Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

21 січня, 2010 - 00:00

Пільгами на ввезення імпортного устаткування вже скористалися сім біопаливних компаній

Українські компанії, які працюють у сфері поновлюваних видів палива та енергії, почали використовувати при ввезенні імпортного спеціалізованого устаткування податкові преференції, передбачені Законом №1114 «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України щодо сприяння виробництву і використанню біологічних видів палива», який набрав чинності з 1 січня цього року. За даними консалтингової компанії Fuel Alternative, станом на 18 січня, заявку на пільговий імпорт устаткування подали (у Мінпромполітики) сім компаній: чотири — представляють сегмент переробки біомаси і три — виробництва рідких видів біопалива. Згідно із законом, при ввезенні на територію України устаткування для біопаливної галузі, яке не виробляється українськими компаніями, сплачується нульова ставка податку на додану вартість (термін дії пільги — 10 років). Також згідно із законом, починаючи з 1 січня 2010 року, на 10 років звільняється від оподаткування прибуток виробників біопалива, отриманий від його продажу. «Сьогодні у компаній, які представляють сегмент виробництва рідких видів палива, є реальна можливість скористатися податковими преференціями», — цитує в прес-релізі консалтингової компанії її генеральний директор Віталій Давій. У Fuel Alternative нагадують, що виробниками біологічних видів палива вважаються суб’єкти господарської діяльності всіх форм власності, які виготовляють тверде, рідке і газове паливо з нетрадиційних джерел і видів енергетичної сировини. Моторне паливо вважається альтернативним, якщо воно містить не менше 50% біологічних компонентів, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

У Запорізькому й Дніпропетровському річкових портах побудують по елеватору

Акціонерна судноплавна компанія (АСК) «Укррічфлот» розраховує до кінця 2010 року побудувати два елеватори в Запорізькому та Дніпропетровському річкових портах. Як повідомив представник підприємства, потужність кожного з елеваторів становить 30 тисяч тонн одноразового зберігання зерна. За його словами, орієнтовний обсяг інвестицій у ці об’єкти становитиме 15 мільйонів дол.

Через проблеми з фінансуванням припинено будівництво заводу

Фінансово-промислова група (ФПГ) «Альтком» (Донецьк) відклала орієнтовно на півроку будівництво заводу з виробництва мілкоштучних бетонних виробів на базі ВАТ «Тельманівський кар’єр» у Донецькій області через труднощі із залученням фінансування. «Ухвалили рішення пригальмувати будівництво заводу з виробництва бетонних виробів на півроку через проблеми з фінансуванням», —повідомив заступник генерального директора ФПГ «Альтком» Михайло Ковальов. За його словами, група вже інвестувала близько чотирьох мільйонів євро в цей проект, тоді як ще необхідно вкласти близько шести мільйонів. «Ми планували запустити завод наприкінці 2010 року, проте тепер переносимо запуск на 2011 рік», — додав він. Ковальов також зазначив, що компанія веде переговори з банками щодо залучення кредитів для реалізації даного проекту, не уточнивши, про яку суму йдеться. «Ми розраховуємо частково на свої засоби, частково на банківські. Ведемо переговори з банками», — сказав заступник гендиректора.

Одеська ТЕЦ — у вкрай незадовільному стані...

Споруди й устаткування ВАТ «Одеська теплоелектроцентраль» знаходяться у вкрай незадовільному стані, йдеться в заяві прес-служби територіального управління Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці й гірського нагляду (Держміськпромнагляд) по Одеській області. За її даними, за останні 20 років теплотехнічне та енергетичне устаткування, а також інші будівлі і споруди ТЕЦ ремонтувалися в обсязі, який забезпечував роботу підприємства лише на один осінньо-зимовий період. При цьому заміна, реконструкція й модернізація морально і фізично застарілого устаткування, будівель і споруд практично не проводилася. «Несуча спроможність конструкцій головного корпусу ВАТ «Одеська ТЕЦ» не гарантована при діючому навантаженні», — резюмують у прес-службі держкомітету.

АМКУ оштрафував три фармкомпанії на 80 тисяч гривень

Житомирське обласне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) оштрафувало фармацевтичні компанії СП «Оптіма-Фарм ЛТД» (Київ), ТОВ «Фармацевтична компанія «Валіс» і ПП «Санітар» (обидва — Житомир) на 80 тисяч гривень за антиконкурентні погоджені дії, повідомляється на веб-сайті АМКУ. Підприємства погоджували свої дії в ході проведення обласними лікувальними закладами тендерів із закупівлі лікарських і фармацевтичних препаратів, що привело до викривлення результатів торгів. Крім того, іншим рішенням обласне відділення АМКУ за антиконкурентні погоджені дії оштрафувало «Валіс», «Санітар» і ПП «Медісан» (Житомир) на 24 тисячі гривень. Відділення встановило, що компанії погоджували свої дії на тендері обласного онкологічного диспансеру із закупівлі медичного устаткування. Підприємства в обох випадках визнали факт порушення та зобов’язалися сплатити штрафи.

Прибуток подвоїли, але до плану все одно не дотягли...

Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») 2009 року збільшила чистий прибуток у 1,9 разів порівняно з 2008 роком — до близько 200 мільйонів гривень, повідомив гендиректор «Укрзалізниці» Михайло Костюк журналістам у середу. За його словами, виторг від реалізації за минулий рік становив 39 мільярдів гривень, перевищивши показники 2008 року на 2,4%. Костюк додав, що компанія Ernst&Young ще не завершила фінансовий аудит «Укрзалізниці» за 2008 рік. Фінансовий план «Укрзалізниці» передбачав отримання 2009 року прибутку у розмірі 245 мільйонів гривень, доходу — 38,3 мільярда гривень.

Газета: 
Рубрика: