У Білій Церкві скаржаться на демпінг білоруських шин
За результатами скарги найбільшого українського виробника шин — ЗАТ «Росава» (Біла Церква Київської обл.) — Україна почала антидемпінгове розслідування імпорту пневматичних гумових шин для легкових автомобілів із Білорусі. Про це сказано в повідомленні Міжвідомчої комісії із міжнародної торгівлі (МКМТ), опублікованому в газеті «Урядовий кур’єр». Відповідно до скарги, доля «Росави» в загальному виробництві вказаної продукції в Україні з 1 січня 2007 року по 30 вересня 2009 року перевищувала 90%. Як зазначає підприємство, в січні-вересні 2009 року шини в Білорусії продавалися за ціною 25 дол./шт., а їхня експортна ціна в Україні складала 18,2 дол./шт., демпінгова маржа дорівнювала 40,7%. «Росава» стверджує, що обсяги ввезення до України білоруських шин за дев’ять місяців 2009 років виросли на 5,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 років, і на 18,5% — у порівнянні з дев’ятьма місяцями 2008 років. При цьому зростання їхнього імпорту з Білорусі за 9 місяців минулого року виросло на 75,22% у порівнянні з 9 місяцями 2007 року, і на 10,4% — в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року. У той же час у повідомленні комісії вказується, що рентабельність продукції ЗАТ «Росава» за 9 місяців 2009 років скоротилася на 60,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року, і на 0,2% — у порівнянні з дев’ятьма місяцями 2008 років.
Машинобудівні інвестиції
Одне з провідних підприємств важкого машинобудування України — ЗАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» (НКМЗ, Краматорськ Донецької обл.) — 2010 року планує інвестувати в розвиток виробництва понад 440 мільйонів гривень, повідомила прес-служба НКМЗ. Таке рішення було ухвалене на загальних зборах акціонерів ЗАТ минулого тижня. Згідно прес-релізу, за період 2006-2009 рр. у рамках комплексної програми технічного переозброєння підприємство інвестувало 1,25 мільярда гривень власних засобів. Зокрема, 2009 року інвестиції НКМЗ у розвиток склали 272,866 мільйона гривень. Поточного року, зокрема, у другому кварталі, планується запустити новий ковальсько-пресовий цех №3, а у механоскладальному виробництві передбачається ввести в експлуатацію 13 од. нового і шість одиниць модернізованого устаткування.
У Росії розпочато продаж українських легкових автомобілів
Один із найбільших операторів автомобільного ринку України — корпорація «Богдан» — поставила 120 автомобілів під власним брендом на адресу одного з офіційних дистриб’юторів ТМ Bogdan у Росії — компанії «Система Авто», яка 22 березня розпочала реалізацію цих автомобілів у своїй дилерській мережі. Як повідомила прес-служба корпорації, наступна партія автомобілів (300 од.) уже готується до відправки на адресу цього дистриб’ютора. Згідно повідомлення, загалом поточного року через дилерську мережу компанії «Система Авто», договір з якою про дистрибуцію автомобілів Bogdan був підписаний у лютому 2010 року, корпорація планує реалізувати приблизно 10 тисяч автомобілів.
Посівні площі в Україні набирають популярності
Велика компанія з первинного землеробства в Україні та Польщі — Continental Farmers Group plc — 2010 року має намір збільшити площу під урожаєм на 23%, або до 16 тисяч га в порівнянні з 13 тисячами га 2009 року, йдеться у звіті її великого акціонера Origin Enterprises plc. Continental Farmers добилася дуже хорошого операційного прогресу за звітний період, також було здійснено подальшу експансію і розвиток українських операцій, — наголошується в документі, який підбиває підсумки роботи компанії з серпня 2009 року по січень 2010 року. У звіті не уточнюється розподіл земельного банку Continental Farmers між Польщею та Україною, але на момент придбання 2008 року Origin 20% акцій Continental Farmers, на долю українських земель припадало 87,8%. У документі говориться, що у звітні півроку показники врожайності в обох країнах були дуже хорошими як по пшениці, рапсу, кукурудзі, так і картоплі та цукровому буряку. Origin зазначає, що з розширенням посівних площ Continental Farmers дістала можливість гнучко структурувати сівозміни для максимізації доходів.
Ринок послуг фіксованого інтернет-доступу поповнив «Київстар»
Найбільший в Україні оператор мобільного зв’язку — ЗАТ «Київстар GSM» — почав надавати послуги фіксованого інтернет-доступу в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Харкові, Львові, Сімферополі, Одесі. Як повідомляється в прес-релізі оператора в понеділок, на початковому етапі його мережа, побудована з врахуванням технології FTTB (fiber-to-the building — оптика у будинок), охоплює понад 4 тисячі будинків і близько 0,5 мільйона квартир. «Київстар» запропонував абонентам тарифні плани без обмеження обсягу трафіку, які передбачають, проте, різну швидкість з’єднання — від 2 Мбіт/сек до 20 Мбіт/сек, від якої, у свою чергу, залежить абонентська плата. Сегмент широкосмугового інтернет-доступу є найбільш динамічним на українському телеком-ринку. За даними дослідницької компанії iKS-Consulting, кількість абонентів широкосмугового інтернет-доступу в Україні збільшилася на 54% і перевищила 2 мільйони осіб, а доходи від послуг за підсумками 2009 року склали 2,6 мільярда гривень.
Українська федерація страхування ініціює створення Аграрного страхового бюро
Українська федерація страхування (УФС) ініціює створення Аграрного страхового бюро. Про це сказано в повідомленні УФС. Федерація зазначає, що потреба в створенні такого об’єднання обумовлена необхідністю консолідувати зусилля держави, сільськогосподарських товаровиробників і страховиків для побудови ефективної системи страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Основною метою діяльності бюро мають стати розвиток прозорого, ефективного й платоспроможного ринку страхування сільськогосподарської продукції; забезпечення високого рівня послуг зі страхування сільськогосподарської продукції; захист інтересів членів бюро. Для забезпечення балансу інтересів і стабільності останнього в проекті статуту передбачено диференціацію кількості голосів членів бюро при голосуванні на загальних зборах залежно від розміру зібраних за попередній період страхових премій за всіма видами страхування, а після впровадження відповідного обліку — страхових премій зі страхування сільськогосподарської продукції. Статут також передбачає встановлення вимог для потенційних членів об’єднання. Федерація пропонує учасникам страхового ринку увійти до складу засновників бюро.
У Бучі відкриють новий торговельний центр
Девелоперська компанія «Драгон Девелопмент», що є підрозділом інвестиційної київської компанії «Драгон Капітал», 27 березня відкриє регіональний торгівельний центр «Модуль» у місті Буча Київської області. Як повідомляється в прес-релізі «Драгон Девелопмент», загальний об’єм інвестицій у будівництво ТЦ «Модуль» склав понад 22 мільйони дол. Інвесторами виступили Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), шведський інвестфонд East Capital та компанія «Драгон Капітал». Загальна площа ТЦ «Модуль» складає близько 25 тисяч метрів квадратних. У повідомленні наголошується, що цей проект реалізований компанією «Драгон Девелопмент» у рамках проекту зі створення мережі з 12 торгівельних центрів в Україні, і став шостим об’єктом у цій мережі. Раніше «Драгон Девелопмент» відкрила ТЦ у Борисполі, Луцьку, Львові, Сімферополі та Кременчуці.