск яких освоїли на заводі корпорації в Іллічівську (Одеська обл.). Згідно з інформацією на веб-сайті компанії, автобус оснащено двигуном DEUTZ Євро-3 й автоматичною коробкою передач ZF. Він розрахований на перевезення 62 пасажирів (зокрема, 24 сидячих місця). Найближчим часом компанія планує також розпочати продаж автобусів А10 у модифікаціях «передмістя» й «турист». Раніше корпорація виробляла лише автобуси малого класу I-VAN, створені на базі індійської ТАТА. Виробництво автобусів середнього класу в Україні освоїли також корпорації «Богдан» й «Еталон».
У Миколаєві створили енергоефективний газотурбогенератор
Відомий у світі розробник і виробник газотурбінного устаткування українське держпідприємство «Науково-виробничий комплекс газотурбінобудування (НВКГ) «Зоря-Машпроект» (Миколаїв) завершив роботи зі створення нового перспективного газотурбогенератора (ГТ) потужністю 5МВт. Як повідомили в прес-службі компанії, розробку ГТ, в основу якого покладено принципово нову конструктивну схему, здійснено в рамках контракту з одним з іноземних партнерів НВКГ в Азійсько-Тихоокеанському регіоні (АТР). Умови й деталі контракту не розголошують. Як відзначили в прес-службі, нові технологічні вирішення автономного джерела електроенергії забезпечують 32-відсоткову енергоефективність порівняно з наявними аналогами. За даними компанії, нова енергоустановка може користуватися попитом серед замовників, зокрема для використання в місцевостях із відсутністю альтернативних джерел енергії: при освоєнні нових територій, розробці родовищ і тому подібне. На сьогодні зібрано перший двигун серії та завершено всі етапи випробувань. Відвантаження першого ГТ іноземному замовникові заплановане на весну, другого — до кінця року, повідомили в прес-службі.
Шебелинський газопереробний завод зупиниться на двотижневий ремонт
Імовірно в другій половині травня цього року Шебелинський газопереробний завод (ГПЗ, Харківська обл.) зупиниться на плановий ремонт, повідомив прес-секретар ДК «Укргазвидобування» Геннадій Кобаль. За його словами, ремонт заводу заплановано провести протягом двох тижнів. Інших подробиць Кобаль не повідомив. Шебелинський ГПЗ, що його експлуатує «Укргазвидобування», дочірня компанія НАК «Нафтогаз України», за аними Міністерства палива й енергетики України в січні-лютому 2010 року переробив 106,4 тисяч тонн газоконденсату, що на 15,8% менше, ніж за аналогічний період 2009 року.
У Вінниці в травні розпочнуть будівництво чотирьох нових будинків
Концерн «Поділля» (Вінниця) планує в травні 2010 року розпочати будівництво чотирьох житлових будинків на 600 квартир у восьмому кварталі однойменного мікрорайону в Вінниці, повідомили в прес-службі концерну. За даними прес-служби, фундаменти цих будинків уже закладено. Усього у восьмому мікрорайоні заплановано будівництво 16 будинків і школи. Нині компанія продовжує забудову сьомого кварталу мікрорайону, який об’єднує три будинки й дитячий садок. Здача житлових будинків запланована на квітень, червень і вересень поточного року. Уведення в експлуатацію дитсадка на 280 місць — на 2011 рік. Завершення будівництва всього мікрорайону заплановане на 2013—2014 рр.
Курятини українського виробництва побільшає
Один із найбільших в Україні виробників м’яса птиці — компанія «Миронівський хлібопродукт» («МХП», Київ) — планує збільшити виробництво на 20,9%, або 57 тисяч тонн до 330 тисяч тонн в 2010 порівняно з 2009 роком. Про це сказано в повідомленні компанії. 2009 року компанія продала 100% виробленої продукції і цього року планує продовжити нарощування виробництва, тому що очікує, що попит на курятину на внутрішньому ринку зростатиме. «В 2010 ми очікуємо, що виробництво досягне 330 тисяч тонн», — сказано в повідомленні. Компанія нагадала, що цього року планує розпочати будівництво комплексу у Вінницькій області, а також за рахунок збільшення банку сільгоспземель до 300 тисяч га протягом кількох років наростити виробництво зерна. Так, за даними «МХП», уже в 1 кварталі цього року виробництво курятини, порівняно з аналогічним періодом 2009 року, зросло на 50%.