Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

18 лютого, 2010 - 00:00

Трьох нафтотрейдерів оштрафовано за зловживання на ринку

Житомирське обласне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) оштрафувало нафтотрейдерів ТОВ «Альянс Холдинг», ТОВ «Торговий дім «Континіум Галичина» і ПІІ «ЛУКОЙЛ-Україна» на загальну суму 42 тисячі гривень. Згідно з повідомленням комітету, компанії оштрафовані за антиконкурентні погоджені дії. Як встановлено, з 17 січня по 20 лютого 2009 року вказані компанії одночасно підвищили ціни до необѓрунтованого рівня на бензини марки А-92 і А-95, а також на дизельне пальне.

Торік понад третина українських банків збитково працювала

Чистий збиток 2009 року зафіксований у 35% усіх банків, що діяли в Україні, повідомив Національний банк України (НБУ) на офіційному веб-сайті. Сукупний чистий збиток 179 банків, що функціонували в Україні, 2009 року досяг 31,492 мільярда гривень, тоді як за підсумками 2008 року сальдований чистий прибуток 182 діючих кредитно-фінансових установ склав 7,304 мільярда гривень. Сумарний негативний фінансовий результат української банківської системи за четвертий квартал 2009 року виріс на 50,4%, або на 10,548 мільярда гривень. Із 18 найбільших банків чистий збиток 2009 року отримали 12 фінустанов: сукупний чистий збиток цієї групи банків склав 2009 року 17,033 мільярда гривень, або 54,1%, від загального негативного фінрезультату банківської системи. При цьому сукупні активи найбільших фінустанов складали за підсумками 2009 року 69,4% (606,25 мільярда гривень) від загальної суми активів за системою банків (873,45 мільярда гривень). Найбільший чистий збиток у цій групі зафіксований за підсумками минулого року в Сведбанку (4,342 мільярда гривень) і «Родовід Банку» (4,216 мільярда гривень), тоді як найбільший прибуток показали найбільший за активами Приватбанк (1,05 мільярда гривень) і державний Ощадбанк (693 мільйони гривень).

До кінця року в Києві відкриються п’ять суші-ресторанів і три-чотири фітнес-клуби

Група компаній (ГК) Sport Life, що керує мережею фітнес-клубів, а також мережею ресторанів та суші-барів «Євразія» в РФ та Україні, планує до кінця 2010 року відкрити в Києві п’ять суші-ресторанів «Євразія», розширивши тим самим столичну мережу до дев’яти об’єктів, повідомив засновник групи Дмитро Єкимов. «На сьогодні в Києві працюють чотири ресторани. «Євразій» до кінця року буде відкрито ще п’ять», — зауважив він. За словами Єкимова, інвестиції у відкриття цих п’яти ресторанів складуть близько 3 мільйонів дол. Він також повідомив, що група планує нинішнього року відкрити в Києві три-чотири фітнес-клуби, інвестувавши в них близько 40 мільйон дол. «Цього року відкриється три або чотири клуби — залежно від того, як встигнемо. Відкриття в Протасовому Яру заплановане на квітень, на Харківському масиві — на вересень-листопад. Крім того, плануємо відкрити клуби на Троєщині та Березняках», — зазначив він. Крім того, як повідомляється на офіційному веб-сайті мережі фітнес-клубів Sport Life в Україні, в другому кварталі 2010 року планується відкриття першого клубу мережі в Кривому Розі (Дніпропетровська обл.), що буде розташований на першому та другому поверхах розважального центру «Юніон» по вул. Димитрова 30-а.

З березня «Надра» мають намір розпочати виплату відсотків

Банк «Надра», який входить до групи найбільших банків, має намір розпочати виплату своїм вкладникам — фізичним особам нарахованих відсотків у повному обсязі без обмежень із березня. Про це сказано в повідомленні фінустанови. Банк також закликає вкладників — фізичних осіб продовжити депозитні договори. «З 17 лютого банк «Надра» пропонує всім клієнтам — фізичним особам, що мають кошти на депозитному чи поточному рахунку (незалежно від суми й валюти вкладу), скористатися з можливості продовження депозитного договору й розміщення своїх коштів під ринкові процентні ставки», — сказано в повідомленні. За депозитними вкладами максимальна ставка становитиме 19,5% у гривнях, 9,5% у доларах і 8,5% у євро. Нагадаємо, що 23 грудня 2009 року Кабмін вирішив перевести вклади фізичних осіб банку «Надра» у Родовід Банк, однак 10 лютого 2010 року НБУ продовжив роботу тимчасової адміністрації в банку «Надра» на один рік — до 9 лютого 2011 року. Таким чином, НБУ не підтримав раніше ініційоване урядом переведення коштів вкладників банку «Надра» у Родовід Банк. На засіданні Кабінету Міністрів 11 лютого виконуючий обов’язки міністра фінансів Ігор Уманський запропонував Кабміну скасувати передачу активів і пасивів банку «Надра» у Родовід Банк, а також докапіталізацію Родовід Банку на 7,5 мільярда гривень, що планувалася для забезпечення виплат вкладникам банку «Надра».

Попит на тепловози відновлюється

Холдингова компанія «Луганськтепловоз» (Луганськ) має намір поставити компанії «Российские железные дороги» (Росія) 20 секцій тепловоза 2ТЕ-116У до кінця червня. Про це повідомила прес-служба «Луганськтепловоза» з посиланням на голову правління компанії Віктора Бикадорова. Також «Луганськтепловоз» має намір підписати договір на виготовлення ще 30-ти тепловозних секцій для «Российских железных дорог». «Монгольській залізниці «Луганськтепловоз» має намір поставити 30 секцій тепловоза 2ТЕ116У з конструкцією, адаптованою до складних умов навколишнього середовища Монголії», — цитує прес-служба Бикадорова. На сьогодні перший дослідний зразок такого локомотива проходить заводські випробування, в березні його буде відправлено замовникові. «Луганськтепловоз» також домовився про поставку чотирьох секцій тепловоза 2ТЕ116У в Казахстан. Крім того, підприємство має намір виготовити техніку для державної адміністрації залізничного транспорту «Укрзалізниці». «Ми припускаємо виготовити 12 секцій електровоза 2ЕЛ5 і чотири секції електровоза 2ЕЛ4, а також 70 вагонів приміських поїздів, з яких буде складено шість електропоїздів ЕПЛ2Т, два електропоїзда ЕПЛ9Т и два дизель-поїзди ДЕЛ02», — сказав Бикадоров. Підприємство має намір взяти участь у тендерах на моденізацію тепловозів М62 і дизель-поїздів «Укрзалізниці».

Газета: 
Рубрика: